Gra roku MyNintendo 2017 – wyniki

1

Głosowanie dobiegło końca, więc pora ogłosić wyniki! Poznajcie zwycięzców w poszczególnych kategoriach!


1. Metroid Samus Returns (57 głosów)

Samus powróciła w glorii i chwale za sprawą hiszpańskich magików z MercurySteam. Remake odsłony z GameBoya wyszedł bardzo dobrze, zachowując przy tym ducha serii.  Nic dziwnego, że Metroid Samus Returns zajął pierwsze miejsce wśród pudełkowych tytułów na 3DSa. Drugie miejsce przypadło kieszonkowym stworkom. Jeżeli w danym roku wychodzą Pokémony, to można się spodziewać, że pojawią się w pierwszej trójce na najlepszą grę. Tak też jest w przypadku Ultra Sun/ Ultra Moon. W poprzednim głosowaniu podstawowa wersja zajęła zaszczytne pierwsze miejsce, w tym Poksy zajęły tylko drugie miejsce. Najniższy stopień podium przypadł kolejnemu remakowi. Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia ze sporą stratą do pierwszej dwójki zajął trzecie miejsce. Do piątki najlepszych tytulów na 3DSa załapali się jeszcze Monster Hunter: Stories oraz Ever Oasis

2. Pokémon Ultra Sun/ Ultra Moon (47 głosów)

3. Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (29 głosów)

4. Monster Hunter: Stories (18 głosów)

5. Ever Oasis (18 głosów)

1. Apollo Justice: Ace Attorney (63 głosy)

Czwarta odsłona prawniczej sagi Waszym zdaniem okazała się najlepszym tytułem cyfrowym na 3DSa. Krzyczenie w mikrofon Objection! chyba nigdy nie przestanie nudzić. Oczko niżej znalazła się polska produkcja – 80’s Overdrive. Retro-ścigałka, hołdująca  klasykom automatowym jak OutRun. Idealny tytuł, żeby przenieść się do tamtych lat. Na podium załapał się jeszcze Kirby z Kirby’s Blowout Blast. Całkiem niezły prezent na 25-lecie różowego kulka.

2. 80’s Overdrive (33 głosy)

3. Kirby’s Blowout Blast (28 głosów)

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (148 głosów)

Wśród tytułów wydanych na Switcha, tylko jeden mógł te głosowanie zdominować. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, najlepszą pozycją na nową platformę Nintendo Waszym zdaniem jest oczywiście The Legend of Zelda: Brath of the Wild. Warto było czekać tak długo na najnowsze przygody Linka. Gra okazała się tak dobra, że z pewnością będzie wymieniana wśród najlepszych tytułów w ogóle. Stopień niżej znalazł się Marian. Gdyby nie Zelda, to on prawdopodobnie dzierżyłby pierwsze miejsce. Rzadko zdarzało się, że aż dwa tak mocne tytuły pojawiły się na początku żywota nowej konsoli. Wielką trójcę zamyka Xenoblade Chronicles 2. Epopeja dostarczona przez Monolith Soft okazała się grą niecodzienną. Więcej na jej temat dowiecie się z recenzji Elanczewskiego. Do czołowej piątki załapały się Splatoon 2 oraz Mario + Rabbids Kingdom Battle.

2. Super Mario Odyssey (27 głosów)

3. Xenoblade Chronicles 2 (24 głosy)

4. Splatoon 2 (10 głosów)

5. Mario + Rabbids Kingdom Battle (5 głosów)

1. Stardew Valley (45 głosów)

Wśród tytułów dostępnych cyfrowo na Switcha, największą estymą cieszył się Stardew Valley. Rolnikowanie pewnie nigdy nie wyjdzie z mody, w szczególności w formie zaprezentowanej przez Erica Barone’a. Tona rzeczy do zrobienia, sielski klimat, nic tylko wsiąknąć w świat gry. Pośrodku czołowej stawki usytuował się Rocket League. Nietypowa odmiana piłki nożnej w której gra się samochodzikami wyposażonymi w napęd rakietowy. Mania na ten tytuł nie ominęła też posiadaczy Switcha. Trzecie miejsce po wyrównanym boju z Rocket League zajął Shovel Knight. Zdecydowanie preferowaliście porty z innych konsol niż świeżynki jak Steamworld Dig 2.

2. Rocket League (24 głosy)

3. Shovel Knight (23 głosy)

1. Debiut Nintendo Switch (178 głosów)

Premiera nowej konsoli Nintendo wydarzeniem roku – bez zaskoczenia. Nintendo sporo zaryzykowało, wydając na rynek maszynkę hybrydową, ale jak pokazały to kolejne miesiące po debiucie, był to strzał w dziesiątkę. Za drugie najważniejsze wydarzenie roku uznaliście premierę dwóch największych gier na konsolę – The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey. Obie podbiły serca graczy oraz krytyków i przyczyniły się do tego, że Switch sprzedawał się jak ciepłe bułeczki.

2. Debiut The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey  (56 głosów)

1. Szybkie uśmiercenie Wii U (71 głosów)

Wii U to jedna z większych sprzedażowych porażek w historii Nintendo. Dziwny marketing, długie przerwy pomiędzy kolejnymi dużymi grami, brak wsparcia firm third-party – to wszystko złożyło się na łączną sprzedaż na poziomie 13,5 miliona saztuk, którą Switch niemal na pewno przebije w zaledwie rok. Na druim miejscu waszych rozczarowań znalazły się gry od Nintendo na smartfonach i słabe gry first-party na 3DS-a. Nie wszystkie gry Nintendo na platformy mobilne spełniły zakładane oczekiwania, oferując doświadczenia zubożone wobec swoich odpowiedników z konsol, zaś wśród tytułów od Ninny na 3DS-a nie zabrakło przeciętniaków, takich jak Mario Party: The Top 100 czy Kirby Battle Royale.

2. Gry od Nintendo na smartfonach/Słabe gry first-party na Nintendo 3DS (57 głosów)

Nintendo znów się udało. Switch jest pierwszą konsolą od N z której od samego początku jestem w pełni zadowolony (wcześniejsze też nie były złe, ale zawsze było jakieś „ale”).

Nie był to słaby rok dla Nintendo, jednak smutnym pozostaje dla mnie bardzo szybkie uśmiercenie Wii U i powolne uśmiercanie 3DS.

Świetny rok w wykonaniu Nintendo. Co prawda widać jak na dłoni że wszystkie moce przerobowe przerzucono na nową konsolę, ale czy akurat to powinno kogoś dziwić? Chyba jednak nie. Taka kolej rzeczy, a Nintendo Switch to po prostu kolejny przystanek na drodze korporacji z Kioto.

Niewykorzystany potencjał wielkiej bazy posiadaczy 3DS i n3DS. Dobry start Switcha, jeśli chodzi o ilość i jakość gier.

Rok 2017 był świetnym rokiem dla fanów Nintendo. Dostaliśmy świetnego switcha jak masę świetnych tytułów. Najbardziej zasługującymi na pochwałę jest nowa Zelda, Mario, Xenobleadsy oraz Arms, za nietypowe podejście do tematyki bijatyk. Dla fanów 3ds też było kilka fajnych premier takich jak wydanie nowej konsoli w rodzinie jaką jest n2dsxl. Jeśli chodzi o gry to największa pochwała dla Nintendo za nowego Metroida.


W ankiecie wzięło udział 260 osób. Całościowe wyniki można zobaczyć [tutaj].

PODZIEL SIĘ
Redakcja

myNintendo.pl to portal od pasjonatów dla pasjonatów. Znajdziesz tu newsy, recenzje oraz publicystykę poświęconą grom na Switcha i nie tylko. Zapraszamy do regularnych odwiedzin oraz wpisania się na naszego Discorda.

1 komentarz

  1. Cadrigar (8 komentarzy) w dniu:

    No nie! Czuję się zmuszony zaopatrzyć się w końcu w Metroida :D Nawet wczoraj widziałem w promocji za 100zł ale jakichś 10 bystrzaków mnie ubiegło :( Dziwi mnie tak wysokie miejsce Ever Oasis – mechanika wydała mi się zbyt banalna i odłożyłem grę na później po paru godzinach rozgrywki.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!