Michel Ancel wyraża chęci stworzenia Raymana 4

4

Po kilkuletnim, niekoniecznie udanym romansie z gatunkiem gier imprezowych, w 2011 Rayman powrócił w wielkim stylu. Stworzony przez Ubisoft Montpellier Rayman Origins raz na zawsze odciął „bezkończynowego bohatera” od szalonych Kórlików, wymieniając je na bajkowy klimat inspirowany pierwszą odsłoną cyklu. Opłaciło się – gra zgarnęła bardzo wysokie oceny i została obdarzona szeregiem nagród. Nie inaczej było w przypadku wydanego dwa lata później Rayman Legends, który to spełnił, a nawet przerósł wszelkie oczekiwania fanów sympatycznego stworka.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w 2011 roku mało kto spodziewał się powrotu Raymana do konwencji 2D – w końcu twórcy porzucili ją już w 1999, kiedy to na półki sklepowe trafił Rayman 2: The Great Escape. Jako że ostatnia trójwymiarowa odsłona serii (Rayman 3: Hoodlum Havoc) kończy w tym roku czternaście lat, apetyt na nowego, trójwymiarowego Raymana 4 robi się coraz większy.

Zainteresowanie nową numerowaną odsłoną serii wyraził również sam twórca „bezkończynowego bohatera”, Michel Ancel. Pod swoim najnowszym zdjęciem na Instagramie, przedstawiającym figurę Raymana w second-handzie, napisał:

Po Wild, po Beyond Good And Evil 2, będziemy musieli przywrócić go raz jeszcze… z myślą o czwartej przygodzie! Nie dopuszczajmy do śmierci bohaterów.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

4 komentarze

  1. Mlodziany

    Rayman Origins i Legends uważam za duze objawienie od czasow designu gry Okami.mam obie czesci na WiiU,na psvite i origins na Wii i 3DSa..na pc z CD Actions nie licze.takze zobaczcie ja mnie gra użekła:):):)silnik UbiArt jest prze-piekny…ostatnio kupilem Rayman Havoc Hoodlums na moje starusieńką ps dwójeczke.chyba se jutro odpale i zagram.do zoba w czwórce;)

  2. isaak (29 komentarzy) w dniu:

    Nie, nie jestem miłośnikiem Raymanow w 3D czekam na kolejna odsłonę w 2D Rayman Legends to gra która kupiłem już na wszystko na co wyszła oprócz PC. WiiU potem PS3 i trafiła się na X360, w nowej generacji od razu kupiłem na PS4 a po zakupie XOne tez na niego, a ostatnio skończyłem po raz kolejny grę na Switcha.

  3. hallkyon

    Jak lubię Origins i Legends, tak trzymam kciuki, by kolejny Rayman był w 3D. Dwójka była bodajże jedną z pierwszych pecetowych gier w jakie grałem, z kolei trójka to jedna z moich ulubionych platformówek i lubię raz na jakiś czas sobie ją odświeżyć.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!