Mini prezentacja przed E3

3

Najważniejsze targi dla graczy zbliżają się coraz większymi krokami, pozostało jeszcze około miesiąca do rozpoczęcia i pojawia się coraz więcej informacji na ich temat. Jak już wiemy Nintendo w tym roku nie planuje organizować dużej prezentacji, ale to nie znaczy, że Firma Hydraulika nie pojawi się na nich. Przed samym rozpoczęciem targów E3 zostanie zorganizowane spotkanie z dziennikarzami w którym wezmą udział Shigeru Miyamoto oraz Reggie Fils-Aime. Na tej mini konferencji zostaną także zaprezentowane gameplaye nadchodzących tytułów na 3DS i Wii U.

Tak prezentuje się rozpiska tego spotkania:

Wtorek, Czerwiec 11, 2013
Rozpoczęcie rejestracji – 9:45 a.m.
Przemówienie – 10:30 a.m.
Game Play and Q&A – 11 a.m.

Nie wiadomo jeszcze czy to spotkanie będzie transmitowane.

 

Wracając do decyzji Nintendo o nieorganizowaniu prezentacji na tegorocznych targach, fakt ten skomentował nasz naczelny analityk  Michael Pachter. Oto co powiedział:

 

I think it is a crappy decision because you don’t get many opportunities when you’re a console manufacturer to have the entire world focused on games. So it’s the one time a year that you can be certain that everybody cares…I think that from just a basic decision it’s an opportunity for Nintendo to really show off a lot of stuff.

But you asked was it a good business decision and, from your basic economics, it’s a profit deal. If you’re expected revenues from spending money are bigger than the amount you have to spend to generate those revenues, then it’s a good business decision.

I think that Nintendo gave this a lot of thought – they said we don’t really have anything new to show…we don’t really have any new Wii U games that are going to shine that are playable and, oh by the way, the reason that Fox News, ABC, etc, are all here is to look at the next Xbox and PS4, then we’re just going to look bad next to them.

I think not doing it, probably, is a good business decision. I just think, as a gamer, and as someone who is interested in the industry, I would prefer to see everybody represented at every show. Nintendo made a business decision, and ultimately, it is probably the right one.

 

Zgadzacie się z tym? Czy rzeczywiście Nintendo w obliczu next-genów, nie będzie miało nic ciekawego do pokazania? Moim zdaniem taka sytuacja wymusza na firmie , aby ta stawała na głowie żeby przyćmić prezentację nowych maszyn konkurencji. W szczególności tyczy się to o support Wii U, bo o 3DS nie ma się o co martwić. Ale jak będzie naprawdę to czas pokaże i mam nadzieję, że Pachter pomyli się w swoich osądach

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

3 komentarze

  1. rolnik (277 komentarzy) w dniu:

    Na pewno pojawi się nowy trailer X/Y na E3. Pomimo tego, że nie będzie dużej prezentacji, Nintendo zabiera ze sobą wszystkie swoje gry na targi. Może pojawi się także grywalna wersja :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!