Instant News #43

1

Instant News to cotygodniowe zestawienie kilkunastu ciekawych wiadomości, którym nie poświęciliśmy uwagi w oddzielnych newsach. Wszystko to w krótkiej i zwięzłej formie.


Japońskie czasopismo biznesowe Toyo Keizai poinformowało, że Nintendo jest w tej chwili najbogatszą firmą w Japonii. „Big N” posiada rezerwy finansowe na poziomie 946 miliardów jenów, czyli prawie 30 miliardów złotych. Dla porównania, Sony znalazło się na 4 miejscu zestawienia.


Analityk NPD Group Mat Piscatella podał, że Switch sprzedawał się w pierwszych 10 miesiącach o ponad 20% lepiej niż Wii w analogicznym okresie. Amerykanin uważa, że dzięki hybrydowej konstrukcji „Przełącznik” może stać się jeszcze popularniejszą konsolą niż przytoczona stacjonarka Nintendo, która rozeszła się w ponad 100 milionach sztuk.

Jednym z argumentów za tymi przewidywaniami jest fakt, iż Wii było konsolą wyłącznie „pod telewizor” i jedna sztuka zapewniała zabawę wielu osobom. W przypadku Switcha jest inaczej – jest on reklamowany jako sprzęt, który powinien posiadać każdy członek rodziny.

Na koniec Piscatella dodał, że jeśli w następnym roku na hybrydzie Ninny pojawią się nowe Pokémony, Nintendo może mieć ponad 40% udziału w rynku konsol w następnym roku.


Kolejny Nintendo Direct w styczniu? Wskazuje na to przeciek od… EA. Jeden z użytkowników powstałego po aferze na NeoGAF-ie forum ResetEra otrzymał, rzekomo przez pomyłkę, e-maila od „Elektroników”, w którym przedstawiono promocję gry action-adventure o tytule Fe. Tytuł ma się pojawić na Switchu w 2018 roku, a jednym ze sposobów jego promocji ma być przedstawienie go w Nintendo Direkcie, który miałby się odbyć na początku następnego roku.

Cóż, styczniowy termin nie byłby zbyt dużym zaskoczeniem – w końcu przedstawienie przez Nintendo planów na kolejny rok właśnie za pomocą Directa byłoby logicznym posunięciem.


W następnym tygodniu w switchowym eShopie wylądują następujące pozycje:

5 grudnia:

  • This is the Police, połączenie przygodówki i strategii, w którym wcielimy się w policjanta badającego kryminalną intrygę. Cena w eShopie: 120 zł. TRAILER
  • Nine Parchments, RPG akcji od twórców serii Trine, przeznaczone głównie do rozgrywki w kooperacji. Cena w eShopie: 20 dolarów (około 70 złotych). TRAILER
  • Caveman Warriors, platformówka w prehistorycznych klimatach z możliwością zabawy dla nawet 4 osób jednocześnie. Cena w eShopie: 52 zł. TRAILER

7 grudnia:

  • Embers of Mirrim, adventure-platformer pozwalający wcielić się w dziwną istotę potrafiącą dzielić się na światło i mrok. Cena w eShopie: 68zł. TRAILER
  • Vostok Inc., mariaż twin-stick shootera i clickera, w którym eksploatujemy planety, by stać się bogatym. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER
  • Slain: Back from Hell, połączenie slashera i platformówki osadzone w mrocznym świecie pełnym potworów prosto z piekła rodem. Cena w eShopie: 80 zł. TRAILER
  • The Sexy Brutale, przygodówka, w której wcielamy się w księdza uwięzionego w pętli czasowej. Cena w eShopie: 18 funtów (około 85 złotych). TRAILER

8 grudnia:

  • SUPERBEAT XONiC EX, gra rytmiczna z utworami reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Cena w eShopie: 180 zł. TRAILER
  • Tennis in the Face, klon Angry Birds, w którym wcielamy się w tenisistę pragnącego powstrzymać korporację produkującą napoje energetyzujące. Cena w eShopie: 21 zł. TRAILER

Twórca serii Final Fantasy Hironobu Sakaguchi chciałby jeszcze kiedyś stworzyć grę na konsole i uważa, że Switch byłby dobrą platformą docelową dla takiej pozycji. Ostatnimi czasy Japończyk zajmuje się serią Terra Battle dedykowaną platformom mobilnym, ale jak ujawnił Forbesowi, tworzona obecnie przez jego studio Mistwalker trzecia część cyklu mogłaby trafić na przykład Switcha, którzy jest według Sakaguchiego „bardzo dobrym kawałkiem sprzętu”. Ostatnią konsolową grą tego legendarnego twórcy pozostaje The Last Story, wydane w 2011 roku na Wii.


Furi, wymagające połączenie gry akcji i shoot ‚em upa, trafi na Switcha w 2018 roku. Rozgrywka tytułu studia The Game Breakers składa się głównie z walk z bossami, podczas których w tle przygrywa muzyka elektroniczna autorstwa takich twórców jak Carpenter Brut czy Waveshaper. Pozycja jest już dostępna PS4, Xboksie One i PC, na których to platformach pojawiła się dwa lata temu. Edycja switchowa będzie zawierać całą wydaną do tej pory zawartość i kosztować 20 euro (około 84 złote).


Wizard of Legend, dwuwymiarowa gra akcji z elementami roguelike, trafi na Switcha w pierwszym kwartale 2018 roku. Twórcy z Contingent99 obiecują szybkie tempo rozgrywki, ponad 100 czarów, które będzie można dostosowywać do swoich potrzeb, a także tryb kooperacyjny dla dwóch osób.


Kojarzycie popularne w latach 90. gry FMV, w których występowali prawdziwi aktorzy, a gracze, niczym w przygodówkach Telltale, wybierali jedynie kierunek, w którym podąży historia? Okazuje się, że wiosną Switch dostanie jeden z takich tytułów. The Infectious Madness of Doctor Dekker pozwoli wcielić się nam w psychiatrę próbującego rozwiązać sprawę morderstwa i jednocześnie leczącego pacjentów tytułowego doktora Dekkera, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ciekawe, przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki zabójca będzie wybierany losowo.


Na początku przyszłego roku w switchowym eShopie wyląduje Street Heat, ścigałka z widokiem z góry osadzona w realiach lat 80. Gra, która pojawiła się już na Steamie, będzie nastawiona na krótkie partyjki i rozgrywkę wieloosobową dla maksimum czterech osób.


Strictly Limited opublikuje na Switchu nigdy nie wydaną grę Ryuichi Nishizawy, twórcy serii Wonder Boy. Nintendo Life podejrzewa, że może być to Aquario of the Clockwork, którego kod źródłowy odnaleziono kilka lat temu.

Ten sam portal zapytał Strictly Limited o to, czy firma ma w planach wydanie także innych gier na konsolę Nintendo. Dennis Mendel, współzałożyciel przedsiębiorstwa, odpowiedział twierdząco – Stricly Limited chce podjąć współpracę z Toshinobu Kondo i popracować nad czymś powiązanym z serią Umihara Kawase, która zaczęła swój żywot na Super Famicomie (u nas znanym jako SNES) w 1994 roku.


Koji Igarashi i reszta ekipy odpowiedzialnej za Bloodstained: Ritual of the Night przygotowała nowe wideo prezentujące postępy w pracach nad grą. Tym razem deweloperzy skupili się na możliwościach dostosowania wyglądu głównej bohaterki gry, Miriam – będzie można zmienić nie tylko jej strój i wyposażyć w inną broń, ale także wybrać fryzurę.

Ponadto „IGA” pochwalił się nowym przeciwnikiem. Jest nim wielki szczur, który maszeruje na GIF-ie poniżej:

 

 

 

 

 

 

 


Stardew Valley dostało łatkę 1.2.36, której najważniejszą cechą jest wprowadzenie możliwości nagrywania klipów wideo z gry. Ponadto skrócono czasy zapisywania, przywrócono wibracje w trybie przenośnym, poprawiono okazjonalnie trzeszczący dźwięk i naprawiono szereg pomniejszych usterek. Jeśli chcecie zagłębić się w szczegóły, zapraszam na oficjalną stronę pozycji.

Instant News #43

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!