Halloween z my3DS

0

Już dziś Halloween! Amerykańska tradycja zdobywa coraz więcej zwolenników także w Polsce. Dla tych z Was, którzy chcieliby spędzić dzisiejszy wieczór w halloweenowym, a jednocześnie związanym z Nintendo klimacie mamy dwie propozycje.

Dynia – Mario

Gadżetem, który najbardziej kojarzy się z Halloween jest oczywiście głowa z wydrążonej dyni, czyli tzw. jack-o’-lantern. U nas przyjęło się, że w dyni wycinamy straszną twarz, w Stanach jednak nie brakuje oryginalnych pomysłów, wśród których znajdziemy również sporo postaci od Nintendo. Zobaczcie sami:

Jeżeli sami chcielibyście wykonać taką dynię, to poniżej znajdziecie krótki tutorial:

Dynia z głową Mario na końcu filmiku wygląda obłędnie. Oczywiście wymaga to dość dużych zdolności manualnych, jednak jeśli ich nie macie, możecie zdecydować się na coś łatwiejszego, np. Boo lub Bowsera, albo zrobić tradycyjną halloweenową dynię. Wzory możecie znaleźć np. tutaj, albo na stronie zombiepumpkins (do pobrania wzorów wymagana rejestracja).

W co grać na Halloween?

Jeżeli nie chce Wam się dłubać w dyni, a chcecie jednak poczuć ducha tej tradycji, nie ma nic lepszego niż dobra klimatyczna gra. Co mają do wyboru właściciele sprzętu od Nintendo?

Luigi’s Mansion Dark Moon

Luigi’s Mansion: Dark Moon
Moim zdaniem nie ma gry, która lepiej oddawałaby klimat Halloween – duchy, skrzypiące drzwi, gasnące świeczki i stara rezydencja, w której sympatycznemu Luigiemu nie raz zjeży się włos na głowie.

Materiały z gry możecie znaleźć w naszym katalogu.

A w eShopie grę możecie kupić za 189,80 zł.

 

Luigi’s Mansion Dark Moon

Resident Evil Revelations
Dla wielbicieli mocniejszych wrażeń i poważniejszego klimatu, oraz tym, którzy od czasu do czasu lubią się przestraszyć proponujemy grę z chyba najbardziej znanej serii horrorów. Znajdziemy tu zombie i inne najprzeróżniejsze paskustwa, które wymykają się nazwaniu.

Materiały z gry możecie znaleźć w naszym katalogu.

W eShopie grę kupicie za 129,80 zł

Jeżeli nie przeszkadza Wam brak fabuły, to możecie rozważyć zakup Resident Evil: The Mercenaries 3D, w eShopie zapłacicie za niego 40 zł.

Luigi’s Mansion Dark Moon

Castlevania: Lords of Shadow
Mimo, że gra nastawiona jest bardziej na akcję niż straszenie to w zestawieniu polecanych gier na Halloween nie mogło zabraknąć platformera od Konami. W grze spotkamy wampiry, szkielety, wilkołaki i inne mniej lub bardziej konwencjonalne straszydła. Mówiąc krótko: solidna gra z dobrym klimatem.

Materiały z gry możecie znaleźć w naszym katalogu.

Cena w eShopie: 189,80 zł

Również Spirit Camera: The Cursed Memoir jest grą w halloweenowym klimacie, jednak nie możemy tej gry z czystym sumieniem polecić.

Właściciele Wii U, oprócz Resident Evil Revelations mogą zagrać również w ZombiU.

PODZIEL SIĘ
Ink

W konsolach od ponad 20 lat. Miłośnik gier nowatorskich, oryginalnych, przełomowych i "innych" oraz dobrego klimatu i fracusko-belgijskiego komiksu. Grami zajmuje się naukowo, zawodowo i dla przyjemności. Częsty bywalec forum.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!