[Plotka] Porty gier z Wii U częścią biblioteki NX?

9

Plotki i „wycieki” dotyczące nowej konsoli Wielkiego N nie ustają. Im bliżej targów E3, tym więcej (mniej lub bardziej wiarygodnych) informacji pojawia się na fanowskich portalach. Najnowsza wiadomość pochodzi od Emily Rogers, znanego w nintendowskim środowisku „kabla”. Emily przyznała, że nie zna specyfikacji technicznej NX, jednak wie co nieco o bibliotece jego gier. Podobno w jej skład wchodzić mają porty produkcji z Wii U.

Nie mam zbyt wielu informacji na temat hardware’u NX. Wiem tylko o softwarze.

Pierwszą z nich ma być oczywiście The Legend of Zelda. Co do tego już nikt nie powinien mieć wątpliwości – nowa odsłona cyklu zadebiutuje na dwóch platformach jednocześnie. Według Emily, na Zeldzie się nie skończy.

Jak ważna jest dla Was wsteczna kompatybilność NX z grami na Wii U? (…) Jest konkretny powód, dla którego pytam. Nie wiem nic o specyfikacji NX. Wiem za to o jego softwarze. Wiele portów gier z Wii U zmierza na NX (wiem o czterech), dlatego zastanawiam się czy sprzęt w ogóle będzie posiadał taką funkcję.

Na pytania dotyczące daty premiery owych portów, Emily odpowiedziała:

Nie wiem czy wszystkie dostępne będą na starcie, ale niektóre z nich na pewno.

Najciekawszy tweet został już co prawda usunięty, jednak jak wiadomo, w internecie nigdy nic nie ginie. Według naocznych świadków brzmiał on następująco:

Śmiejemy się z konkurencji Nintendo, ale nie zdziwcie się jak Zelda U, Smash i Xenoblade Chronicles X dostaną swoje wersje na NX.

Informacje te pokrywają się w pewnym stopniu ze styczniową plotką o tym, jakoby Super Smash Bros. miał zostać jednym z tytułów startowych nowej konsoli Wielkiego N.

emily_rogers_twitter-400x576

 

Czy portowanie gier z Wii U na NX ma sens? Moim zdaniem, tak. Jeśli Nintendo chce wrócić do walki o „hardkorowego” gracza (a wiele na to wskazuje), zaoferowanie najlepszych tytułów z Wii U, takich jak Splatoon, Xenoblade czy Super Smash Bros., może być niemałą zachętą dla wszystkich tych, których obecna stacjonarka „N” ominęła. Warunek jest jeden: niska cena i odpowiednia ilość nowych, dedykowanych NX-owi gier. Obecni posiadacze Wii U i tak mogą poczuć się oszukani. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wstecznej kompatybilności w NX zabraknie i za te same gry będą zmuszeni zapłacić raz jeszcze.

Choć Emily ma na koncie m.in. trafny przeciek o Paper Mario na Wii U, pamiętajcie, aby powyższe rewelacje traktować jako plotkę.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

¯\_(ツ)_/¯

9 komentarzy

 1. Daniusiek (92 komentarzy) w dniu:

  Z jednej strony logiczne posunięcie (nie każdy posiada Wii U) ale dla mnie powinna być wsteczna kompatybilność, kto będzie chciał kupi tytuły z Wii U i ogra je. I wszyscy powinni być zadowoleni… Tyle że kasa…

 2. ragingOgr
  ragingOgr (92 komentarzy) w dniu:

  Daniusiek:

  Zgadzam się, byłoby świetnie gdyby wsteczna kompatybilność była, ale biorąc pod uwagę plotki o przejściu na X86 i ew. ARM, to było pewne, że wstecznej kompatybilności nie będzie.

  Ja bym dodatkowo obstawiał, że zmieni się format płyt, może na Blu-Ray, wtedy problem jest taki, że starych płyt nie będziesz w stanie odtworzyć.

 3. bandi (317 komentarzy) w dniu:

  @ragingOgr – w Wii U jest juz napęd BluRay. Chodzi o architekture jesli faktycznie. Nintendo pewnie nie chce aby porty działały byle jak wiec pewnie nie pojda droga M$ i emulacji na XOne gier z X360 z różnym efektem. Fajnie jesli jednak płytka służyła jako licencja do odpalania pobranych przepisanych na nowy procek gier, czyli podobnie jak w XOne z wkładaniem płytki i pobieraniem całej gry ale niech to nie bedzie emulowane tylko przepisane pod architekture konsoli. Kiedys wiele gier było tak przepisywanych z PC na Amige gdzie tylko mały exe był pobierany a same daane były z PCtowej edycji gry

 4. bandi (317 komentarzy) w dniu:

  … czwarta gra obstawiam, że to Bayonetta a najlepiej 1 & 2 inaczej nie pozbede sie Wii U i nie wiem czy szybko przejde na NX bo ostatnio staram sie ograniczac z konsolami pod TV

 5. A ja tam nie chcę kompatybilności wstecz, mam dość ciągłego odgrzewania kotletów przez Nintendo w postaci portów z dodatkiem jakiś głupich DLC jak złota zbroja konia. Do zrzygania to samo co roku. Chcę coś nowego i świeżego. Po co wam wsteczna kompatybilość jak Wii można nabyć już za 200-300 cebulionów czyli prawie tyle co cena 1-2 gier. To samo będzie z WiiU jak wejdzie NX. Niech wkońcu zrobią coś dobrze, wypuszczą mocną konsolę z mocnymi nowymi tytułami i nie mam tu na myśli Mariana, Donkey Konga, Kirbiego itp. Chcę coś nowego od czego z zachwytu spadną mi gacie.

 6. PeterImp
  PeterImp (33 komentarzy) w dniu:

  Konsola Nintendo bez wstecznej kompatybilności? Wielka szkoda… Na Wii U jest sporo ciekawych tytułów. Wsteczna kompatybilność mogłaby oznaczać dla tych gier „drugie życie”. NX może być hitem co oznacza, że może mieć o wiele większą liczbę użytkowników niż Wii U. To byłaby dobra szansa na zwiększenie ich sprzedaży (np. Mario Kart 8). Kurcze, od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu Wii U ale potem usłyszałem o NX i pomyślałem „Poczekam na NX-a i wtedy będę mógł sobie pograć w gry z Wii U przecież pewnie zrobią ją wstecznie kompatybilną jak zazwyczaj”, a tu taki Zonk…

 7. Antari
  Antari (545 komentarzy) w dniu:

  Moim zdaniem nie tędy droga. Mimo, że wydaje się to dobrym ruchem, to jednak mocno skrytykowano gry startowe Wii U, które były portami z innych konsol np. Mass Effect 3, Assassin’s Creed III, Batman: Arkham City, Call of Duty: Black Ops II, NBA 2K13 itd.

  To samo będzie się tyczyło gier Nintendo z Wii U na NX. Nie chodzi o to że to słabe gry. Przeciwnie – są świetne.

  Tyle tylko, że nikt nie chce grać na nowej konsoli w stare gry.

  Jeżeli poważnie myślą o przyszłości NX, to muszą pokazać, że wyciągnęli wnioski z Wii U.

 8. hallkyon
  hallkyon (71 komentarzy) w dniu:

  Te porty na pewno nie będą „daniem głównym”. Pamiętacie serię New Play Control na Wii? Myślę, że to może wyglądać w podobny sposób.

 9. PeterImp
  PeterImp (33 komentarzy) w dniu:

  No dobra ale co np. z SSB4? Jeśli ktoś kupił wersję na Wii U i dokupił sobie wszystkie dodatkowe postacie (czyli DLC), to jak to będzie wyglądało dla takiej osoby jak Nintendo wypuści „nową” wersję SSB4 na NX-a? Co więcej, jak jeszcze dorzuci wszystkie postacie z DLC „w standardzie” ? Tak osoba może poczuć się trochę … oszukana. Nie dość, że nie może sobie pograć w swoje SSB4 na NX, to jeszcze nawet jakby kupił wersję na NX-a to co z jego DLC które ma do wersji na Wii U? Będzie mógł przenieść? Kupić znowu to samo ale ze zniżką? Wszystkie DLC będą już ładnie zapakowane w pudełku z SSB4 na NX? Porzucenie wstecznej kompatybilności przez Nintendo kiedy firma właśnie zaczęła zabawę z DLC może być problematyczne…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!