Jedno konto – dodatkowe ograniczenia

3

Wczoraj podczas Nintendo Direct został zapowiedziany „wspólny portfel” dla 3DSa i Wii U, przy wykorzystaniu Nintendo Network ID, które jest znane posiadaczom stacjonarki. Rejestrując takie ID na handheldzie Big N, będziemy mogli płacić w obu eShopach z jednego konta. Nintendo małymi kroczkami wchodzi w XXI wiek w kwestii usług sieciowych. Ale nie ma róży bez kolców. Mając tak zintegrowane konto, odbieramy sobie możliwość zmiany regionu, a wszelkie środki w innych walutach, które nie obowiązują w danym regionie zostaną zablokowane i staną się nieprzydatne na 3DSie. Dlatego Nintendo zaleca przed połączeniem kont, wykorzystanie wszelkich pieniędzy, które mamy w innych regionach. Poniżej przetłumaczony fragment FAQu na temat Nintendo Network ID:

Po zarejestrowaniu Nintendo Network ID, nie będziesz miał możliwości zmiany regionu oraz płacenia w różnych walutach – dla przykładu w funtach oraz euro- w Nintendo eShop. Fundusze w walucie odpowiadającej Twojemu regionowi, który został ustawiony w Nintendo Network ID, pozostaną nienaruszone. Natomiast pieniądze w innych walutach, które odpowiadają innym regionom, zostaną usunięte i staną się nieprzydatne. Przed rejestracją Nintendo Network ID na swoim 3DSie, upewnij się, że wykorzystałeś wszelkie środki w innych walutach.

 

Cały FAQ możecie przeczytać [tutaj].

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

3 komentarze

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!