Instant News #44

1

Instant News to cotygodniowe zestawienie kilkunastu ciekawych wiadomości, którym nie poświęciliśmy uwagi w oddzielnych newsach. Wszystko to w krótkiej i zwięzłej formie.


Nintendo Switch sprzedał się w Japonii już w ponad 2,5 milionach sztuk. Wynik budzi tym większe wrażenie, że konsoli długimi miesiącami brakowało na sklepowych półkach, choć ostatnio stan ten zaczął się zmieniać. PS4 w podobnym okresie (9 miesięcy od premiery) nie udało się osiągnąć takiego wyniku w Nipponie.

Świetnie sprzedawały się także gry na maszynki Ninny. W pierwszej dziesiątce najlepiej rozchodzących się gier w Japonii w tym roku znalazło się pięć tytułów na Switcha oraz trzy na 3DSa.


Nintendo Switch dostał niewielką łatkę 4.1.0, która (ponownie) poprawia stabilność oprogramowania konsoli oraz usprawnia odpowiedź Joy-Conów na ruchy użytkownika.


Pierwsza paczka DLC do Fire Emblem Warriors zadebiutuje w Japonii 21 grudnia, ujawniło Weekly Famitsu. Bardzo prawdopodobnym jest, iż w Europie będzie ona dostępna tego samego dnia.

W wycenionej na 1400 jenów (około 45 złotych) pierwszej fali DLC znajdą się trzy nowe grywane postacie – Azura, Niles i Oboro – trzy nowe mapy oraz pięć kostiumów. Zniszczone będą mogły być również zbroje trzynastu kolejnych bohaterów (wcześniej funkcja ta dotyczyła jedynie Rowana i Lianny).


W przyszłym tygodniu na Switchu zadebiutują następujące gry:

12 grudnia:

 • The End is Nigh, kolejna piekielnie trudna platformówka od Edmunda McMillena, twórcy Meat Boya. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER
 • Stern Pinball Arcade. No, pinball. Z różnymi ciekawymi stołami, inspirowanymi Star Trekiem, AC/DC czy Ghostbusters. Cena w eShopie: darmowa z opcjonalnymi płatnościami. TRAILER
 • Plantera, clicker, w którym zajmujemy się rozwijaniem własnego ogrodu. Cena w eShopie: 20 zł. TRAILER

14 grudnia:

 • Yooka-Laylee, switchowy port kolorowej platformówki 3D od studia Playtonic. Cena w eShopie: 160 zł. TRAILER
 • Mutant Mudds Collection, zestaw trzech gier, wśród których znajdziemy dwie platformówki i jedną pozycję tetrisopodobną. Cena w eShopie: 34,80 zł. TRAILER
 • The Last Blade, samurajska bijatyka z NEO GEO z 1997 roku. Cena w eShopie: 28 zł. TRAILER
 • Poly Bridge, czyli budujemy mosty, dla pana starosty. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER
 • Bleed, dwuwymiarowa gra akcji, w której dużo strzelamy i dużo krwawimy. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER

15 grudnia:

 • Unepic, dwuwymiarowe RPG, w którym przemierzamy lochy w roli zwykłego gościa wessanego do świata papierowego rolpleja. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER
 • One More Dungeon, pierwszoosobowy pikselowy roguelike. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER

16 grudnia:

 • Hiragana Pixel Party, rytmiczna gra platformowa, która nauczy Was hiragany. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER

Wisienką na torcie styczniowego wydania magazynu Game Informer jest Mega Man 11. Jeden z redaktorów US Gamer sięgnął do obszernego materiału na temat nowej części znanej serii Capcomu i wyciągnął z niego nieco informacji. Oto najciekawsze z nich:

 • Studio nie wiedziało, kogo obsadzić w roli dyrektora produkcji po odejściu z firmy Keijiego Inafune. Ostatecznie został nim Kazuhiro Tsuchiya
 • Dostępne będą cztery poziomy trudności. Na razie znamy nazwy dwóch: „Normal” oraz „Superhero”
 • W grze znajdzie się koło wyboru broni, które będzie dostępne pod prawą gałką
 • Ośmiu Robot Masterów będzie można pokonać w dowolnej kolejności
 • Wśród Robot Masterów nie będzie kobiety
 • Nowy styl graficzny został przetestowany na planszach z piątej i dziesiątej odsłony cyklu, które zostały odtworzone specjalnie do tego celu

W bazie danych tajwańskiej agencji zajmującej się ocenianiem gier znalazł się wpis o Scribblenauts Showdown. Gra miałaby trafić na Switcha, PS4 oraz Xboksa One, deweloperką ponownie zajęłoby się studio 5th Cell, a wydawcą zostałby Warner Bros.

Scribblenauts to seria gier łączących akcję z główkowaniem, w których gracz przywołuje przedmioty za pomocą wpisywania ich nazw na ekranie. Pierwsza część cyklu ukazała się na DSie w 2009 roku, a ostatnia, czwarta, o podtytule Unmasked: A DC Comics Adventure, zawitała na 3DS-a i Wii u roku 2013.


Ekipa odpowiedzialna za Rainway, aplikację do streamowania gier z PC, poinformowała, że rozmowy z Nintendo na temat umieszczenia programu na Switchu idą w dobrym kierunku. Nadal nie wiadomo, kiedy Rainway ma ujrzeć światło dzienne.


Romancing Saga 2 trafi na Switcha (a także PC, PS4, Vitę i Xboksa One) już 15 grudnia, zapowiedział Square Enix. Gra pojawiła się na Super Famicomie w 1993 roku i na tej platformie nie dostała wsparcia dla języka angielskiego – stało się to dopiero w przypadku wydanej rok temu wersji na smartfony.


Na Switchu pojawi się gra z Game Boya Advance’a, chodzona nawalanka Gekido Kintaro’s Revenge z 2002 roku. Jej przeniesieniem na „Przełącznika” zajmie się włoskie Naps Team, twórcy oryginału. Nie wiadomo, czy będzie to zwykły port, czy remaster.


Pomimo premiery opóźnionej o kilka miesięcy, Yooka-Laylee nie będzie kosztować na Switchu taniej niż na innych platformach, nawet pomimo braku wydania fizycznego (przynajmniej w najbliższej przyszłości). Playtonic Games podało, że eShopowa wersja gry będzie dostępna w cenie 160 złotych. W PS Store da się ją wyrwać za 79 złotych, a również i wersje pudełkowe na inne platformy można znaleźć obecnie w znacznie niższej cenie.

instant news #44

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

 1. Nie lubię tej serii Warriors. Przez to, że ściągnąłem The Legend od Zelda: Warriors to myślałem, że tak wygląda typowa gra w Zeldę i przez ponad 3 lata palcem nie tknąłem tej świetnej serii gier.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!