Rok 2020 – na jakie gry czekacie?

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 

rolnik
    Keymaster

Nowy rok to porcja nowych gier. Podobnie jak w poprzednim roku na razie jest mało konkretów. Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się podczas Nintendo Direct. Na tę chwilę wiadomo o następujących grach, że wyjdą w 2020:

Dr Kawashima’s Brain Training – 3 stycznia
    Tokyo Mirage Sessions #FE Encore – 17 stycznia
    Animal Crossing: New Horizons – 20 marca

Bez określonej daty:
    No More Heroes 3
    Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Kamiya potwierdził, że prace nad Bayo 3 trwają, więc gra nie została skasowana. Co więcej, w tym roku pierwsza część obchodzi swoje 10 urodziny, więc to dobry moment, żeby uczcić to nową grą. Jest całkiem spora szansa, że trójka zadebiutuje w tym roku.

Z innych wyczekiwanych tytułów o SMT 5 kompletnie nic nie wiadomo. Minęły już trzy lata od zapowiedzi, więc może to pora, żeby w tym roku pojawiło się jakieś info i ewentualna premiera?

Od roku spekulowano o Metroid Prime Trilogy. Jeżeli nie pojawi się w najbliższym dajrekcie, to przestanę wierzyć, że ten tytuł kiedyś się pojawi na Switchu.

Na co będziecie polować w tym roku?

Ja celuję z pewnością W Animal Crossing i No More Heroes 3.

Monek
    Participant

Na pewno zaopatrzę się w Animal Crossing, nie byłem jakimś fanem poprzedniej części, ale myślę że kilka wieczorów może umilić, w dodatku z racji biedy w tytułach multi (mario kart sprzedałem,smashe sprzedałem, splatoon trochę martwy, pokemony nie okazały się niczym szczególnym, jeśli chodzi o raidy – a i nie ma co wymieniać poków).

Myślę że jest jakaś opcja że dostaniemy Bayo 3 – na co liczę, nawet jeśli bym nie wziął na premierę. Jak na razie jest mało zapowiedzianych nowych gier, to na pewno taka pozycja się przyda w tym roku.

Wzorując się trochę na przewidywaniach gamexplain, myślę że faktycznie może być szansa że dostaniemy także w tym roku jakiś port Mario 3d world – to również chętnie bym sprawdził na switchu, bo była to jedna z tych gier, dla których trochę kusiło kupno wii u.

Na pewno wezmę w tym roku Xenoblade Chronicles, po ograniu dwójki nie przejdę obok tego tytułu obojętnie, a dodatkowo bym się cieszył, jakby ogłosili xeno x po wydaniu jedynki.

Fairy Tail – przypatruje się temu tytułowi, na razie się zapowiada całkiem ciekawie, myślę że bliżej premiery czy też po recenzjach zdecyduje się czy bym ogarnął wersje na switcha czy na pc.

Obiła mi się też o uszy nowa gra Idolmaster na switcha, jeśli byłaby ciekawa/rytmiczna to chętnie bym sprawdził.

Chętnie zobaczyłbym też Tem Tem (aka lepsze pokemony) na switchu, ale biorąc pod uwagę fakt że za 2 tygodnie wychodzi w Early Access na pc, a switchowa wersja nie wiadomo czy będzie, lub nie wiadomo kiedy, to raczej w ten tytuł zaopatrzę się od razu, bez czekania.

POKEMON LETS GO JOHTO, pls

miltek
    miltek
    Participant

Z zapowiedzianych gier (podobnie jak OP) na pewno kupię No More Heroes 3 i Animal Crossing – choć nie jestem pewien czy mi podejdą.
    Xenoblade Chronicles 1 pewnie też będzie moim zakupem day one – jestem fanem dwójki, a „jedynka” ponoć jest najlepszą odsłoną serii która dorobiła się już tytułu „klasyka jRPG”.
    Z niezapowiedzianych a spekulowanych:
    Hollow Knight: Silksong – kontynuacja moim zdaniem bezkonkurencyjnie najlepszego indyka na swolocz. Nowa protagonistka która kazała nam „GIT GUD” w pierwszej części, jeszcze lepsza oprawa i nowe mechaniki. Czego chcieć więcej.
    Breath of the Wild 2 – chodzą plotki że premiera już w tym roku. Grzech nie ograć.
    SMT5 – jestem fanem serii Persona, a nigdy nie grałem w „oryginalną” serię z której się wywodzi, jeżeli pojawi się w 2020 nie omieszkam spróbować.
    Bayonneta 3 – czy muszę tłumaczyć xd

Pierwszy direct już niedługo, pewnie nakreśli nam czego możemy spodziewać się w pierwszej połowie tego roku. Jestem ciekaw jaką strategie Nintendo przyjmie w tym roku – na święta nowa generacja konsol.
    Mają 2 opcje:
    a) „przeczekać burzę” – czyli wypuścić kilka tytułów na początku roku, po czym przerzucić głośniejsze na przyszły.
    b) konkurować na równi ze stadniami Sony i Mikromiętkich – licząc na inny target, oraz sprzedaż jak największej liczby urządzeń przed premiera nowej geny.

Goral
    Goral
    Participant

Kontynuacja Breath of the Wild. Po raz drugi pewnie nie poczuje tyle niesamowitych emocji i wrażeń ale trudno wątpić by było po raz kolejny chociaż świetnie. Bardzo czekam na ten tytuł i nie mogę się doczekać by zobaczyć czym będzie. Jak najbardziej życzyłbym bym sobie jakiegoś tytułu od Retro Studios bo choć niedawno dostali pracę nad Metroid Prime to od Donkey Kong TF minęło 6 lat i coś musieli projektować (trzecia gra z DK Country by pasowała). To samo tyczy się Konami i ich nowej Castlevani na obecną konsolę Nintendo – również bardzo marzę o nowej odsłonie ale czy w tym roku się ukaże… Może nowe Nintendo Labo, pewnie można też się spodziewać jakiegoś portu z Wii U jeszcze w cenie AAA, mógłby być Super Mario 3D World.
    Poza tym jak zwykle zaległości, zaległości tak więc bardziej patrzę wstecz niż na horyzont, na pewno na PC Warcraft 3 Reforged.
    A z tego co teraz obecnie zapowiedziano?
    Na najbliższy czas na nic się nie nastawiam i czekam na nowy Direct.

Martin
    Participant

Z pewnych tytulow na 2020 chcialbym ograc Xenoblade, mam tylko nadzieje, ze zostawia system walki, a nie beda go upodabniac do 2. W Zelde jakos nie moge uwierzyc w tym roku, ale byloby super. Cokolwiek z marek Pikmin, Metroid, Paper Mario, to bedzie moj day one. @rolnik Nie trac nadziei na trylogie Prime na Switchu, raczej mowi sie, ze Nintendo chce ja wydac blizej premiery 4, wiec mozemy ja dostac np. W 2021.

Damk
    Participant

No i tu jest mały problemik. Bo jakoś nie mogę sobie skojarzyć konkretniejszych premier na ten rok. Wiem, że wyjdzie Animal Crossing, który nie dla mnie, i Hatsune Miku, w którą chętnie pogram. Chyba jeszcze No More Heroes III i Bravely Default II widnieją w line-up’ie na 2020 rok.

Na pewno będę się przyglądał remasterowi Xenoblade. XenobladeX zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie, że po jej ograniu sięgnąłem po oryginał z Wii – niestety nie dałem rady się wkręcić. Nie wiem co konkretnie zawiodło – czy ta pikseloza, czy jakieś uperdliwe archaiczne rozwiązania w rozgrywce, czy może ogólnie nie miałem weny by ogrywać starszego jRPGa – no wtenczas nie zatrybiło. Natomiast przy nowej Dwójce i Tornie bawiłem się znakomicie (ale mimo to nie zrobiły na mnie tak świetnego wrażenia jak przy wyczekiwaniu i ogrywaniu XenobladeX na WiiU). Dlatego bardzo chętnie dam szansę Xenoblade w wersji bardziej dostosowanej do współczesnych standardów gierek. Remaster 10-letniej gry jako dodatek po wydaniu nowej produkcji – jestem na tak.

Na rok 2020 nie zapowiedziano żadnych premier jakichś mega bomb. Wiadomo tylko, że nowa duża Zelda dedykowana dla Switcha się robi, i że będzie to bezpośredni sequel Breath of the Wild z WiiU. Że Platynowi działają nad nową Bayonettą. A i ten nowy Metroid Prime, ale z tym to się przyznali, że są bardzo daleko.

Więc przede wszystkim czekam na jakieś miłe niespodziewajki z szybką premierą (jak np. Astral Chain w roku poprzednim).

Trzymam kciuki za nowiutkie Pikmin 4, i nowego trójwymiarowego Mario – może być nawet kontynuacja Odyssey, 3D World, czy Galaxy – whathever ;)

Switch w naturalny sposób staje się następcą Vity w kwestii gier visual novel, liczę więc, że w 2020 pojawi się kilka ciekawych tytułów tego gatunku.

Antari
    Antari
    Participant

No niestety to co pokazuje Nintendo jest dalej bardzo skąpe względem tego czym będzie raczyło nas w tym roku np. Sony czy PC.

Generalnie powoli coraz więcej osób zaczyna dostrzegać to, co pisałem parę lat temu czy jeszcze niedługo po premierze Switcha. Nowymi grami warto się jarać dopiero gdy ujawnione zostaną jakieś konkrety. Same zapowiedzi to za mało aby barokowo wypowiadać się o bogatej bibliotece Switcha. Reszta to czyste spekulacje, z których nic nie wynika. Pamiętam ile osób jarało się gdy Nintendo pokazało „wielkie” marki (także genialne wsparcie 3rd party), które będą obecne na ich nowym sprzęcie. A popatrzmy dziś. Metroid leży, kwiczy i kto wie czy kiedykolwiek wstanie, DK też chyba jakiś miał być. Pikmin 4 zapowiadali już pod koniec Wii U i do dzisiaj nie ma ani słowa na ten temat. Bayonetta 3 – fajnie, robi się. Szkoda, że słyszałem to jeszcze przed zapowiedzią Astral Chain, które wydali w zeszłym roku. Shin Megami Tensei 5 Atlusa dalej w próżni i nic nie pozwala stwierdzić, że ukaże się w przyszłości. Atlus skupia się na klepaniu pierdółek i portów, bo taniej. Jaranie się portami gier z Wii U i traktowanie ich jako major release niestety na mnie nie działa, bo wymaksowałem te gry ładnych parę lat temu w trakcie premiery. Xenoblade (także Chronicles X), Mario 3D World, DKTF, Star Fox Zero czy Pikmin 3 w formie portów… no naprawdę aż mi kolana miękną jakie to będą zajebiste premiery starych gier. Chyba sobie tego nawet nie kupię.

Z zapowiedzi brałbym póki co No More Heroes 3 (choć wątpię, że będzie warte pełnej ceny). Z bardziej oddalonych niż rok 2020 – Bravely Default 2 (bo Octopath Traveler okazało się rozczarowaniem), nową odsłonę Mario w 3D (Odyssey 2?) i kontynuację Zeldy BOTW. Z pobożnych życzeń Metroid Prime Trilogy HD z jakimiś bonusami do zbierania na mapach (bo jestem mega fanem serii i fajnie by było mieć jakiś argument względem tej gry na Delfinie z obecnymi modami) oraz Pikmin 4 (jw).

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie