Garść wieści o Pokémon Sword/Shield

1

Kieszonkowe stworki zawitają na okładce listopadowego numeru Game Informera, a to oznacza, że pojawią się nowe informacje na temat Pokémon Sword/Shield. Redakcja czasopisma wybrała się do siedziby GameFreak w Tokyo, żeby podpytać pracowników co nieco o grze. Do sieci trafiło kilka wiadomości z tego, czego udało dowiedzieć się redaktorom.

W Galar będzie dostępnych osiemnaście gymów. Będą one podzielone na dwie ligi: Major League – oraz Minor League. W zależności od wersji gry, gymy będą przynależeć do innej ligi. Przykładowo gym walczący w  Sword będzie w Major League, natomiast w Shield będzie należał do Minor League. Ta informacja była błędem w tłumaczeniu. Nadal będzie tylko osiem gymów. [źródło]

W grze ma być zawarty system, który ułatwi graczom walczącym w turniejach i po sieci z korzystania ze swoich ulubionych stworków. Jeżeli nasz Pokémon będzie miał odpowiednie statystki, ale jego natura nie będzie nam odpowiadać, to w ramach nowego systemu ma być możliwość zmiany tego bez konieczności breedowania. Niestety szczegółowych informacji nie ujawniono.

Exp. Share stanie się zbędnym przedmiotem. Teraz Pokémony będą współdzielić doświadczenie automatycznie. Nie wiadomo jednak czy będzie możliwość wyłączenia tego dodatku.

Gra posiada opcję autosave, która będzie opcjonalna.

Tak jak miało to miejsce w siódmej generacji kieszonkowych stworków, HMy nie powrócą do gry.

 

Poniżej możecie zapoznać się z okładkami najnowszego wydania Game Informera:

 

Pokémon Sword/Shield zadebiutuje 15 listopada 2019 roku.

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

1 komentarz

 1. miltek
  miltek (33 komentarzy) w dniu:

  Z ciekawszych informacji można przeczytać o:
  – Raid battle będą miały poziomy trudności – w skali od 1☆ do 5☆. Wdg twórców pięcio-gwiazdkowe raidy będą najtrudniejszym contentem jaki pojawił się w serii pokemon.
  – Twórcy teasują kilka zmian na scene kompetetywnej – ponoć breeding pokemonów z idealnym charakterem nie będzie już tak ważny w endgame. Można strzelać iż to będzie albo możliwość zmiany charakteru-natury pokemona albo standard rozgrywki gdzie nie wpływa on na statystyki.
  – Nazewnictwo legendarnych pokemonów pochodzi od kolorów. Zacyan – Cyjan, Zamazenta – Magenta. Czyżby czekały nas jeszcze dwie legendy – pochodna Żółtego oraz Czarnego? Czas pokaże.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!