Podsumowanie nowych informacji o Pokémon Sun/Moon

Tak, jak zawsze, na oficjalnej witrynie Pokémon Sun/Moon pojawiły się nowe detale na temat rzeczy, które zostały nam zaprezentowane na ostatnim filmiku. Na stronie dowiadujemy się więcej o nowych Pokémonach, formach Alola stworków ze starszych generacji oraz o drużynie, która będzie stanowić przeszkodę dla gracza, czyli Team Skull.

.

Team Skull

Team Skull to grupa chuliganów, którzy powodują mnóstwo problemów w regionie Alola. Uwielbiają kraść Pokémony innych trenerów, robić bałagan na terenach, gdzie prowadzone są próby oraz wykonywać szereg innych złośliwych uczynków. Generalnie – nikt ich nie lubi. To chyba najprostsza motywacja dla drużyny antagonistów od czasu Team Rocket! Oczywiście, w tej ekipie panuje znana już z innych drużyn hierarchia – mamy zwyczajnych pachołków, adminów pilnujących, żeby robili, co chcą, oraz samego założyciela drużyny.

pokemon-sun-moon-gruntsZwykli członkowie

Każdy członek Team Skull musi nosić pasujące ubrania – specyficzne koszulki na ramiączkach zwane Skull Tanks. Co ciekawe, nie dostają oni uniformów za samą chęć dołączenia do drużyny – każdy żółtodziób musi sam je sobie kupić!

pokemon-sun-moon-plumeriaAdminka – Plumeria

Plumeria jest uważana przez wszystkich członków Team Skull za swoją starszą siostrę. To silna kobieta, której rolą jest pilnowanie każdego, kto nosi Skull Tank, dyscyplinowanie ich i zmuszenie do kooperacji z resztą ekipy tak, jakby dbała o swoich młodszych braci i siostry. Wygląda na to, że głęboko dba o członków niższych w hierarchii i nie zamierza odpuścić nikomu, kto próbuje spuścić im łomot.

pokemon-sun-moon-guzmaSzef Team Skull – Guzma

Osobą, która trzyma tych wszystkich wariatów razem jest nikt inny niż szef Team Skull, Guzma. W Aloli krążą legendy na temat jego stylu walki – atakuje raz za razem, nie zatrzymując się ani na chwilę, wykorzystując każdą słabość. Mimo tego, że jest potężny i ma pod sobą największą drużynę w całym regionie, uważa, że „nigdy nie mógłby zostać kapitanem”. Wydaje się, że ma jakiś problem z Profesorem Kukui.

.

Nowe Pokemony:

wishiwashisolo

Pojedynczy Wishiwashi jest mały i słabiutki. Nawet jak na Pokemona, ten stworek jest maciupki – mierzy tylko 20 centymetrów! Mimo tego, mieszkańcy regionu Alola wydają się bać Wishiwashi…

Mają powód – kiedy ten Pokémon stwierdzi, że jest w niebezpieczeństwie, jego połyskujące oczy zaczynają odbijać światło i charakterystycznie świecić, wysyłając w ten sposób sygnał SOS do swoich sojuszników. Wtedy podczas walki Wishiwashi aktywują swoją nową zdolność – Schooling. Za pomocą niej Pok może zmienić formę na Formę Szkółki po wypełnieniu specyficznych wymagań. Niestety, te jeszcze nie są znane – możliwe, że będzie to miało związek z poziomem Pokémona albo jego stanem HP.

wishiwashischool

To właśnie przez swoją Formę Szkółki Wishiwashi jest nazywany demonem oceanu. Doświadczone stworki potrafią wezwać swoich sojuszników z pomocą sygnału SOS, aby połączyć siły w tej ogromnej formacji bojowej. Przed nią uciekają nawet Gyaradosy!

pyukumuku

Z powodu swojego wyglądu i trybu życia Pyukumuku są uważane za dość nieatrakcyjne dla turystów. Do tego stopnia, że w Aloli popularną pracą jest wyrzucanie tych stworków z plaż wypoczynkowych z powrotem do morza! Ale nieważne, jak daleko zostaną rzucone – Pyukumuku zawsze wrócą do tego samego miejsca. Dlaczego? Bo bardzo lubią to miejsce!

Kiedy ten Pokémon znajdzie miejscówkę, która mu się spodoba, nie ruszy się z niego ani na metr. Nawet, jeżeli w tym miejscu skończy się pożywienie, to te uparcie będą w nim stały i umierały z głodu. Tubylcy z Aloli uznali to za tak godne pożałowania, że powstała pewna tradycja. Polegała ona na tym, że jeżeli ktoś znalazłby wychudzonego Pyukumuku, to ma za zadanie wyrzucić go prosto do pełnego pokarmu morza.

Te stworki są pokryte bardzo śliską mazią, która ma efekt nawilżający. Dzięki niej Poki te mogą zostać na lądzie nawet przez cały tydzień bez wyschnięcia. Mieszkańcy regionu Alola wykorzystują tę maź do produktów do dbania o skórę. Mimo tego, że Pyukumuku bardzo trudno poruszyć, to bardzo nie lubią, gdy ktoś dotyka ich kolców lub ust. Jeżeli nieuważny trener na niego nadepnie, to prawdopodobnie za chwilę zostanie zaatakowany przez tego stworka. Pokémon ten atakuje, wyrzucając swoje wewnętrzne organy przypominające pięść.

Pyukumuku ma jeszcze nową zdolność – Innards Out. Za pomocą niej stworek w chwili mdlenia potrafi zadać obrażenia równe ilości HP, które odebrał ostatni atak kierowany w jego stronę. Jeżeli Pyukumuku będzie mieć wysokie HP i niskie defensywy, to przeraża mnie już myśl, jak potężna może być ta zdolność! (To, albo przekazywanie tej zdolności jakiejś Blissey za pomocą Skill Swap)

morelull

Morelull to Pokémon aktywny w nocy, który potrafi poruszać się na swoich przypominających nogi korzeniach. Przemieszcza się, ponieważ jego sposób odżywania się polega na wysysaniu wszystkich składników odżywczych z ziemi, co prowadzi do obumierania okolicznych roślin. Nogo-korzenie spełniają także jeszcze inną, ważną funkcję – Pok używa ich do kontaktowania się i komunikacji z innymi stworkami swojego gatunku.

Morelull wytwarza zarodniki, które po otworzeniu się bardzo mocno świecą. Patrzenie na ich pulsujący blask ma usypiające działanie – dlatego też te Poki używają ich, kiedy są zagrożone.

.

Formy Alola:

Niektóre stworki z czasem przystosowały się do charakterystycznego mikroklimatu panującego w regionie Alola. Przybrały one inny formy niż te, które znamy z innych regionów. Po przyzwyczajenia się do warunków Poki te żyją tak, jakby były Pokemonami żyjącymi na tym terenie od pokoleń. Te regionalne warianty mogą wyglądać inaczej lub być innego typu. Czasem też zmienia się ich sposób życia.

Jak wszyscy wiemy, Meowth nie jest Pokémonem, który pochodzi z regionu Alola. Ten gatunek został wysłany tam przez rodzinę królewską z innego regionu jako prezent. Tylko wybrani mogli posiadać tego stworka jako swojego partnera. Podobno takie Meowthy żyły w luksusie i rozpuście, co spowodowało, że stawały się samolubne i aroganckie, a z czasem też zmieniły formę. Po upadku monarchii Meowthy z Aloli wróciły do dziczy. Kiedyś były bardzo rzadkimi stworkami, teraz można je stosunkowo łatwo spotkać na jednej z wysp regionu Alola.

Alolańskie Meowthy są znane ze swojej chytrości i wielkiej pychy. Nienawidzą dwóch rzeczy – zranienia swojej dumy lub brudu na swoich monetach. Jeżeli jedna z tych rzeczy się wydarzy, trzymajcie się z daleka, bo wpadają w histerię!

Raichu z Aloli są typu elektrycznego i psychicznego. Dzięki temu potrafią używać mocy mentalnej, którą lubią skupiać na swoich ogonach i wskakiwać na nie. Pozwala im to unosić się w powietrzu! Wielu naukowców zajmujących się Pokemonami łamie sobie głowy nad pytaniem, co spowodowało zmianę wariacji Raichu w tym tropikalnym regionie. Tubylcy jednak nie martwią się tym – główna teoria jest taka, że zjadły za dużo puszystych naleśników!

Raichu posiada torebki elektryczne na policzkach. U normalnego stworka dotknięcie ich pewnie poraziłoby prądem, ale u wariantu alolańskiego potarcie takowego powoduje wydzielenie się słodkiego zapachu! Nadal nie wiadomo, dlaczego wykształciły taki mechanizm – jest to raczej połączone z mocą psychiczną, którą władają.

W dodatku, Raichu z Aloli posiada specjalną umiejętność o nazwie Surge Surfer. Działa ona tak – prędkość Raichu ulegnie podwojeniu, kiedy na terenie walki zostanie aktywowany Electric Terrain. Jeżeli ta wariacja Raichu będzie miała takie same statystyki jak normalny Raichu, to przyspieszony w ten sposób stworek będzie półtora razy szybszy od Speed Forme Deoxysa! Już się boję, jak przepotężny będzie Electro Ball rzucony przez tego Poka.

Marowaki z regionu Alola podpalają końce swoich kości poprzez pocieranie ich o swoje czoła. Następnie kręcą nimi jak kuglarze! Rzadkość i przerażający wygląd tego gatunku podczas jego tańcu spowodowały, że ludzie mieszkający na wyspach nazywają je zaklinaczami i wyrażają się o nich ze strachem w głosie.

W regionie Alola jest mnóstwo trawiastych Pokémonów – naturalnych wrogów Marowaków i Cubone’ów. W rezultacie, Pokémony te radzą sobie z trudnymi warunkami dzięki przebywaniu bardzo blisko swoich partnerów. Ich więź pozwoliła im wytworzyć coś na kształt szóstego zmysłu i, w rezultacie, zmienić formę.

Marowaki z Aloli atakują machając swoją kością i wystrzeliwując kulę ognia w przeciwnika. Nie jest ona może zbyt silna, ale nieustannie podąża za przeciwnikiem!

Brak komentarzy

  1. Kurcze, formy Alola wyglądają świetnie ale … jak teraz będą działały ewolucje? Mam Pikachu, przykładam do niego Thunder Stone i … dostaję formę Alola Raichu? W jakim sposób będę mógł zdobyć wersję „standardową”? Transfer z poprzedniej generacji?

  2. Równie dobrze mogą dodać jakiś „rajski kamień” który będzie pozwalał na alternatywną ewolucję bądź ewolucję w konkretnych miejscach/warunkach jak goodra czy leafeon ale osobiście wolałbym, żeby te formy alola miały wszystkie poki(pierwsze formy i ich ewolucje)

Dodaj komentarz