Nowe usługi Nintendo ruszają już w marcu!

10

Już w przyszłym miesiącu, Big N uruchomi długo wyczekiwanego następcę Nintendo Club, nowy system kont Nintendo Account oraz pojawi się pierwsza aplikacja na smartfony od firmy hydraulika – Miitomo. Wprowadzenie nowości z pewnością będzie rodzić wiele pytań, dlatego przygotowaliśmy dla Was małe wyjaśnienie, czym są poszczególne usługi i czy będą one dostępne dla polskich fanów Nintendo.

Nintendo Account – nowy system kont, który będzie zawierał wszelkie informacje na temat naszych zakupów oraz umożliwi nabycie gier poprzez przeglądarkę internetową z możliwością bezpośredniego pobrania na naszą konsolę. Na tę chwilę, gry będzie można kupić w taki sposób tylko z oficjalnej strony Nintendo. Wszelkie dane mają być przechowywane w chmurze, więc dostęp do nich będziemy mieli nie tylko z konsol, ale także dzięki komputerom oraz smartfonom/tabletom. Nowe konto można założyć wykorzystując Nintendo Network ID, konta na Twitterze, poprzez Facebooka czy konto Google+. Od dzisiaj istnieje możliwość założenie nowego konta, ale jest to ograniczone do szesnastu państw. Niestety, Polacy muszą poczekać prawdopodobnie aż do marca, aby móc założyć Nintendo Account. W tej chwili wyświetla się komunikat, że dana usługa nie jest dostępna w naszym kraju. Posiadanie konta Nintendo Account jest niezbędne, żeby móc korzystać z MyNintendo oraz przyszłych aplikacji na smartfony (do Miitomo nie jest to konieczne). Nintendo Account jest usługą oddzielną od Nintendo Network ID i przez jakiś czas, obie usługi będą współistnieć.

Założenie konta w usłudze Nintendo Account nie powinno nikomu nastręczać kłopotów. Żeby je utworzyć należy:

 • Udać się na stronę: https://accounts.nintendo.com/login
 • Założyć nowe konto używając opcji Create an account lub wykorzystać istniejące konto Nintendo Network ID,  na Twitterze,  Facebooku lub Google+ w sekcji Sign in with
 • Cieszymy się z dołączenia do usługi Nintendo Account

Nintendo Account

MyNintendo – następca Nintendo Clubu. Jest  programem lojalnościowym, który będzie nam oferował zniżki i różne nagrody (zarówno cyfrowe jak i rzeczowe) za naszą aktywność i zakupy produktów Nintendo. Dostęp do MyNintendo będzie możliwy także przez inne urządzenia jak tablety i komputery. Usługa ta, w przyszłości ma być rozszerzona poza sprzęty Nintendo, oferując różnorakie bonusy w placówkach kulturalnych (kina, parki rozrywki). Usługa planowo ma zostać uruchomiona w marcu i będzie także dostępna w Polsce!

My Nintendo – UK, Ireland, France, Belgium. Germany. Austria, Switzerland, Poland, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Luxembourg, Spain, Portugal, Italy, The Netherlands, Denmark, Norway, Finland, Malta, Greece, Sweden, Estonia, Hungary, Slovenia, Slovakia, Romania, Lithuania, Latvia, Russia, South Africa, Australia, New Zealand, Japan, U.S, Canada, Mexico, Brazil

mynintendo

Miitomo – jest pierwszą aplikacją na smartfony, przygotowaną przez Nintendo i DeNA. Jest to aplikacja społecznościowa, która wykorzystuje Miiludki. Posłuży ona do przyozdobienia naszej postaci i interakcji z innymi użytkownikami. Appka jest darmowa, ale zwiera mikro-transakcje. Zawartość płatną, będzie można także odblokować bez konieczności wydawania pieniędzy, ale trzeba będzie poświęcić na to sporą dawkę czasu.. Od dzisiaj, w szesnastu krajach istnieje możliwość pre-rejestracji, dzięki której można otrzymać odznakę Platinium Coin do usługi MyNintendo. Niestety, aplikacja na starcie nie ma być dostępna dla Polaków, ale niewykluczone, że w przyszłości i do naszego kraju zawita Miitomo.

Jeżeli mieszkacie w jednym z bardziej cywilizowanych krajów według Big N, to poniżej znajduje się krótka instrukcja, jak dokonać pre-rejestracji:

 • Zakładamy Nintendo Account
 • Udajemy się na stronę https://miitomo.com/en-gb/ klikamy na Preregister here i postępujemy według instrukcji
 • Cieszymy się z pierwszej odznaki na MyNintendo

platinium coin

Miitomo – UK, Ireland, France, Belgium, Germany, Austria, Luxemborg, Spain, Italy, Netherlands, Russia, Australia, New Zealand, Japan, U.S, Canada

 Miitomo

Na pełną funkcjonalność wyżej wymienionych usług musimy poczekać do marca. Wraz z upływem czasu, dodatkowe opcji i możliwości zostaną z pewnością dodane. Może w końcu doczekamy się przypisywania gier do konta, a nie do konsoli. Cieszy bardzo, że MyNintendo zawita także do Polski i nie powtórzy się sytuacji z poprzednikiem, gdzie trzeba było kombinować, aby móc cokolwiek dostać za pieczołowicie zbierane gwiazdki.

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

10 komentarzy

 1. kkuba (1 komentarzy) w dniu:

  I nie ma się co cieszyć bo konta z Polski… oczywiście nie działają. Może Warto poprosić o komentarz polskiego dystrybutora Nintendo bo zapowiada się żenada na maksa. Jak zwykle zresztą w temacie Polska i Nintendo. :(

 2. rolnik (255 komentarzy) w dniu:

  Na razie nie można założyć, ale Polska jest na liście państw, w których taka możliwość będzie.

 3. middledream
  middledream (32 komentarzy) w dniu:

  Wiadomo cokolwiek o tym, czy będzie można zmienić kraj istniejącego już konta? Dla tych, co utknęli z konsolą na UK i cenami w funtach :P

 4. mapokl (40 komentarzy) w dniu:

  To w końcu za miesiąc czy w następnym miesiącu?

  @KKuba z tego co zrozumiałem, na razie mogą założyć tylko ci co mieszkają w krajach gdzie wejdzie to miitomo wcześniej. Pozostali muszą jeszcze trochę poczekać.

  @Middledream A próbowałeś pisać do supportu N? Tego angielskiego? Nie pisz, że zły kraj podałeś, ale, że np. mieszkałeś w UK i tam konsolkę zarejestrowałeś, ale obecnie wróciłeś do Polski, tu zostajesz, więc czy mogą ci kraj zmienić bo się przeprowadziłeś i już w funtach nie zarabiasz.

 5. Kinyo (1 komentarzy) w dniu:

  @mapokl Też mam podobna sytuacje, nakupowaną masę gier z eshopu i chcialem zmienic konto na niemieckie chociaż. Uzasadnienie to samo, mieszkalem w UK, przeprowadzilem sie do niemiec. Napisali ze na 3dsa moge miec jedno ID, regionu nie moge zmienic, a kilka kont tylko na Wii U. Ogolnie 3 dni pisania i wyjasniania i wyszlo na to , że nic nie zrobie

 6. Nyo
  Nyo (3 komentarzy) w dniu:

  Najważniejsze pytanie. Czy w końcu nasze zakupy będą przechowywane w chmurze, tak aby móc na przykład posiadać jednocześnie dwie konsole i cieszyć się tym samym oprogramowaniem?

 7. matii
  matii (425 komentarzy) w dniu:

  Nawet jeśli dostaniemy później – ważne, że będzie! Z pewnością to lepsze niż poprzedni ‚club’ dla nas w PL :) Co do tej kwestii:
  „Usługa ta, w przyszłości ma być rozszerzona poza sprzęty Nintendo, oferując różnorakie bonusy w placówkach kulturalnych (kina, parki rozrywki).”
  Rozumiem, jak to będzie ‚zajebiste’ w Japonii czy nawet Ameryce ALE wątpię, aby w Europie, a zwłaszcza u nas, dało się tutaj coś dostać (zdziwię się np. na jakieś rabaty na tańsze bilety do jakiejś sieci kin.. zdziwię ale podobała by mi się taka inicjatywa; nie wiem na jakiej zasadzie niby by to istniało (wzoruję się na naszym rodzimym rynku i pewnej sieci) ale jestem ciekaw czy coś z tego wyjdzie). Tak to wydaje się, że same plusy z nowej usługi – oby gry zostały przypisane do konta, oby.

 8. Spaqin
  Spaqin (163 komentarzy) w dniu:

  kocham region locki, dlatego wspieram nintendo i kupuję ich gry

  rozumiem tę sytuację kompletnie, nie żeby dane przez internet mogły przechodzić przez fizyczne granice państw bez kontroli paszportowej

  flipnote kiedy?

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!