Podsumowanie Indie World Showcase 14.4.2021

1

Kwietniowy Indie World Showcase za nami. Na dwa miesiące przed E3, nie można było się spodziewać niesamowitych rakietowych zapowiedzi i nie było takich, ale Nintendo zadbało o kilka przyjemnych niespodzianek. Przed końcem pokazu ogłoszono wyprzedaż gier indie w eShopie, więc śmiało sprawdźcie, czy wasza następna ulubiona gra nie trafiła na przecenę. Poniżej przeczytacie, co ciekawego szykują dla nas na kolejne miesiące deweloperzy indyków.

Road 96

Pokaz rozpoczęliśmy od pięknej i szalonej przejażdżki w Road 96. Jest to gra, w której odkryjemy ciekawe miejsca i nietypowe postaci we własnej i osobistej podróży ku wolności. Ciągle zmieniająca się i skupiająca na opowieści przygoda zainspirowana twórczością Tarantino, braci Coen i Bonga Joon-ho, stworzona przez nagradzanych twórców Valiant Hearts i Memories Retold. Twórcy połączyli akcję i eksplorację z melancholijną refleksją, pełną spotkań z ludźmi i dziwacznymi zdarzeniami. Wszystko to dzieje się na tle autorytarnego reżimu i opresji w zachwycającej oprawie wizualnej, muzyką pełną hitów z lat dziewięćdziesiątych i tysiącem ścieżek do ukończenia gry. To wszystko razem sprawia, że gracze mogą stworzyć swoje własne, niepowtarzalne opowieści.
Data Premiery: 2021
Deweloper: Dixiart
Wydawca: Dixiart

Aerial_Knight’s Never Yield

Drugą grą na pokazie było Aerial_Knight’s Never Yield, czyli trójwymiarowy side-scroller, który wzoruje się na klasycznych niekończących się biegach. Gra ma interesującą historię, która utrzymuje graczy w ciągłym ruchu. Biegniemy, skaczemy, robimy wślizgi lub zrywamy się w akrobatycznych wariantach. Gra jest stworzona z myślą o graczach, którzy uwielbiają speedrunowe rozgrywki, będąc jednocześnie doświadczeniem, które spodoba się również zwykłym graczom. Wcielamy się w rolę Wally’ego, tajemniczej postaci, która odzyskała to, co zostało mu odebrane.
Data Premiery: 19 maja 2021 (Demo już dzisiaj w eShopie!)
Deweloper: Aerial_Knight
Wydawca: Headup Games

Last Stop

Last Stop to gra wideo o życiowych sekretach, o łączących nas więzach, a także o magii skrywanej przez to, co przyziemne. Produkcja ta przeznaczona jest dla pojedynczego gracza, a ukazana z perspektywy trzeciej osoby przygoda osadzona jest we współczesnym Londynie. Historia przedstawia trzy połączone ze sobą opowieści trójki grywalnych bohaterów. Dokonuj wyborów, które wpłyną na toczone przez nie rozmowy. Poznaj swoich bohaterów i dowiedz się, dokąd prowadzi ich los. Wydarzenia ilustruje oryginalna ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Prague Philharmonic Orchestra, a muzykę skomponował uhonorowany nagrodą BAFTA Lyndon Holland.
Data Premiery: lipiec 2021
Deweloper: Variable State
Wydawca: Annapurna Interactive

Hindsight

Twórca Prune powraca z Hindsight – grą narracyjną opowiadającą o życiu pewnej kobiety (od chwili jej urodzin aż do dnia dzisiejszego) oraz jej wysiłkach na rzecz nadania temu wszystkiemu jakiegoś sensu. Odwiedź rodzinny dom bohaterki, obcuj z jej osobistymi rzeczami i stań oko w oko z zastygłymi w czasie wspomnieniami. W Hindsight musimy zwolnić i przyjrzeć się z uwagą tym wszystkim małym rzeczom, o których zapomniał czas. Dopasujemy elementy układanki i spojrzymy na wydarzenia z różnych perspektyw – w końcu uzyskamy pełny obraz, który pozwoli nam zanurzyć się jeszcze głębiej w przeszłości. Zapomniane wspomnienia zderzają się z porzuconymi marzeniami niczym nurty rzeki. Pozostaniemy tu tak jak długo zechcecie, lecz pamiętajcie, że prędzej czy później czeka nas powrót do rzeczywistości.
Data Premiery: 2021
Deweloper: Joel McDonald
Wydawca: Annapurna Interactive

Olli Olli World

OlliOlli World to nowa, ekscytująca i pełna charakteru deskorolkowa platformówka z elementami gry akcji. Pomykaj przez tętniący życiem świat Radland, poznawaj barwne postacie i wykonuj triki, by odkryć mistycznych bogów deski na drodze do Gnarvany. Przemierzając zachwycający i dziwaczny świat, wykonujemy misje, podejmując się wyzwań i zawierając przy tym nowe przyjaźnie. Zmieniaj wygląd, triki i styl swojej postaci, odkrywając rozległe poziomy, oferujące wiele ścieżek i możliwości wykazania się. Staw czoła całemu światu w ligach lub rzuć wyzwanie znajomym, by pobili twoje najlepsze wyniki na jednym z milionów możliwych do udostępniania poziomów. Poczuj łatwość dostępu, głębię i wolność, dając się porwać charakterystycznej dla OlliOlli World płynnej rozgrywce.
Data Premiery: zima 2021
Deweloper: Roll7
Wydawca: Private Division

The Longing

The Longing to niezwykłe połączenie przygody i bezczynności, a zarazem jeden z najdziwniejszych tworów na pokazie. Gramy jako samotny Cień, ostatni sługa króla, który kiedyś rządził podziemnym królestwem. Moc króla osłabła i zasypia on na 400 dni, aby odzyskać swoją potęgę. Twoim obowiązkiem jest pozostać w podziemnym pałacu, aż się obudzi. Zaraz po uruchomieniu gra nieuchronnie odlicza 400 dni — nawet jeśli przestaniesz grać i wyjdziesz z gry. Teraz do ciebie należy decyzja, co zrobić ze swoją samotną egzystencją pod ziemią. Nie stresuj się, masz dużo czasu.
Data Premiery: 14 kwietnia 2021 (Dzisiaj!)
Deweloper: Studio Seufz
Wydawca: Application Systems Heidelberg

There is No Game: Wrong Dimension

Na pokazie nie mogło zabraknąć gry z gatunku point & click! There Is No Game: Wrong Dimension to również komedia przygodowa, która zabierze graczy w podróż, o którą nigdy nie prosili, poprzez głupie i niespodziewane wszechświaty gier wideo. Do rozwiązania zagadek potrzebne będzie nam nieszablonowe myślenie, do kreatywnej adaptacji otrzymanych podpowiedzi. Twórcy wspominają również, że w grze znajdziemy sporo błędów (ale tak ma być), jest wolna od choroby lokomocyjnej, oraz jest krótsza od MMORPG, więc zostanie nam sporo czasu na ukończenie lepszych gier.
Data Premiery: 14 kwietnia 2021 (Dzisiaj!)
Deweloper: Draw Me A Pixel
Wydawca: Draw Me A Pixel

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Powrót Wojowniczych Żółwi Ninja zaoferuje przełomową rozgrywkę zakorzenioną w ponadczasowej klasycznej mechanice bijatyk, stworzoną przez ekspertów beat’em up z Dotemu (Streets of Rage 4) i Tribute Games. Gracze przedrą się przez przepiękne pikselowe środowiska i zabiją mnóstwo piekielnych wrogów swoim ulubionym Żółwiem, a każdy z nich z własnymi umiejętnościami i ruchami – dzięki czemu każde podejście jest wyjątkowe! Wybierzcie wojownika, użyjcie radykalnych kombinacji, aby pokonać przeciwników i przeżyjcie intensywne walki pełne zapierającej dech w piersiach akcji i oburzających umiejętności ninja. Zachowajcie czujność, staniecie samotnie naprzeciw Shreddera i jego wiernego Foot Clanu lub zagrajcie z maksymalnie czterema graczami jednocześnie!
Data Premiery: 2021
Deweloper: Tribute Games
Wydawca: Dotemu

Cris Tales

W końcu znamy dzień premiery Cris Tales! Jednocześnie doświadczymy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w tym wspaniałym, niezależnym liście miłosnym do klasycznych gier JRPG już 20 lipca. Wybory gracza dynamicznie zmienią przyszłość — a wszystko wydarzy się na jednym ekranie w trakcie gry! Dołączymy do Crisbell i jej fantastycznych towarzyszy w ich podróży po mrocznym, baśniowym świecie stojącym przed ponurą przyszłością.
Data Premiery: 20 lipca
Deweloper: Dreams Uncorporated, SYCK
Wydawca: Modus Games

GetsuFumaDen: Undying Moon

Nikt chyba się nie spodziewał, że jedną z najciekawszych gier ne prezentacji dostarczy Konami, a jednak! Getsu Fuma nadchodzi! Minęło 1000 lat, odkąd pierwszy przywódca klanu Getsu pokonał władcę demonów Ryukotsukiego, wypędzając demony z powrotem do piekła i przywracając porządek na świecie. Jednak kiedy Ryukotsuki nagle powraca i rozpada się piekło, nowy bohater musi stawić czoła śmiertelnemu zagrożeniu.
GetsuFumaDen: Undying Moon łączy intensywną akcję hack-and-slash w stylu roguelite z oszałamiającym mrocznym światem fantasy, ożywionym dzięki tradycyjnej japońskiej sztuce. Jako wybrany przywódca i strażnik krainy żywych, dzierż nieziemski arsenał i moce klanu Getsu, schodząc w głębiny piekła, aby wykorzenić źródło kataklizmu.
Data Premiery: 2022
Deweloper: Konami
Wydawca: Konami

Aztech Forgotten Gods

Według mnie to gra pokazu! Aztech Forgotten Gods to przygodówka akcji osadzona w cyber-kamieniu, która opowiada o Achtli, młodej kobiecie, stojącej przed zadaniem zapanowania nad mocą bogów. Wyjątkowe futurystyczne otoczenie Mezoameryki pozwoli nam poznać nowoczesne miasto Azteków, które od wieków kwitło jako kamienna metropolia, zaawansowana technologicznie, ale mocno zakorzeniona w starożytnej tradycji. Zmierzymy się w elektryzujących bitwach z gigantycznymi stworzeniami przypominającymi bóstwa z panteonu Azteków. Głęboko wciągająca narracja pełną zwrotów akcji została emocjonująco wkomponowana w dynamiczną rozgrywkę, podczas walk w ochronie naszego miasta przed Zapomnianymi Bogami.
Data Premiery: jesień 2021
Deweloper: Lienzo
Wydawca: Lienzo

Skul: The Hero Slayer

Niemal na sam koniec prezentacji została nam kolejna zapowiedź czaszkowego bohatera. W grze przejmiemy kontrolę nad Skulem, by w pojedynkę stawić czoła cesarskiej armii i uwolnić z niewoli Króla Demonów. Zdewastowany Zamek został wypełniony akcją dwuwymiarowej platformówki w stylu roguelite. Ataki ludzi na zamek zdarzały się już wcześniej, i to wielokrotnie. Tym razem jednak łowcy przygód postanowili połączyć siły z cesarską armią oraz herosem Carleonu, by ostatecznie zmieść demony z powierzchni ziemi. Przypuścili atak na twierdzę i dzięki przytłaczającej liczebności udało im się obrócić ją w ruinę. Wszystkie demony przebywające w zamku trafiły do niewoli – wszystkie oprócz szkieleciku imieniem Skul.
Data Premiery: lato 2021
Deweloper: Southpaw Games
Wydawca: NEOWIZ

Zbliżając się do końca pokazu, nie mogło zabraknąć minutowego rzutu okiem, na kilka innych gier, o których warto pamiętać.

 • art of rally (Funselektor, lato 2021)
 • KeyWe (Sold Out, Stonewheat & Sons, sierpień 2021)
 • Labirynth City: Pierre the Maze Detective (Pixmain, Darjeeling, wiosna 2021)
 • Weaving Tides (Crytivo, Follow The Feathers, maj 2021)
 • THE HOUSE OF THE DEAD: Remake (Forever Entertainment, MegaPixel, 2021)
 • ENDER LILIES: Quietus of the Knights (Binary Haze Interactive Inc., Adglobe Inc. / Live Wire Inc., 21 czerwca)
 • Beasts of Maravailla Island (Whitehorn Games, Banana Bird Studios, czerwiec 2021)
 • Fez (Polytron, premiera dzisiaj)

Oxenfree II: Lost Signals

Gdy wszyscy już myśleli, że to jest już koniec i nie ma już nic, Nintendo zapowiedziało jeszcze jeden nowy tytuł — Oxenfree II: Lost Signals.
Pięć lat po wydarzeniach z OXENFREE Riley powraca do swojego rodzinnego miasta Camena, aby zbadać tajemnicze sygnały radiowe. To, co znajduje, jest czymś więcej, niż się spodziewała.
Data Premiery: 2021
Deweloper: MWM Interactive
Wydawca: Night School Studio

To już wszystko! Przypominam jeszcze o nowej wyprzedaży w eShopie.

PODZIEL SIĘ
PRL87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

1 komentarz

 1. rolnik (327 komentarzy) w dniu:

  Sporo indorów nastawionych na narrację. Dość ciekawy pokaz, jeżeli nie graliście jeszcze w FEZ, to warto to teraz nadrobić. Obowiązkowo spróbować jak najwięcej zagadek rozwiązać bez poradników. Niektóre są tak przemyślane, że mózg może eksplodować, ale jak się uda samemu solucję znaleźć, to satysfakcja jest nieziemska. Szkoda, że Phil się obraził i nie będzie 2 :(

  Cieszy też, że żółwie trafią na Switcha. Pamiętam, jak grałem w Manhatan Project na Pegasusie i prawie zasilacz mi się spalił, bo tak długo w to grałem. Tytuł dodany do Wishlisty.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!