PlatinumGames chce przenieść The Wonderful 101 na Switcha

1

Pomimo sprzedażowej porażki (spowodowanej w dużej mierze komercyjną klapą Wii U), The Wonderful 101 spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony fanów Nintendo i do dziś jest ciepło wspominane przez wielu z nich. Szalona opowieść o wiodących szare życie superbohaterach, potrafiących łączyć się w gigantyczne pięści, miecze i bicze zyskała ogromną sympatię graczy. Nic więc dziwnego, że w obliczu przenoszenia kolejnych produkcji z Wii U na Switcha, wielu z nich domaga się portu The Wonderful 101.

Do grupy tej zaliczają się sami deweloperzy gry, studio PlatinumGames. W trakcie rozmowy przeprowadzonej podczas Reboot Develop 2018 twórcy wyrazili chęć przeniesienia swojej produkcji na nową konsolę Nintendo. Jak zdradził Hideki Kamiya, studio stale próbuje rozmawiać z Nintendo na temat potencjalnego portu The Wonderful 101. Zapytawszy o to, ilu z obecnych na widowni kupiłoby grę na Switcha, Kamiya spotkał się z zaskakująco entuzjastyczną reakcją tłumu.

Na temat szans na wydanie portu TW101 na Switcha wypowiedział się także Atsushi Inaba z PG w rozmowie z redakcją Eurogamera.

Oczywiście są pewne sprawy, takie jak transakcje z Nintendo, o których nie wolno im rozmawiać – mówi translator Inaby. – To, co powiedzieli wcześniej nie było żadnym wykroczeniem, jednak [na dobrą sprawę] było to tylko „powinniśmy to zrobić”. By przekonać się czy oznaczało to „tak, zrobimy to” będziemy musieli zaczekać.

W trakcie eventu nie mogło zabraknąć pytań o nową Bayonettę. – Bayonetta 2 była fantastycznym tytułem, dlatego muszą upewnić się, że „trójka” będzie jeszcze lepsza – mówi translator. – Zdają sobie sprawę z tego, że fani oczekują od nich jeszcze lepszych, bardziej szalonych i intensywnych gier akcji. Bayonetta 3 musi podnieść poprzeczkę.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!