Klasyczny Blade Runner powróci w odświeżonej wersji na konsole!

0

Klasyczna gra point-and-click Blade Runner zostanie odnowiona i trafi na Nintendo Switch! Wydany w 1997 roku Łowca Androidów nie powiela historii, którą znamy z książki bądź filmu, a zabiera nas na oryginalną przygodę, w której poznajemy losy Raya McCoya. Gra odniosła ogromny komercyjny sukces w swoim czasie i została doceniona przez krytyków na całym świecie. Tytuł wyróżniał się na tle innych gier z tego gatunku: fenomenalnym stylem graficznym, interaktywnością i rozwiązaniami technologicznymi.

Przez długi czas nie mogliśmy liczyć na powrót do świata androidów. W 2015 roku na kanale RangarRox pojawił się Louis Castle, który potwierdził w wywiadzie, że w 2003 roku, podczas przeprowadzki dewelopera z Las Vegas do Los Angeles, kod źródłowy gdzieś się zapodział i „odzyskanie” go może kosztować kilka milinów dolarów, co na jakiś czas zabiło myśli o powrocie do futurystycznego Los Angeles. Nadzieja odżyła w 2016 roku, kiedy okazało się, że zespołowi odpowiedzialnemu za ScummVM (interpretator umożliwiający uruchomienie na współczesnych systemach gier typu point-and-click) udało się po 8 latach starań odzyskać i przywrócić do życia grę. Przez następne 3 lata Blade Runner był poddawany testom, a w 2019 roku był gotowy do premiery na współczesnych komputerach osobistych.

Po owym sukcesie przyszła pora na kolejny krok. Night Dive Studios wraz z Alcon Entertainment ogłosili, że wydadzą ulepszoną wersję na konsole obecnej generacji. Stephen Kick z Night Dive wyjaśnił, że mimo utraty kodu źródłowego gry, udało im się odzyskać go i przerobić za pomocą ich autorskiego silnika KEX. Gra, oprócz przystosowania do obecnych standardów, dostaniemy zaktualizowane modele postaci, animacje i przerywniki filmowe. W Blade Runner: Enhanced Edition mamy zagrać jeszcze w tym roku.

Czy mamy tutaj jakichś chętnych przekonać się, czy androidy śnią o elektrycznych owcach?

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!