NX i Virtual Reality? Miyamoto wyraża swoje zdanie

3

Podczas corocznego spotkania szefostwa Nintendo z udziałowcami zorganizowana została sesja Q&A. Jednym z poruszanych tematów była Wirtualna Rzeczywistość – co sądzą o niej decydenci firmy i czy będzie to jedna z funkcji NX-a.

Głos w sprawie zabrał Shigeru Miyamoto:

Słyszałem, że VR było gorącym tematem na E3, więc postanowiłem sprawdzić o co chodzi. Okazało się, że nie było to to, czego się spodziewałem. Nintendo także bada możliwości związane z VR. Problemem są długie sesje gry. Chcielibyśmy stworzyć coś pozwalającego na dłuższe posiedzenia, opłacalnego, a także dostępnego w przystępnej cenie. Nie chcemy, by rodzice musieli martwić się o swoje dzieci używające sprzętu VR.

 

Podobne zdanie wyraził CEO Nintendo, Tatsumi Kimishima, który poinformował, że firma nie ma na razie w temacie VR niczego konkretnego do powiedzenia.

Jak zapatrujecie się na Wirtualną Rzeczywistość? Chcielibyście, by NX posiadał funkcję umożliwiające zabawę z VR, a może wolicie tradycyjną rozgrywkę: przed telewizorem, z padem w ręku i bez hełmu na głowie?

PODZIEL SIĘ
Elan

3 komentarze

 1. tomekexp (72 komentarzy) w dniu:

  Zdecydowanie bez hełmu, w chwili obecnej za dobrze to nie wygląda i jakoś nie widzę rozgrywki multi bo pewnie okularki za tanie by nie były :)

 2. Sent (238 komentarzy) w dniu:

  do konsol się to nie nadaje, za słabe bebechy, nawet po spodzieanym upgrade dops4k/scorpio. Mądre są także uwagi że jak ma być dobre to musi być drogie, ale niepokoi jedno – to, że Miyamoto zatrzymał się gdzieś w polowie lat 90 i dla niego nadal gry są tylko dla dzieci. Nie wróży to dobrze NXowi

 3. Antari
  Antari (464 komentarzy) w dniu:

  @Sent: Też zwróciłem na to uwagę. Nie podoba mi się takie działanie. A przecież kiedyś Nintendo potrafiło tworzyć marki adresowane do ludzi w każdym wieku. Ostatnio coraz więcej adresowania gier na pierwszym miejscu do dzieci, czy to pod względem oprawy graficznej czy trudności rozgrywki. Widać, że wolą dbać o tę niszę niż wchodzić w wyścig z Sony, które targetuje hardkorowców i graczy starszych (raczej dorosłych).

  VR to dla mnie kolejny martwy punkt, podobnie jak 3D od którego już powoli się odchodzi.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!