Podsumowanie Animal Crossing Direct

1

Przed momentem zakończyła się transmisja Animal Crossing Direct poświęcona najnowszej odsłonie serii – Animal Crossing: New Horizons. Oto czego się dowiedzieliśmy.

 

Wybór wyglądu wyspy oraz… półkuli

Po dotarciu na wyspę wybierzemy jej wygląd z kilku dostępnych opcji. Ustalimy również, na której półkuli żyjemy, dzięki czemu pora roku w grze będzie zgodna z rzeczywistą. Każda pora roka zaoferuje moc unikalnych atrakcji: wiosną zobaczymy kwitnące drzewa wiśni, latem nowe owady do złapania, jesienią liście będą stawać się coraz bardziej brązowe, a zimą ulepimy bałwana i będziemy obserwować zorzę polarną.

 

Początkowe przybytki

Po ustaleniu szczegołów otrzymamy namiot i zdecydujemy, gdzie go rozbić. Wybierzemy również, gdzie rozgoszczą się pierwsi mieszkańcy naszej wyspy. Na początku będziemy mieć dostęp do dwóch przybytyków:

 • Resident Services, w którym zakupimy najpotrzebniejsze przedmioty, sprzedamy niepotrzebne graty, uzyskamy cenne wskazówki oraz wykonamy własne rzeczy na podstawie zgromadzonych przepisów. W pewnym momencie dostaniemy możliwosć modyfikacji kolorów oraz wzorów wytworzonych w ten sposób przedmiotów.
 • Airport, gdzie zaprosimy innych graczy na naszą wyspę lub wybierzemy się na wyspę innego gracza. W jednym momencie na wyspie będzie mogło przebywać do 8 osób. Na lotnisku zaopatrzymy się również w pocztówki, które wyślemy do innych graczy.

 

Pomoc od Nook Inc.

Nook Inc. pomoże nam zadomowić się na wyspie na trzy sposoby:

 • Wręczy przedmioty do przeżycia, w tym łóżko oraz NookPhone – telefon z aplikacjami takimi jak kamera, mapa oraz wieloma innymi, które odblokują się w miarę naszych postępów.
 • Każdego dnia zorganizuje zebranie, podczas którego poinformuje nas o nadchodzących wydarzeniach oraz przekaże cenne wskazówki.
 • Uruchomi program Nook Miles, w którym zdobędziemy punkty za różne aktywności, a następnie wymienimy je na nagrody, takie jak ubrania i akcesoria.

 

Niespodziewane zdarzenia

Wyspa, na której się rozgościmy, nadal będzie w dużej mierze pusta. Będziemy musieli uważać na groźne zwierzęta, takie jak skorpiony czy pszczoły. Jeśli nas dopadną, będziemy musieli użyć lekarstwa dostępnego w Resident Services. Nocą spotkają nas z kolei różne nieprzewidziane sytuacje. Od czasu do czasu trafimy również na rozbitków, których będziemy mogli uratować. Jeśli się zgubimy, będziemy mogli wezwać pomoc, która odeskortuje nas w bezpieczne miejsce.

 

Szereg opcjonalnych aktywności

Będziemy mogli podjąć się wielu opcjonalnych aktywności, takich jak:

 • Budowa domu (Tom Nook udzieli nam nieoprocentowanej pożyczki, którą spłacimy w swoim tempie), jego urządzanie (na modłę z Animal Crossing: Happy Home Designer – będziemy mogli obracać kamerę we wszystkich kierunkach) oraz późniejsza rozbudowa.
 • Wymiana zgromadzonych Nook Miles na Nook Miles Ticket, a następnie podróżowanie na małe wyspy (to, na którą trafimy, będzie zależeć od… samopoczucia pilota siedzącego za sterami samolotu). Znajdziemy na nich unikalne rośliny, owady czy ryby, które będziemy mogli zabrać do domu. Spotkamy także niespodziewanych nieznajomych.
 • Uczestnictwo w różnych aktywnościach razem z innymi graczami (na jednej wyspie zarejestrować będzie można maksymalnie 8 osób, na przykład kolegę, mamę czy siostrę). Jedna osoba będzie liderem, a pozostałe będą za nią podążać. Lider będzie mógł być zmieniony w dowolnym momencie. Wszystkie przedmioty zdobyte podczas wspólnej zabawy będą dostępne w specjalnej skrzyni.
 • Skorzystanie z NookLink, aplikacji wewnątrz Nintendo Switch Online na telefonie, za pomocą której zeskanujemy kody QR naszych designów z Animal Crossing: New Leaf oraz Animal Crossing: Happy Home Designer. Z wykorzystaniem aplikacji będziemy mogli również pisać oraz rozmawiać głosowo z innymi posiadaczami gry. Aplikacja będzie dostępna do pobrania w marcu.

 

Jeszcze więcej opcjonalnych aktywności

W miarę postępów dostaniemy możliwość zaproszenia na wyspę kolejnych mieszkańców. Wcześniej wybierzemy jednak miejsca na wyspie, w których będą oni mogli rozbić swoje namioty. Niektórych mieszkańców będziemy mogli zaprosić samodzielnie. Na wyspie pojawią się również nowe przybytki, takie jak muzeum, sklep, krawiec czy kemping.

Resident Services będzie mogło być znacząco rozbudowane, przyjmując postać budynku zamiast namiotu. Dzięki temu zyskamy nowe opcje upiększania naszego domu czy zmieniania lokalizacji różnych przybytków. W grze pojawi się znana i kochana Isabelle, która pomoże nam na przykład w zmianie hymnu i flagi naszej wyspy.

Na naszej wyspie pojawią się tymczasowi goście, tacy jak obwoźni sprzedawcy, od których zakupimy niemożliwe do zdobycia w inny sposób przedmioty. Od czasu do czasu będziemy mieć okazję wzięcia udziału w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak konkursy wędkarskie czy łapania owadów. Nowe eventy pojawią się w grze dzięki okresowym, darmowym aktualizacjom. Pierwszym z nich będzie Bunny Day, który będzie dostępny w dniu premiery gry.

W miarę dalszych postępów dostaniemy dostęp do kolejnych aktywności, takich jak możliwość budowania mostów i schodów, brukowania chodników, a ostatecznie modyfikacji terenu – zabudowywania wody czy tworzenia klifów.

 

Dodatkowe funkcje

Gra będzie współpracować z amiibo – zarówno figurkami, jak i kartami. Zakres współpraacujących amiibo będzie z czasem poszerzany. Zaproszeni gracze nie będą mogli zniszczyć nam wyspy, ścinając drzewa czy rozbijając kamienie, chyba że… sami im na to pozwolimy, dodając ich do najlepszych przyjaciół. Gra nie będzie współpracować z chmurą, jednak Nintendo zapewni jakiś sposób na odzyskanie  zapisu w przypadku uszkodzenia czy kradzieży konsoli. Uruchomiony zostanie również specjalny program, dzięki któremy otrzymamy ciekawe przedmioty zarówno w Animal Crossing: New Horizons, jak i Animal Crossing: Pocket Camp, które dostępne jest na platformy mobilne.

Premiera Animal Crossing: New Horizons nastapi 20 marca. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się specjalna edycja konsoli z kodem na grę w zestawie.

Co sądzicie o dzisiejszym Direkcie? Czekacie na nowe Animal CrossingDajcie znać w komentarzach!

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

1 komentarz

 1. AkiRoss
  AkiRoss (78 komentarzy) w dniu:

  AC kusi mnie od jakiegoś czasu, by zobaczyć, by spróbować ale…
  Niestety regularność grania wpisana w tą serię sprawia, że trudno mi się przekonać do wydania $$$ na ten tytuł. Często mam tak, że gram w jakiś tytuł przez jakiś czas, a potem odkładam grę na trochę na półkę by wrócić za jakiś czas (czasem tygodnie, czasem nawet i miesiące). A tutaj czas płynie i chwilowe wciągnięcie się w inną grę sprawi, że będę mógł niejako zaczynać od początku.

  Poza tym na pozycji „gra bez końca” gości u mnie Monster Hunter Generations Ultimate…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!