Nvidia Shield w Chinach dostanie gry z Wii w HD

4

[Aktualizacja]

Nvidia wydała pełne oświadczenie, w którym jest mowa również o grach z GameCube’a. Konkretnych tytułów nie podano.


Konsole są w Chinach mniej popularne od pecetów i urządzeń mobilnych – przez wiele lat ich sprzedaż była zabroniona – ale firmy produkujące maszynki do gier próbują uszczknąć co niego z tak ogromnego rynku. Tym razem swoich sił próbuje Nintendo.

Daniel Ahmad, analityk rynku gier w Azji, podał na swoim Twitterze informację, że niebawem w Chinach w sprzedaży pojawi się Nvidia Shield. Sprzęt, prócz gier pecetowych, będzie oferować także pozycje z Wii podciągnięte do rozdzielczości HD. Na razie wiemy o czterech tytułach ze stacjonarki Nintendo, które będą grywalne na „Tarczy”. Oto one:

 • Super Mario Galaxy
 • The Legend of Zelda: Twilight Princess
 • New Super Mario Bros. Wii
 • Punch-out!!

Niektórzy spekulują, że skoro Nvidia Shield ma podobną specyfikację co Switch, jest to dla Nintendo przetarcie Nintendo przed wrzuceniem powyższych tytułów do eshopu „Przełącznika”. Na razie nie słyszeliśmy jednak żadnych oficjalnych informacji o Virtual Console na hybrydzie Ninny – wiadomo jedynie, że gry ze starszych konsol firmy pojawią się w ramach usługi Nintendo Switch Online.

PODZIEL SIĘ
Elan

4 komentarze

 1. Kojin
  Kojin (320 komentarzy) w dniu:

  Warto też nadmienić (info chyba już z dzisiaj) że te gry na Shieldzie nie będą portami, a dostępne będą jedynie w ramach usługi GeForce Now (usługa streamingowa nVidii).

 2. Elan
  Elan (666 komentarzy) w dniu:

  @Kojin – faktycznie takie info się wczoraj pojawiło, ale Nvidia powiedziała, że będą to jednak „normalne gry”.

 3. mobor
  mobor (276 komentarzy) w dniu:

  Nvida Shield Tablet to nie jest to samo co Switch. Opiera się na starszym czipie K1, ma tylko 2GB RAM ale – co ciekawe – jako tablet ma wyświetlacz o znacznie wyższej rozdzielczości – 1920×1200

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!