Nintendo Switch Online wystartuje we wrześniu. Mario Kart na smartfony w przyszłym roku fiskalnym

5

Dzisiejszej nocy Nintendo ujawniło kilka ciekawych informacji. Poniżej krótko o każdej z nich.

Po pierwsze, Nintendo of America podało, że serwis Nintendo Switch Online wystartuje we wrześniu tego roku. NSO ma kosztować 19,99 dolara rocznie (około 67 złotych), a jego wykupienie będzie koniecznie do gry sieciowej na Switchu. W zamian dostaniemy kolekcję klasycznych gier.

Dzięki amerykańskiemu oddziałowi „Big N” znamy także tytuł kolejnej gry na smartfony od firmy z Kioto. Będzie to Mario Kart Tour, który zadebiutuje w przyszłym roku fiskalnym (kwiecień 2018 – marzec 2019). Więcej informacji nie podano.

Nintendo i Universal Pictures wspólnie ogłosili, że film animowany z Marianem w roli głównej już powstaje. Producentami obrazu będą Chris Meledandri z Illumination Entertainment oraz Shigeru Miyamoto.

Szef Nintendo Tatsumi Kimishima podczas prezentacji dla udziałowców zapewnił z kolei, że 3DS nigdzie się nie rusza:

Charakterystyka, cena i sposób gry na Nintendo 3DS różnią się znacząco od Nintendo Switcha i zamierzamy kontynuować biznes powiązany z Nintendo 3DS-em. Przemawiają za tym ogromna liczba użytkowników oraz bogata biblioteka gier.

Będziemy oczywiście tworzyć nowe gry, ale wierzymy, że ważne jest przypominanie o bogatej bibliotece Nintendo 3DS-a, by zwiększyć sprzedaż wśród jego posiadaczy oraz tych, którzy dopiero nabędą ten system.

PODZIEL SIĘ
Elan

5 komentarzy

 1. Gdyby to przypominanie o bogatej bibliotece polegało na stałej obniżce cen wielu tytułów od N. albo wręcz rozszerzeniu o nie Nintendo Select to by było fajnie. W końcu takie pokemony X i Y oraz ORAS już prawie nikogo nie obchodzą, nawet battle spot w opcji rankingowej nie działa, obniżka dla Mario Cart, Smasha czy New SMB2 też by zwiększyła sprzedaż tych tytułów a i Majora Mask mógłby zejść do ceny Ocariny. No ale pomarzyć sobie mogę a znając Nintendo po prostu będą częstsze obniżki na poziomie „20% za 50złotych monet”

 2. Goral
  Goral (143 komentarzy) w dniu:

  Hmm.. Jak dla mnie całkiem dobre wieści. Przede wszystkim dobrze, że myślą jeszcze o 3DS jak obiecali i tak jak ktoś już tu napisał, przydałoby się dla dobra wszystkich by te gry-klasyki zjeżdżały z cen bądź pojaiały się jako wersja Selects. Jest jeszcze dużo ludzi, którzy nie znają Nintendo, dużo dzieci i ich rodzice, którzy wybiorą właśnie taką niedrogą alternatywę + oby jeszcze tańsze gry. Ja sam chciałbym by jeszcze coś się na tej konsoli działo.
  A co do Online Service na Switch’a to też dobrze bo to czas gdy być może pojawi się jeszcze więcej gier multi i korzystając z tego, że konsola jest na fali ci nowi nabywcy niech nie mają od razu kosztów za grę po sieci (może trochę przesadzam). I właśnie… póki Switch jest rozchwytywany, niech dorze zorganizują ten system Online – VC niech spływa powoli do konsoli i regularnie, dojdą napewno razem z nim aplikacje
  i inne dzisiejsze musowe ustrojstwa. I tak sobie myślę, że to Nintendo, i takie Labo, którym się bawisz na podłodze albo z dzieciakami jest ich kolejnym krokiem po wprowadzeniu: analoga, gier ruchowych, ekranu dotykowego, czy strzelaniu do siebie z pistoletów. My gracze jak i ogólnie ludzie szybko się dziś nudzimy i zauważcie, że po udanym 2017 dla Nintendo oni wciąż muszą nas zaskakiwać bo wielkie otwarcie nowego sprzętu z odczepianymi kontrolerami, jak i niesamowita Zelda czy cudowne Odyssey w 2018 roku się nie powtórzą. Maro Kart też nie a Pokemony może dopiero za rok – następny rok? Także niech ta wysoka fala trwa aż do – miejmy nadzieję udanego Online Service. W między czasie powstaje film o Mario, na świecie park rozrywki i gry na telefony. To się dobrze zgrywa.

 3. Mlodziany
  Mlodziany (125 komentarzy) w dniu:

  o ja! ciekawe jakie to MK Tour bedzie wyglądało i czy moj stary ipad4 to udźwignie?nie moge się doczekać

 4. Makimura (4 komentarzy) w dniu:

  Co do dalszego wspierania 3DSa to ja Nintendo już nie wierzę. Obiecywali przecież, że Wii U będzie żyło po premierze Switcha jeszcze długo i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Podobna sytuacja była wcześniej z Wii, Gamecubem i DSem.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!