Zakupy poza granicami UE, Wasze doświadczenia.

Łącznie w temacie 5 odpowiedzi.

Posted In: Po godzinach

• 

Sarracenia19
    Participant

Witajcie.

Czy są na forum osoby, które często, lub czasami kupują poza granicami UE ?
    Chodzi mi o Wasze doświadczenia, problemy z zaginięciami paczek, wyłudzaniem kasy przez sprzedających, odprawami celnymi itp itd.

Bardziej szczegółowe wiadomości można wysyłać na priv.

Pozdrowienia!

Antari
    Antari
    Participant

Ja zamawiam czasami np. z USA, co dokładnie chcesz wiedzieć?

Problem jest z przedmiotami większej wartości. Zaczyna się tak od 400-500 zł, dotyczy głównie elektroniki, choć nie tylko. Doliczają ci VAT i cło. Przesyłka trafia do punktu w Polsce i po paru dniach dostajesz przesyłkę. Musisz opłacić VAT i cło przy odbiorze. Problemów z zaginięciem paczek nie miałem, warto postarać się o opcję przesyłki z numerem śledzenia.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Sarracenia19
    Participant

Antari, nie wiem czemu ale nie mogę wysłać Ci wiadomości PM. Wolałbym taki kontakt, niż spamienie postami.
    Ja zamawiam czasami w Azji. Czy zauważyłeś ostatnio jakieś zmiany w częstotliwości sprawdzania paczek ?
    Zamawiałeś coś ostatnio, w ciągu 3 mies ?

Antari
    Antari
    Participant

Tak, zamawiałem ostatnio z Chin z aliexpress, Japonii z amiami oraz z USA. Ogólnie można powiedzieć, że mocno zwiększono częstotliwość sprawdzania paczek jeżeli chodzi o takie wysyłki zagraniczne. Kiedyś można było liczyć na szczęście i droższe przedmioty, małe gabarytowo np. telefony, konsole itd. przechodziły ale obecnie już raczej bym doliczał koszt VATu i cła do ceny zakupu.

Generalnie chodzi o naliczenie VATu, rząd szuka gdzie może kasy aby było na 500+ i inne. Powołano też nowe organy specjalnie do takiej kontroli jeżeli się nie mylę, nie wiem czy już działają czy nie.

Jak zamawiasz przedmioty tanie i małe gabarytowo, jakieś pierdoły warte pare dolarów to się nie przejmuj, nie naliczą ci. Paczki z aliexpress generalnie zawsze dochodzą, a jak coś zaginie to zgłaszasz problem i oddają kasę. Ryzykujesz tylko stracony czas na oczekiwanie na paczkę i zwrot środków (czasami trwa to pare miesięcy).

Zależy co zdeklaruje przy wysyłce sprzedawca, bo na to generalnie patrzą. Możesz poprosić o zaniżenie wartości jeżeli sklep takie coś oferuje. Tak jak pisałem – 400-500 zł wartość i już ci naliczą.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Sarracenia19
    Participant

Ok, dzięki za informację.

sarracenia.purpurea@interia.pl

Jeśli możesz, odpisz na maila, jeszcze mam pytanko.
    Nie można tu wysyłać wiadomości do użytkowników, nie dobrze..

Nie odpisuj tutaj, to edytuje post i usunę email.

Łącznie w temacie 5 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie