Snes – gry – Nintendo Switch Online Service

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    Goral
    Goral
    Participant

Powody do założenia tematu są dwa:

Po pierwsze chciałem się podzielić wrażeniami na temat gier z tej 16-bit’owej konsoli, którą mam również fizycznie i jest jedną z moich ulubionych, piszcie również i wy o grach jeśli w jakieś aktualnie gracie.

Po drugie, chciałem chyba trochę pobudzić forum jak i społeczność tej strony, która mi się podoba bo jest nieźle prowadzona i chyba nadal jest najpopularniejsza u nas w kraju o tematyce Nintendo. Stwierdzić chciałem, że aktywność w pewnym sensie spada i nie szukajmy powodów u prowadzących, których jest pewnie niewiele a nie każdy chce dołączyć pomocą bo różnie z czasem i innymi zajęciami by pisać o new’sach itp. (np.: ja)
    Ani nie ma co zwalać na brak nowych gier do dyskusji jak i zjawisk wokół Nintendo (na pewno nie teraz bo się coś tam dzieje), można naprawdę wiele wspominać z historii tej marki tak więc następnym razem może ktoś się pokrzepi i wymyśli powód do rozmów o np: najlepszych grach na Game Boy Advance lub o akcesoriach do Nintendo Wii? Myślę, że jest o czym pisać i raz na jakiś czas jakiś temat załąpie uwagę wielu fanów.

Ale wracając do gier Snes to mam ogromną przyjemność przy styczności tytułów, których jeszcze nie kupiłem na cartridge a mówię o A Link to the Past, które u nas na aukcjach jest zazwyczaj w niemieckiej wersji językowej i muszę powiedzieć, że teraz czekając na Link Awakening na Switch’a gram bez opamiętania w tę Zeldę 2D i jestem gdzieś w połowie a nigdy wcześniej nie grałem choć gra jest mocno powiązana z A Link between Worlds, które przeszedłem kilka razy. Link to the Past jest jak na tamte czasy tak świetnie zaprojektowane i wciągające, że wcale się nie dziwie, że uznano je za tak kanoniczne ogólnie w całej branży i tak istotne dla całej serii Zelda. To z pewnością jeden z lepszych tytułów na tę konsolę ale pewnie nawet nie grając, wszyscy o tym wiedzą. Zacząłem też Super Metroid – jest kosmicznie dobry i wzorowy, Breath of Fire od Square, Super Mario i Yoshi już przeszedłem lata temu ale gorąco polecam, zwłaszcza Yoshi bo to wyjątkowa platformówka oddająca lata 90′. Póżniej chyba zacznę Star Fox i niewątpliwie czekam na Super Cstlevanie IV i może Street Figther II i na pewno Final Fantasy, DKC 2 i 3. Możecie wymieniać dalej…

Martin
    Participant

Chetnie bym zagral, ale jestem graczem z mlodszym stazem i boje sie, ze bez sentymentu sie odbije od tych pozycji, jest sens w to grac bez wspomnien?

Goral
    Goral
    Participant

Alez sluszna uwaga Martin, to jest bariera ale gdy grasz w dzisiejsze tytuly od Nintendo takie jak Mario, Metroid czy nawet Castlevania to warto poznac ich poczatki w kierunku jakie sa dzis a sporo gier start lub uksztaltowany kurs i forme mialo wlasnie na tej konsoli, duzo jrpg i w ogole. Ja sam gram w Zelda: A link to the past – pierwszy raz a serie znalem kiedys tylko z czasopism I zaczalem grac jakies 10 lat temu. Zelda jest najlepsza I koniec. Tak wiec moim zdaniem universum jest ogromne i warto to poznac chocby w ten sposob. Co do wspomnien to… Hmmm. Uwielbialem i nadal uwielbiam ere 8 bit i 16 bit. Z racji ograniczen audiowizualnych sporo gracz musial sobie dopowiedziec i co najwazniejsze… Wyobrazic. Czuc magie i wlozone serve u poczatkow i powstania tych wszystkich serii gier video. Super Nintendo!!

Kojin
    Kojin
    Participant

Powiem szczerze że ja od dawna obserwuje ten portal i nie wiem co tu się stało się. Za czasów 3DSa i WiiU które w sumie u nas w kraju nigdy specjalnie popularne nie były – działo się tutaj i to sporo, wręcz warto było odwiedzać ten sajt bo i niusów/materiałów i ciekawych dyskusji było tu nie mało. W pewnym momencie jednak i to tak mniej więcej w okolicach wejścia na rynek Switcha, portal zaczął mocno podupadać. Obecnie odnoszę wrażenie że ta stronka – mimo że wciąż dość wysoko notowana wśród naszych rodzimych tematycznych portali, w najlepszym razie jest cieniem samej siebie sprzed 3-4 lat. Na prawdę nie wiem co się stanęło i czemu tak to wygląda a nie inaczej. Dziwi mnie to tym bardziej że akurat Switch bardzo szybko stał się dość popularną konsolą i to o dziwo również u nas w kraju. Śmiem wręcz twierdzić że NS ma większą bazę polskich graczy niż miały WiiU i 3DS razem wzięte. A mimo to stronka dogorywa i to do tego stopnia że sam praktycznie przestałem na nią wchodzić bo wiem że próżno szukać tu jakichkolwiek niusów czy recenzji. Ba – nawet nie bardzo jest z kim podyskutować.

Co do drugiej, tej bardziej właściwiej części Twojej wypowiedzi – bardzo dobry ruch ze strony Nintendo z wprowadzeniem gier ze SNESa. Chciało by się wręcz zakrzyknąć „czemu tak późno”. Na razie biblioteka jest jeszcze dość skromna, ale dla starych dziadów myślę że jest to strzał w dziesiątkę. Sam SNESa miałem tylko przez chwilę i mam świadomość tego że biblioteka gier tej konsoli skrywa ogromną ilość fantastycznych gier z którymi ja sam nigdy nie miałem do czynienia. Gorzej chyba z młodymi, bo faktycznie jak ktoś w latach 90tych nie miał styczności z tą konsolą czy grami z ery 16bit w ogóle, to dziś tej magii raczej nie poczuje i tu prawdę mówiąc chyba dopiero wprowadzenie gier z NGC i Wii coś mogło by zmienić. Niemniej jednak w miarę możliwości będę chciał ograć przynajmniej kilka spośród udostępnionych pozycji. Ns pierwszy ogień chyba standardowo poleci Yoshi i Maryjan, chociaż ze dwa dni temu na chwilę z ciekawości odpaliłem sobie Breath of Fire, bo przygodę z serią zaczynałem na szaraku (BoF 3 i 4) przez co jej początki są mi kompletnie obce.

Martin
    Participant

@goral w takim razie chyba sprobuje, Metroida, Yoshiego i Zelde@Kojin Zgadzam sie, ze stronka jest dosc zasuszona, moze stara gwardia ma malo czasu na newsy, bo okres dla Switcha wspanialy, konsolka dostaje swietne tytuly jeden za drugim, a tu newsy co miesiac lub co kwartal z okazji Directa, troche smutno na to patrzec

Umbrella
    Umbrella
    Participant

#Martin to nie patrz tylko działaj ;)

Friend Code: 0662-7073-2615

Kojin
    Kojin
    Participant

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nawet jakby ktoś chciał rozruszać tą stronkę to nie wiadomo do kogo uderzyć a Formularza kontaktowego na stronie redakcji brak bo wtyczka się rozjechała…

rolnik
    Keymaster

Strona trochę podupadła, bo ciężko nam utrzymać w miarę świeże newsy. Robimy to hobbistycznie, więc nie zawsze starcza czasu.

Fora same w sobie upadają na rzecz grup facebookowych i discordów. Dodatkowo pojawiła się konkurencja, co też wpłynęło na odpływ użytkowników.

W miarę możliwości będziemy się starać, żeby chociaż jeden wpis dziennie się pojawiał. Strona ma już swoje lata, więc głupio byłoby to całkowicie porzucić, jednak jest to kawał historii. :)

Uaktualnię stronę z kontaktem. Jak coś, to można mnie zawsze złapać na discordzie albo pod mailem sebastian.frencel@mynintnedo.pl

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie