Nintendo z problemami we Francji

1

We francuskim Lemonde pojawił się dzisiaj artykuł odnoszący się do wadliwych kontrolerów przeznaczonych do użytku z Nintendo Switch, chodzi oczywiście o Joy-Cony. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Japończycy będą musieli sprostać pozwu zbiorowemu związanemu z dryfującym analogiem. W artykule możemy przeczytać:

Po zebraniu ponad 5000 referencji w ciągu zaledwie czterdziestu ośmiu godzin zdecydowali się skrupulatnie przeprowadzić ekspertyzę kilku mniej lub bardziej niedawnych wadliwych kontrolerów, aby przeanalizować źródło tego niepowodzenia – stwierdzili w komunikacie prasowym.

Wynik:
Eksperci zauważyli, że Nintendo wprowadziło zmiany w konstrukcji swoich kontrolerów kilka miesięcy temu, ale nie dotyczyło one problemu, który powoduje awarie. Podczas gdy Nintendo zostało poinformowane o tej usterce, japoński gigant zdecydował się nie interweniować w podzespołach odpowiadających za to niepowodzenie.

Eksperci znaleźli dwie możliwe przyczyny tego problemu: przedwczesne zużycie płytek drukowanych i luka, która doprowadza do niepokojącej ilości zanieczyszczeń i kurzu w joysticku. Nie modyfikując tych cech, firma z pełną znajomością faktów nadal sprzedaje joysticki, które są skazane na awarię przed końcem pierwszego roku użytkowania. Według stowarzyszenia Nintendo oddaje się praktykom planowanego postarzania sprzętu.

Tysiące zgłoszeń otrzymanych przez UFC-Que pozwoliło uzyskać dokładniejszy obraz problemu:

65% ofiar-konsumentów zauważyło tę awarię mniej niż rok po zakupie kontrolerów. Pojawia się ona niezależnie od profilu lub wieku gracza, nawet podczas grania mniej niż pięć godzin w tygodniu. 25% konsumentów zauważyło awarię nawet w ciągu sześć miesięcy od zakupu, pomimo niskiego wykorzystania konsoli.

Z tego Nintendo może się nie wykaraskać, a jeśli we Francji Big N przegra, to możliwe, że dojdzie do kolejnych pozwów w innych krajach. Nintendo nie może dalej ignorować problemu i będzie zmuszone poprawić Joy-Cony.

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

1 komentarz

  1. rolnik (293 komentarzy) w dniu:

    U mnie ten problem pojawił się dopiero po 3 latach i grałem głównie w trybie handheld. Wystarczyło styki przeczyścić i działa znów poprawnie. Jednak to co wyprawia Big N jest niedopuszczalne, powinni to załatwić w jakieś rewizji sprzętu.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!