Ustawienia routera wifi

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Posted In: Kącik naprawczy

 • 
  #110979

  skalorek
  Participant
  Postów: 6

  Czy router wifi musi być jakoś specjalnie skonfigurowany aby NS nawiązał z nim połączenie? Mnie za cholerę się nie udaje (error code 2110-2003) a wszystkie inne urządzenia działają. Mam model TL-WR741ND i następujące ustaeienia:
  Wireless Radio: Enable
  Channel: Auto (Current channel 1)
  Mode: 11bgn mixed
  Channel Width: Automatic
  WDS Status: Disable
  Wireless Security:
  WPA2 – Personal (AES)
  Zmieniałem channel z defaulta na jakiś inny ale bez skutku. Może coś innego, np. aktywować Wireless MAC Filtering i dodać MAC adres konsoli do wpuszczanych urządzeń (Filtering rules: Allow the stations specified by any enabled entries in the list to access)?
  Będę wdzięczny za jakieś wskazówki…

  
  #110980
  mobor
  mobor
  Participant
  Postów: 198

  U mnie to samo. Są nawet jeszcze większe jaja bo switch nie chce się połączyć z główną siecią WiFi (nawet z wyłączonymi zabezpieczeniami) Utworzyłem więc nowy punkt dostępu – o takich samych parametrach – i działa.
  Problemy są tylko z NS – wszystko inne się łączy migiem

  
  #110981

  skalorek
  Participant
  Postów: 6

  Gdzie ustawiłeś ten nowy punkt dostępu, na routerze wifi? Ja jeszcze myślałem, że mój dostawca internetu (UPC) coś porobił w ustawieniach, ale nie wiem jak to sprawdzić, podepnę się do głównego routera i co dalej…

  
  #110989

  mapokl
  Participant
  Postów: 214

  Osobiście to:
  Channel: Auto (Current channel 1)
  Ustawił bym ręcznie na ten który jest najmniej zajmowany. Można choćby telefonem to sprawdzić. Teoretycznie auto powinno ci zawsze gwarantować najmniej zajmowany kanał, ale u mnie to nigdy specjalnie nie działało. Zresztą auto potrafi ci przełączyć kanał w trakcie przesyłu, a switch tego chyba nie lubi.

  Channel Width: Automatic
  szerokośc pasma warto ustawić na 20. Pasmo 20/40 poza robieniem szumu i zajmowaniem większego zakresu częstotliwości nic nie daje w małej sieci domowej.

  Filtrowanie MAC raczej nie pomoże.

  Za to chyba warto ustawić stałe IP dla naszego Switcha.

  U mnie jest jeszcze WMM włączone, ale nie wiem czy akurat ma wpływ.

  
  #110990

  skalorek
  Participant
  Postów: 6

  Dzięki, właśnie tak zrobiłem – zmieniłem na kanał 10 (tak z czapy, bez żadnych analizerów), na wszelki wypadek dodałem MAC adres konsoli do routera wifi i działa :)

  
  #110991
  chomik325
  chomik325
  Participant
  Postów: 3

  Kanały mają wpływ na nakładanie się sieci i zakłócenia powodowane między sobą. Dziwne, że po zmianie jest ok. ;) Chyba, że to błąd przez właśnie zbyt małą stabilność połączenia.

  Podobno karta wi-fi w Switchu jest bardzo wybredna jeżeli chodzi o sieci 2,4 GHz i zdecydowanie lepiej „lubi się” z 5 GHz. Stąd może mój brak problemów… ;)

  
  #110992

  skalorek
  Participant
  Postów: 6

  Ech, dzisiaj znów konsola nie łączy się. Wpisałem konsoli stały adres IP (z przedziału podanego na moim routerze) ale nie wiedziałem co zrobić z DNS, wpisałem więc odpowiednio 8.8.8.8 i 8.8.4.4. I oczywiście nie łączy się.
  ———–
  Aktualizacja: po restarcie routera konsola łączy się z wifi, ale za cholerę nie wiem czy to przez nowe ustawienia czy przez co…

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące temu przez  skalorek.
  
  #111043

  skalorek
  Participant
  Postów: 6

  Dziwna sprawa – konsola łapie internet z wifi tylko w godzinach wieczornych. Sprawdzałem analizatorem wifi na telefonie i wybrałem kanał najlepszy z dostępnych, a mimo top nie działa jak powinno. Stały adres IP także konsoli nadałem. Co za…

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

  lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie