The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Łącznie w temacie 10 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    EKSTS
    EKSTS
    Participant

Hej. Zapraszam do dzielenia się newsami, jaki i oczekiwaniami, przemyśleniami, życzeniami itd. Jeśli ktoś ma ochotę, może skorzystać z mojego schematu.

Oczekiwania: nowy, nawet mały obszar do eksploracji; bardziej rozbudowana fabuła; nowe mechaniki, np. nurkowanie; nowe rodzaje broni, np. kusza; lepsza jazda na koniu
    Życzenia do spełnienia: znane nam Hyrule zniszczone przez to coś ze zwiastuna i zmienione nie do poznania; nowe osady/miasta;
    Życzenia nie do spełnienia: kilka liniowych etapów, w których grałoby się Zeldą, która nauczyłaby się kontrolować swoją moc; nowa rasa żyjąca w Hyrule
    Przewidywana data premiery: wiosna/lato 2021, pierwszy konkretny zwiastun na przełomie 2019/2020

NS Friend Code SW-0866-4834-0788

Antari
    Antari
    Participant

Ciężko wnioskować cokolwiek na temat daty premiery. Myślę, że nie ma szans na 2020. Może późny 2021 abo wczesny 2022. Nie wiadomo nawet czy scenka, która oglądaliśmy pochodzi z gry, czy to tylko na szybko przygotowany filmik dla celów e3.

Chciałbym aby zachowali strukturę z poprzedniej części czyli dużo małych dungeonów na kilka minut. Wiem, że część osób była rozczarowana poziomem dungeonów bo oczekiwała wielopoziomowych, skomplikowanych sekwencji na kilka godzin ale moim zdaniem taka formuła jak była w BOTW lepiej się sprawdza w charakterze przenośnym. Myślę, że Zelda będzie miała o wiele ważniejszą rolę tym razem aniżeli tylko pretekst do odbycia podróży. Uważam, że rozgrywka tą postacią jest niemal pewna. Kto wie, może tym razem to będzie faktycznie Legenda o Zeldzie, a nie o Linku i to jego będzie trzeba uratować?

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Granie Zeldą byłoby świetne! Gdyby można używać jej mocy…

Antari
    Antari
    Participant

Myślę, że to wszystko powolna akcja przyzwyczajania nas do tego, że w kolejnych odsłonach będziemy sterować Zeldą, a nie Linkiem w zielonym kubraku. Zauważ, że na trailerze Zelda ma krótkie włosy i podobnie jak Link ma tę samą niebieską tunikę. Gdyby ją postawić koło Linka z tyłu praktycznie nie dało by się ich odróżnić. Już w BOTW był szok, że zamiast tego kultowego zielonego wdzianka z czapeczką Link dostał błękitną tunikę (trochę jak sukienka) i bez czapki. Teraz jeszcze to zrównanie długości włosów. Oj pachnie mi to pomysłem na szerszą skalę. Myślę, że o to im właśnie chodziło. Aby Zelda z roli „damy w opałach” stała się główną bohaterką kolejnej części.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Po tym, co napisałeś, liczę, że będziemy mogli swobodnie zmieniać się między Linkiem i Zeldą. To byłoby coś. Dla mnie szoku nie było – Breath of the Wild było moją pierwszą Zeldą i szczerze, nie wiem, czy starsze części by mi się spodobały. Jejku jak ja już się nie mogę doczekać!

PS. Warto kupić kolekcjonerkę Astral Chain?

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Znalazłem w Internecie bardzo fajną teorię:
    Pamiętacie opowieść Impy? Tam starożytny bohater miał długie, czerwone włosy (na ilustracjach). Kojarzycie? Długie czerwone włosy ma mumia z trailera BOTW 2. Jeszcze ciekawsze jest to, że tą mumią może być Ganondorf. Według teorii jest prawdopodobne, że pierwotnym bohaterem Hyrule był właśnie on.
    Swoją drogą byłoby to bardzo ciekawe. Moglibyśmy się dowiedzieć np. że był dobry, ale opętały go starożytne źle duchy itp.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Kolejna ciekawa teoria:
    W zwiastunie jest krótka scena gdzie ręka Linka świeci się na niebiesko. Według teorii (na Insta, przedstawiona według rysunków) to jakieś źle duchy i Zelda będzie się musiała bronić przed Linkiem (będziemy nią grać), a głównym antagonistą będzie właśnie Link. Jeśli to by się sprawdziło, może zwiastun jest fragmentem sceny otwierającej?

Antari
    Antari
    Participant

Może tak być, ale na razie większość to tylko domysły.

Jeżeli chodzi o kolekcjonerkę Astral Chain to wygląda całkiem fajnie. Płyta z muzyką, artbook i obrazek z autografami autorów. Ja biorę podstawkę bo raczej nie bawię się w kolekcjonerki. Ale kto wie, może kiedyś będzie coś warta. Poza dodatkami wymienionymi wyżej w samej grze nie ma raczej żadnych bonusów. Szkoda, że Nintendo nie idzie tą drogą, bo na pewno zwiększyłoby to zainteresowanie limitkami. Wystarczy zobaczyć co się działo z FE: Fates, gdy dodali coś ekskluzywnego na karcie.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Przeszukałem trochę internetów i znalazłem kilka kolejnych ciekawych teorii. Zapraszam.
    1) Nawet po pokonaniu Calamity Ganon w BOTW, źle siły nie zniknęły z Hyrule. „Staje się oczywiste, że wciąż jest źródło (złej) energii głęboko pod Zamkiem Hyrule, z którego korzystał Ganon.”
    Co ciekawe, ta teoria powstała ponad rok temu (z tego co wyczytałem)
    2) Ta ręka trzymająca Ganondorfa (przyjmijmy, że to on) to technologia Shikah, która trzyma cialo na miejscu i tłumi moc Ganondorfa.
    3) Kiedy Zelda spada w przepaść i Link ją ratuje, on także jest bliski upadkowi, w związku z tym, „ta” ręka postanawia, że życie Linka i Zeldy (to ona żyje i ma mózg?) i jest ważniejsze niż jej aktualne zadanie (patrz teoria numer 2) i ratuje Linka i Zeldę przed upadkiem, a być może śmiercią. Ganondorf postanawia wykorzystać ten moment, kiedy nie jest trzymany w miejscu i wybudzić się/uciec.
    4) Według mnie najbardziej absurdalna, ale jakby się zastanowić to ma to sens. Uwaga…..
    Zamek Hyrule to zaginiona Niebiańska Bestia (Divine Beast). Tak. Bestia (xd ciężko mówić ma zamek bestia ale ok) wybudza się po długim snu (moment wznoszenia się w powietrze). Według teorii jest też prawdopodobieństwo, że Ganondorf modyfikował ją do swoich celów (zastanawiam się jak) i teraz postanawia ją wykorzystać. Zamek Hyrule w BOTW ma taką samą mapę jak Niebiańskid Bestie… Z jednej strony jest to po prostu duży obiekt i to pewnie dlatego, a z drugiej strony…. Kto wie…
    5) Zelda na końcu BOTW wcale nie „zlikwidowała” Ganona, tylko wysłała go do innego wymiaru. Tam buduje imperium i stara się dostać ponownie do Hyrule. W międzyczasie przybrał na potędze i wrócił do ludzkiej formy…
    Bonus:
    -Nintendo inspiruje się Red Dead Redamtion 2
    -zdecydowali się na kontynuację ze względu na za dużo pomysłów na DLC, możemy zatem liczyć na nowe mechaniki rozgrywki, a być może i nowy obszar do eksploracji…liczę na trochę obszarów podziemnych i trochę naziemnych… No i to, na co wszyscy liczą..grywalna Zelda! Oczywiście to tylko podejrzenia.
    -jeśli założymy, że prace nad kontynuacją trwają od zakończenia prac nad drugim DLC do pierwszego BOTW, to gra jest w rozwoju od listopada 2017 roku. Ja jednak stawiam na rok/ponad pół roku rozwoju. Twórcy mają już między innymi świat, modele 3D i tekstury, zatem myślę, że gra wyjdzie w roku 2021. Stawiam na sezon wiosna-lato.
    -możemy liczyć na lepszą grafikę (więcej wielokątów w modelach 3D, tekstury w wyższej rozdzielczości), ponieważ gra jest tworzona tylko na Switcha, nie jak BOTW (WiiU i Switch).
    Co sądzicie o tym wszystkim? Macie jakieś swoje teorie?

EKSTS
    EKSTS
    Participant

I moja autorska teoria:
    Link będzie zły, może opętany przez Ganondorfa, coś w tym stylu. My będziemy grać Zeldą, a cała przygoda będzie kręciła się wokół poszukiwaniach następców czempionów (tych, którzy w pierwszym BOTW pomagali Linkowi zdobyć Niebiańskie Bestie) i szkoleniu ich, by pomogli pokonać Ganondorfa i przywrócić Linka na dobrą stronę. Może pojawią się też Niebiańskie Bestie. Myślę też, że w BOTW 2 dużą rolę odegrają tereny podziemne, choć nie umiem sprecyzować, jaką. W epileptycznym montażu w zwiastunie na ułamek sekundy jest widoczne jakieś wejście w górze, wzgórzu, prawdopodobnie do jakiejś jaskini…

Łącznie w temacie 10 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie