Nintendo nie rezygnuje z 3DS-a

11

554a43ae37dab7

Pomimo nadchodzącej premiery Switcha i niepodważalnego zainteresowania nową konsolą, sześcioletni 3DS nadal rozchodzi się niczym świeże bułeczki. Dzięki takim tytułom jak Dragon Quest VIII, Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia czy Poochy & Yoshi’s Woolly World, zainteresowanie handheldem Nintendo wciąż utrzymuje wysoki poziom, a konsola co tydzień znajduje dziesiątki tysięcy nowych właścicieli. Włodarze japońskiej korporacji doskonale zdają sobie z tego sprawę i nie zamierzają zostawiać posiadaczy 3DS-ów z pustymi rękami – nowe gry znajdują się w produkcji i czekają na swoją zapowiedź.

Według zapewnień prezesa Nintendo, Tatsumi Kimishimy, premiera nowej konsoli nie spowoduje, że 3DS nagle przestanie istnieć. Firma zadba o to, by posiadacze obydwu platform mieli w co grać tak długo, jak tylko się da.

Przygotowujemy wiele kontynuacji znanych marek oraz kilka zupełnie nowych, niezapowiedzianych tytułów tak, aby stale wzbogacać bibliotekę gier 3DS-a o kolejny produkcje. Mamy również mocne wsparcie deweloperów third-party. 18 marca Capcom wypuści Monster Hunter XX w Japonii, a Square Enix przygotowuje specjalną edycję Dragon Quest XI – oba tytuły z niecierpliwością wyczekiwane przez swoich fanów. To nie wszystko. Chcemy utrzymać zeszłoroczny rozmach i kontynuować oferowanie wspaniałych doświadczeń posiadaczom 3DS-ów.

3ds_nintendo_meeting_2017 (1)

PODZIEL SIĘ
hallkyon

O, hej!

11 komentarzy

 1. emczer
  emczer (284 komentarzy) w dniu:

  Mam szczerą nadzieję, że ujawnią coś ciekawego w najbliższym czasie, bo na dobrą sprawę, to bida jest, że aż piszczy obecnie i nie ma co kupować. Rimejki DQ, rimejk Yoshiego… Jedynie te Pikminy są czymś nowym i wartościowym, bo Ever Oasis czy FE, to ja nawet pod uwagę nie biorę.

 2. Jagodzian (1 komentarzy) w dniu:

  Szkoda, że w Polsce już new 3ds’a nie da się nigdzie kupić, a XL’a też zostały ostatnie sztuki a ich ceny są wyższe niż na premierze. Troszkę jednak czuć, że jest to już trochę porzucone.

 3. emczer
  emczer (284 komentarzy) w dniu:

  @Jagodzian – Nie mieszaj tego jak CQE zaopatruje nasz kraj w produkty z decyzjami włodarzy z Kioto. Dwie mocno różne rzeczy.

 4. Goral
  Goral (165 komentarzy) w dniu:

  3DS jest ciągle aktualny. Dla mnie to uniwersalna konsola, mam ją kilka lat i bardzo by mi było szkoda jakby odchodziła w zapomnienie, lubię jej design i kanciastą graikę 3D. Myślę, że po pojawieniu się na rynku wersji NEW ludzie ją pokochali i to było już w czasach gdy line-up był super jak i świadomość kosumenta. Switch po prostu będzie szedł swoją drogą..

 5. Gipsi (239 komentarzy) w dniu:

  Pikmina i Fire Emblem Echoes z chęcia przytulę. Szczególnie Pikmina którego magiczny klimat po prostu kocham. Jeśli recenzje będę mówiły że MArio Sports jest fun to też z chęcią zakupię.

 6. mikaneko
  mikaneko (159 komentarzy) w dniu:

  I dobrze, choć poza FE Echoes to nie mam za bardzo na co czekać.. Mam nadzieję, że chociaż trochę jeszcze tłumaczeń rzucą na rynek – Etrian V czy MH Stories chociażby,

 7. Kojin
  Kojin (334 komentarzy) w dniu:

  Ja wciąż twierdzę że najlepiej dla Nintendo było by gdyby Switch docelowo zastąpił 3DSa. Zobaczymy co jeszcze w temacie pokażą, ale obstawiam że 2017 będzie rokiem pożegnania z naszym dwuekranowcem.

 8. Krystmalezlo
  Krystmalezlo (27 komentarzy) w dniu:

  Na razie się nie martwię bo mam jeszcze mnóstwo gier zarówno dla 3ds jak i ds do ogrania.Nie ogram tego do końca 2017/18 więc nie śpieszy mi się z nową konsolą.

 9. Antari
  Antari (516 komentarzy) w dniu:

  Nie rozumiem tego narzekania na brak gier. Argumenty totalnie od czapy. Gier zapowiedzianych na 3DS jest oszałamiająca ilość jak na 6 letni sprzęt. I są to naprawdę wyciskające ostatnie soki tytuły a nie jakieś zapychacze. Plus nowe Marki jak Ever Oasis, a kto wie jakiego asa mają jeszcze ukrytego w rękawie. Zawsze najdobitniej kondycję handhelda obrazuje sytuacja w KKW, gdzie brak nowych premier jest symptomem umierającego systemu. Tymczasem w tym roku ukażą się tam absolutne killery sprzedażowe i złodzieje wolnego czasu jak Monster Hunter XX, Dragon Quest XI, The Great Ace Attorney 2 czy nowa część Laytona – Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy. To są potencjalne 4 super świetne tytuły, których zapowiedzi nawet nie ma u nas. Do tego kapitalnie zapowiadające się Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, Fire Emblem Warriors, Pikmin 3DS, Ever Oasis, Etrian Odyssey V, Yo-kai Watch 2 i 3, Monster Hunter Stories, Mario Sports Superstars, nowe Story of Seasons. Ludzie… naprawdę przejrzyjcie na oczy, zapatrzyliście się w tę słodką landrynkę o nazwie Switch i wierzycie, że cuda będą się na niej działy w 2017. Zapewniam, że przez najbliższe 2 lata lepiej będziecie się bawić na 3DS.

 10. mati2109 (1 komentarzy) w dniu:

  @jagodzian – na szczęście istnieje Amazon z darmową wysyłką ;) Nowy 2DS z Mario za 400-450zł – w Polsce czasem używane ciężko za tyle kupić

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!