Pokemony!

Łącznie w temacie 10 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    NoSignal
    NoSignal
    Participant

Cześć.

Chciałbym pobawić się w pokemony. Jako, że tak lubię. Chciałbym je odgrywać po kolei.

Jednak jest tyle wersji kolorów itp że ciężko się tym mi połapać.

Czy mógłby ktoś rozpisać w punktach kolejne wydania by jeden punkt to była jedna gra? Wiem że na przykład x/y to jedno ale różnia się tylko pokami startowymi. A jest jeszcze red Blue Crystal White peearl itp itd.

Ktoś pomoże?

zoe
    zoe
    Participant

Idąc kolejnością wydawania gier:
    1. red/green/blue/yellow (I generacja)
    2. gold/silver/crystal (II generacja)
    3. ruby/sapphire/emerald (III generacja)
    4. firered/leafgreen (remaki red i green)
    5. diamond/pearl/platinum (IV generacja)
    6. heartgold/soulsilver (remaki gold i silver)
    7. black/white (V generacja)
    8. black2/white2 (V generacja)
    9. x/y (VI generacja)
    10. omega ruby/alpha sapphire (remaki ruby i sapphire)
    11. sun/moon (VII generacja)
    12. ultra sun/ultra moon (VII generacja)
    13. nadchodzące Let’s go Eevee! i Let’s go Pikachu!

Generalnie jak chcesz iść od początku, to I i II generacja jest w eshopie, remake III kupisz na 3DSa, generacje IV i V to gry na DSa, a VI i VII to znów 3DS. Jeśli się mylę, proszę aby ktoś mnie poprawił :)

Sent
    Participant

no, zapomniałeś dopisać, ze ultra sun i ultra moon to remaki sun/moon :X

zoe
    zoe
    Participant

W sumie to dla mnie ultra sun i ultra moon jest czyms w rodzaju platinum albo crystal – rozszerzeniem swiata danej generacji. Jeszcze nie ogralam ultra sun, wiec nie mam wyrobionej opinii na glebsze dyskusje :p

Antari
    Antari
    Participant

1. Pokemony to nie zabawa. To poważna sprawa.
    2. Generalnie współczuję ludziom, którzy obecnie mają pierwszy kontakt z serią. Sporo pewnie wybierze najnowsze wersje, które tak mocno odbiegają od pierwotnych założeń, które zadecydowały o ich kultowości, że szkoda gadać.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Dante22
    Dante22
    Participant

@antari zaczynałem od Redów na GB pocket i jedyne czym X/Y odbiegają to balansem, ilością poków i szeroko rozumianą grywalnością :P Chyba, że chodziło Ci o gry z 7 geny ale one miały trochę odbiec od serii ;p

Antari
    Antari
    Participant

Raczej już nikt nie sięgnie po X/Y tylko bardziej po Sun/Moon/USUM albo Let’s GO. A te części wprowadziły ograniczenie eksploracji np. łowienie ryb w określonych miejscach, pływanie w określonych strefach (dla mnie Poki to zawsze był bogaty świat do swobodnej eksploracji) no i generalnie nie ma już takich klimatycznych ukrytych miejsc, do których dostęp dostajemy później jak np. walka z Redem w Silver/Gold albo jaskinia z Tyrogue czy Laprasa lub walka z trojaczkami w Goldenrod. Wszystko jest podane na tacy bo traktuje się graczy jak idiotów, a samą serię adresuje już całkowicie do dzieci. Fabuła jest już na maxa infantylna, singleplayer nie stanowi żadnego wyzwania od czasu wprowadzenia exp.share, który przesyła exp do wszystkich poków w drużynie. Single nigdy nie był wymagający ale przynajmniej wymagał poświęcenia określonego czasu na grind. Od X/Y do LGPE nie ma to już znaczenia, bo gra przechodzi się sama, a levele lecą jak naboje z CKMa. Kiedyś atutem serii była spora liczba stworków do zebrania (Złap je wszystkie?), dziś blokują dostęp do National Dexa, Samych stworków z około 807 dostępnych brakuje 246… to nie jest mała liczba. Niektóre stworki są dostępne tylko przez interakcje z płatną usługą PokeBanku. Do pewnego stopnia było to zwalane na niskie osiągi 3DS’a ale na Switchu już nie będzie wymówki. Stopniowo postępuje też regres przydatnych funkcji i gimmicków jak np. wylatują pory roku, pory dnia, sylwetka pokemona śledzącego postać itd. Zamiast rozwijać koncept podstawowej ewolucji jak to zrobili w gen4, dodają jakieś super przemiany, Mega ewolucje i regionalne warianty i super hiper ataki, które mało kogo grzeją.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Ketsuri
    Ketsuri
    Participant

Przykleję się na moment do tematu. Udało mi się wyrwać Pokemony Ultra Moon w fajnej cenie i właśnie do mnie idą. Słyszałem, że fabułą trochę różni się w drugiej połowie gry, więc zastanawiam się, czy będzie miało sens kupienie zwykłych poków Moon lub Sun?

adrian187
    adrian187
    Participant

Daj sobie spokój, wersje ultra to po prostu uzupełnienie (rozszerzenie) poprzednich, i dopiero pod koniec fabuły są nowe wątki i jest ich niewiele, innymi słowy grając najpierw w ultra później w poprzednie wersje nic nowego nie zobaczysz/uświadczysz

FC: Adrian 3883-7469-7220 | New Super Mario Bros, Yoshi’s New Island, Dragon Ball Supersonic Warriors 2, Pokemon Yellow, Pokemon Platinum, Pokemon SoulSilver, Pokemon Black, Pokemon White 2, Pokemon Y, Pokémon Alpha Sapphire, Pokemon Sun, Pokemon Ultra Moon

Ketsuri
    Ketsuri
    Participant

Czyli dobrze zrobiłem biorąc się od razu za ultra. Dzięki!

Łącznie w temacie 10 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie