Parę różnych ciekawostek o Zelda: Breath of the Wild

0

Od swojego debiutu na E3 The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest na językach wielu ludzi, a w Internecie pojawia się pełno wzmianek o nowych elementach tytułu czy cytatów od ważnych dla branży osobowości. Przybliżę kilka najciekawszych ciekawostek, które są często przekazywane dalej:

1) Wielki powrót Rupees, Linkopulta?

Czy ktoś wyobrażał sobie grę z serii The Legend of Zelda bez swoich charakterystycznych różnokolorowych kryształów? Nawet jeżeli w przedstawionym demie na E3 częściej zbieraliśmy bronie i jabłka, nie oznacza to, że w Breath of The Wild nie można znaleźć Rupees!

Francuska strona Nintendo Sphere udokumentowało znalezienie fioletowej Rupee „w dziczy” – leżącej na ziemi obok ciała Strażnika (tego wielkiego przeciwnika z mackami).

Co do zadania, jakie będą spełniać Rupee w najnowszej części Zeldy, Aonuma we wcześniejszym wywiadzie z IGN wytłumaczył, że nadal będzie można za pomocą ich kupić nowe rzeczy, ale głównym sposobem ich zarabiania będzie sprzedawanie zebranych przedmiotów i broni.

Możecie zobaczyć to znalezisko w pierwszym filmiku, a drugi pokazuje w ruchu silnik fizyczny gry – za pomocą magnesu gracz tworzy huśtawkę i katapultuje Linka wysoko w górę z wykorzystaniem pobliskiego kamienia.

 

2) Song of Time w demie z E3?

Podczas E3 Duże N przedstawiło mnóstwo gameplayu z najnowszej Zeldy – w tym pokazali kilka lokacji, na przykład Świątynia Czasu. Jako ciekawostkę można dodać, że podczas tego dema można usłyszeć Song of Time! Piosenka jest grana w bardzo dużym spowolnieniu, przez co łatwo było ją przegapić. Jednak czujni fani wypatrzyli (wysłuchali?) tę klasyczną melodię z poprzednich części The Legend of Zelda.

3) Szef Xboxa chwali Nintendo i Zeldę

Phil Spencer, szef Xboxa został spytany przez jednego ze swoich fanów na Twitterze o opinię na temat NX-a. Odpowiedź Amerykanina była jednoznacznie pozytywna, dodatkowo Spencer wyraził się ciepło o Breath of the Wild.

Oto tweet, o którym mowa:

4) Czyżbyśmy mieli dostać spin-off z Sheik?

Jedną z najbardziej interesujących ciekawostek wyłapanych na E3 jest informacja o tym, iż ekipa pracująca nad Breath of the Wild rozważa możliwość stworzenia spin-offu serii, gdzie głównym bohaterem (a może i bohaterką) nie byłby Link, ale Sheik! Oczywiście nic nie jest pewne, ale wydaje się to być bardzo ciekawym pomysłem.

„Także w ekipie produkującej słyszymy głosy o tym, jak byłoby fajnie, gdybyśmy mieli tytuł, gdzie Sheik byłaby protagonistką własnej gry. Nie wydaje mi się, żeby było to niemożliwe.”

5) Nintendo komentuje temat umieszczenia zmarłej Christiny Grimmie w nowej Zeldzie

Niedawno piosenkarka Christina Grimmie została zastrzelona na jednym ze swoich koncertów. Jest to tragiczna wiadomość dla wielu osób, w tym dla fanów The Legend of Zelda, gdyż była ona przeogromną fanką tej serii. Bardzo często mówiła o niej w swoich filmikach na YouTubie, przez co jej fani założyli mnóstwo petycji czy kampanii, aby Nintendo umieściło ją w jakieś formie w grze z jej ukochanej serii. Duże N zauważyło ich starania i podało następujące stwierdzenie:

“Jesteśmy świadomi ogromnego wsparcia dla niej i jej rodziny, wiemy także o petycji. Nie będziemy jednak podejmować żadnych decyzji na ten temat w czasie żałoby po niej.”

Umieszczenie chociaż jej imienia w kodzie gry byłoby pięknym gestem ze strony Nintendo, ale w pełni rozumiem ich aktualną decyzję. Niech pani Christine spoczywa w pokoju.

6) Zelda grą E3 według IGN!

Przechodząc do weselszych tematów – IGN ogłosiło, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild wygrało nagrodę za Grę Wydarzenia, prześcigając takie tytuły jak Battlefield 1, nowe God of War, Titanfall 2 czy Watch Dogs 2. Ponadto, nowa Zelda jest najbardziej udostępnianą na Twitterze grą z E3! Poniżej znajduje się filmik od IGN mówiący o zwycięstwie nowej Zeldy.

PODZIEL SIĘ
LeoSoularrow

Osiemnastoletni derp, który zamiast bawić się na dworze w dzieciństwie oglądał letsplaye Paper Mario. Pierwszą konsolę (PS1) dostał w wieku trzech lat, gdzie nie mógł przez wiele lat bez pomocy dorosłego przejść pierwszego levelu Crasha Bandicoota 2, bo bał się pancerników (bo przerażające były no). Fan jRPGów, głównie Final Fantasy, Shin Megami Tensei, Fiaa Emburem czy Poków. Z innych gatunków - Smash Bros. i Tekken, oraz platformówki 3D wszelkiego rodzaju. Grał w każdą część Pokemonów i mnóstwo romhacków, ale nigdy nie skończył ani jednej przygody. Kiedyś próbować roleplayować i pisać fanficki, ale każda próba kończyła się - dosłownie - katastrofą. Fan robienia pixelartów z koralików do prasowania, głównie Pokemonów. Akurat prowadzi Nuzlocke'a romhacka Pokemon X i wścieka się od poziomu trudności. Zdecydowanie za często przeprasza, optymistycznie podchodzi do każdego dnia. Działa na forum jako newsman, jakim cudem zostałem zaakceptowany. :3

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!