Nintendo przegrywa sprawę dotyczącą praw patentowych związanych z Wii Remote

3

Nintendo w ostatnich latach nie raz ścierało się w sądach w sprawie praw patentowych. Ze zdecydowanej większości rozpraw wychodziło zwycięsko, ale tym razem przegrało, przynajmniej w pierwszej instancji.

Firma iLife uzyskała 10 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie przez Nintendo praw patentowych dotyczących technologii wykrywania ruchu wykorzystanej w kontrolerach Wii Remote, konkretnie dotyczącej wykrywania, czy osoba używająca kontrolerów upadła. iLife używa podobnej technologii do zapobiegania nagłej śmierci łóżeczkowej i upadków wśród osób starszych.

Początkowo iLife domagało się 144 milionów dolarów, po 4 dolary za każde sprzedane Wii w USA (rozprawa miała miejsce w Dallas, w Teksasie) w momencie złożenia wniosku.

Nintendo zapowiedziało, że będzie odwoływać się od tej decyzji. Firma uważa, że nie naruszyła patentów iLife, a dodatkowo patent iLife ma być nieprawidłowy.

PODZIEL SIĘ
Elan

3 komentarze

 1. bandi (316 komentarzy) w dniu:

  Że co? Upadkowych? A krokomierze to niby inaczej pracują? Nie będę się w to zagłębiał ale chyba jednak kilkuosiowy akcelerometr w wii to chyba znacznie bardziej skomplikowana sprawa i jakoś każdy może z tego korzystać i nie ma rozprawy. Wiadomo – gryzie się tego kto zadebiutował z ogromnym sukcesem rynkowym.

 2. hater (307 komentarzy) w dniu:

  Coś czuję, że to raczej chodzi o patent software’owy wykorzystany w grze, a nie w wiimocie jako takim.
  Wiadomo, U-S-A.

 3. bandi (316 komentarzy) w dniu:

  Z tego co pamiętam w Wario Ware Smooth Moves była minigierka gdzie trzeba było wypuścić z ręki Wiilota :D

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!