Klasyka RPG trafi na Switcha

6

Wczorajszego dnia w sieci pojawiła się świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy aktualnych konsol. Skybound Games we współpracy z Beamdog przygotowują porty gier opartych na systemie Dungeon&Dragons, które pierwotnie były dostępne tylko dla posiadaczy komputerów osobistych. Selekcją zostały objęte tylko najlepsze pozycje, wystarczy popatrzeć na listę gier:

 • Baldur’s Gate
 • Baldur’s Gate II
 • Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
 • Icewind Dale
 • Planescape: Torment
 • Neverwinter Nights

Tytuły mówią same za siebie. Jest to ścisła czołówka i jedne z najlepszych pozycji, jakie kiedykolwiek zostały wydane. W dodatku wszystkie gry są w wersji Enhanced Edition co oznacza, że oprawa audiowizualna została dostosowana do dzisiejszych czasów oraz dodano mnóstwo zawartości dodatkowej w postaci nowych bohaterów czy też zadań. Są to także kompletne wydania, więc zawierają w sobie już wydane wcześniej rozszerzenia. Ciekawe, czy wersja na Nintendo Switch otrzyma także wsparcie dla fanowskich modów.

Jeszcze nie wiadomo czy gry trafią jako kompilacja, czy jako osobne wydawnictwa oraz brak konkretnej daty wydania oraz ceny. Wiadomo jednak, że tytuły te mają się pojawić w tym roku na Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One.  Wszelkie niewiadome mają zostać wyjaśnione w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

6 komentarzy

 1. Aoqi
  Aoqi (12 komentarzy) w dniu:

  Czy ktoś ma pojęcie jak wygląda sterowanie? Wszystkie te gry wymagały mnóstwa klikania, przełączania widoków menu i korzystania ze skrótów klawiszowych.
  O ile idea Planescape: Torment i Neverwintera na Switchu brzmi bardzo kusząco, to nie jestem w stanie sobie wyobrazić w jaki sposób miałoby to działać, żeby nie było albo mocno uproszczone albo frustrujące w użyciu.

 2. kosmaty (16 komentarzy) w dniu:

  @AOQI
  Mam podobne odczucia. Kusi mnie Planescape, bo to prawie książka. Książka, którą bardzo lubię a dzięki mobilności Przełącznika, miałbym szansę zwiedzić Sigil jeszcze raz. W Neverwintera da się grać sterując jedną postacią; towarzysze mają rozsądne AI. Granie na padzie może być całkiem komfortowe.
  Ale BG? Icewind Dale? Wybieranie ekwipunku i używanie zestawu umiejętności/czarów 6-tki bohaterów sterując padem po prostu musi być piekłem. Nie wyobrażam sobie sensownego sterowania na konsoli. No chyba, że ktoś podłączy klawiaturę i mysz do Nintendo

 3. EKSTS
  EKSTS (69 komentarzy) w dniu:

  Fajnie, ale mam już wystarczającą kupkę wstydu, a ten rok zapowiada się według mnie tak dobrze jeśli chodzi o premiery, że raczej nie uda mi się jej zmniejszyć.

 4. mikaneko
  mikaneko (159 komentarzy) w dniu:

  Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało w praktyce, bardziej widziałabym to na dotykowym ekranie niż z padem.. Ale Planescape: Torment! <3

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!