inXile Entertainment będzie robić gry na Switcha

4

inXile Entertainment to studio założone w 2002 roku przez Briana Fargo. Firma znana jest głównie z tworzenia komputerowych RPG – ma na swoim koncie takie tytuły jak Bard’s Tale, Wasteland i jego sequel czy Torment: Tides of Numenera. Co ciekawe, Amerykanie wydali także jedną pozycję na konsolę Nintendo – w 2008 roku na DS-ie pojawiła się ich gra logiczna Line Rider 2: Unbound.

Okazuje się, że inXile będzie tworzyć gry także na Switcha. Fargo poinformował na swoim koncie twitterowym, że studio zostało zatwierdzone przez Nintendo i może teraz wydawać gry na hybrydę Japończyków. Producent Fallouta przyznał, że inXile jest fanem Switcha i zastanawia się obecnie, jak ugryźć temat nowej platformy.

Na tę chwilę nie wiadomo, jakie tytuły inXile chciałoby przenieść na „Przełącznika”. Obecnie Kalifornijczycy pracują nad The Bard’s Tale IV oraz Wasteland 3.

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

4 komentarze

  1. Sent (248 komentarzy) w dniu:

    jak tak teraz myślę, to w sumie najprędzej spodziewałbym się tego the mages tale wydanego na oculusa. Wprawdzie słicz nie ma googli, ale ma za to motion control, a i samo studio coś przebąkiwało ostatnio o portowaniu tej gry na inny sprzęt.

  2. Szczerze mówiąc wolałbym aby Beamdog się zainteresowało. Porty oryginalnego Tormenta czy Baldura to by było coś. Tylko sterowanie trzeba by poprawić bo mając fizyczne przyciski szkoda się z ekranem szarpać.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!