Pokémon Sword/Shield

Łącznie w temacie 25 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    EKSTS
    EKSTS
    Participant

I jak wrażenia? U mnie pozytywne.
    Świat super, lubię krajobraz UK, więc takie otoczenie bardzo mnie cieszy. Startery też fajne. Raczej wybiorę Grookey’iego, bo zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia. Szkoda, że nie zostawili tego, że stworki widać w trawie.
    Graficznie według mnie całkiem fajnie. Jako, że swoją przygodę z Nintendo i wszystkim powiązanym zacząłem od Switcha, to bardzo zdziwiła mnie (na plus oczywiście)
    różnorodność terenu, co w Let’s Go było nie obecne, nie wiem jak w poprzednich genach.
    Ogólnie fajnie, biere na premiere!

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesiące przez EKSTS EKSTS.

NS Friend Code SW-0866-4834-0788

Antari
    Antari
    Participant

Nie wszystkie newsy są fajne. Brak informacji czy śledzący Pokemon wyleciał ale chyba niestety… tak. Na bank do kosza poszły encountery widoczne na trawie. No i stateczna kamera tak jak w USUM. Miejscówki mają fajny klimat ale boję się, że epickie widoki będą kosztem swobodnej eksploracji. Np. ten widok na pole z ławeczkami. Fajne i robi takie monumentalne wrażenie, ale tam raczej nie pójdziemy…

Startery spoko, ognisty królik grający w piłkę nożną mnie kupił od razu. Małpka trawiasta też spoko. Z kolei wodny to dla mnie mocno przeciętny design. I mówię to ja, który od zawsze brał wodne (z mieszanym skutkiem jak pokazały 3rd evo niestety).

Ogółem nie wiem co o tym myśleć. Na powtórkę z USUM raczej ochoty nie mam jak mam być szczery… ciężko powiedzieć czy nauczyli się na błędach cokolwiek czy dalej lecą z wizją z USUM…

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Sent
    Participant

ja przekopiuję swój komentarz dla potomnych:

Po pierwsze grafika jest nędzna. Super, że zostawili styl graficzny z 3dsa, ale rozdzielczość tekstur czy szczegółowość modeli wypadałoby jednak zwiększyć :|Brakuje tutaj nawet takich podstaw, jak znane od 2003 roku głupie bitmapy, które nadałyby choćby odrobiny głębi tym wszystkim cegłom, nie mówiąc już o choćby szczątkowym wygładzaniu krawędzi. I żeby to chociaż jeszcze jakoś działało, ale nope, wygląda brzydko a średni FPS i tak co rusz spada poniżej tych minimalnych 25 klatek.

Po drugie, lokacje. Tylko ten zamglony las wyglądał unikalnie i z klimatem. Reszta zaś była bardzo meh i niczym szczególnym się nie wyróżniała, a miasto to wręcz sprawiało wrażenie jakby je przeniesiono z zupełnie innej gry. Mapa też nawet nie próbuje sugerować, że zobaczymy coś wyjątkowego, ot znane od dawna doliny, trochę lasu, portowe miasto i góry przed ostatnim gymem. A skoro już jestem przy mapie…

po trzecie – serio, oni chcą doprowadzać liniowość do takiego absurdu, że nawet podróż przez region będzie się odbywała z dołu do góry w lini prostej, bez jakiejkolwiek odnogi w lewo i prawo?

Po czwarte – nowe startery są chyba najbrzydsze w serii i w ogóle nie czuć od nich, że są jakieś wyjątkowe. Królik wygląda jak typowy HM slave spotykany w pierwszej trawie, małp też już był milion, zaś ta kijanka.. no powiedzmy, że wygląda dość autystycznie. Może drugie i trzecie formy zmienią moje zdanie, ale póki co będzie to chyba pierwsza generacja, gdzie mój starter nie zostanie ze mną do końca gry, ale szybko powędruje do boxa.

Po piąte, sword and shield. Ja wiem ze pomysły się trochę kończą, ale srsly? Gdybym nie widział directa pomyślałbym, ze to kolejny „przeciek” prosto z czyjejś (_!_)

Ale co by nie być takim totalnie negatywnym, podoba mi się logo tych nowych częsci. Nie jest moze jakies super, ale wilczy motyw daje nadzieję na fajne legendy. Również 3dsowa stylistyka odpowiada mi bardziej, niż ten dziwny shader z Go. Wszystko jest też ciągle WIP, więc może modele poków nie będą tak drastycznie odstawac od tła przypominającego wczesną betę dziesięcioletniego world of warcraft, i to jeszcze odpaloną na komputerze ledwo spełniającym jej wymagania. No i propsy za to ze całe siedem minut było o nowej grze, zamiast bawić się przez pół roku w idiotyczne zgadywanki jak to było ostatnio.

Mam tylko nadzieję, że z czasem się rozkręcą, bo to co dzisiaj pokazali było imo mocno przeciętne, takie Kalos 1.2

No i wyjątkowo zgadzam się z Antarim, widac, że gra robiona równolegle – super że z dzikimi pokami można walczyć, ale naprawdę to śledzenie czy brak randomów mogli z lets go zostawić, skoro to i tak były jedyne dobre patenty. Cóż, przynajmniej jest szansa na powrót dex nava, skoro widać animacje skradania

EKSTS
    EKSTS
    Participant

A właściwie to czym będzie się różnił Sword od Shield i czemu zawsze wychodzą dwie wersje?
    No bo w Let’s Go to oczywiste, ale w corowych poksach?

rotfel
    Participant

Na pewno będą różniły się okładkowymi legendami. Dwie wersje wychodzą, żebyś mógł (i miał po co) wymieniać się z przyjaciółmi (albo z obcymi odkąd jest Global Trade System).

EKSTS
    EKSTS
    Participant

A czy wiadomo kiedy pokażą ewolucje starterów? Jak to wyglądało przy poprzednich odsłonach? Czy przed premierą wiedzieliśmy, jakie będą ewolucje starterów?
    Bo planowałem sobie, jakie gry kupię na premierę i wśród nich jest właśnie Pokémon (raczej) Sword i wyobrażając sobie tę przygodę zastanawiałem się już (nie pytajcie), jakiego wezmę startera. Osobiście wszystkie mi się podobają, najbardziej Grookey, najmniej Sobble, natomiast bardzo lubię wodę (jako żywioł) i wodne poksy bardzo mi się podobają, ale ten Sobble jest średni. Grookey natomiast bardzo podoba mi się jako Pokémon, ale nie przepadam za typem wodnym, a Króliś po prostu jest ładny. Bardziej nie mogę wybrać między Małpką, a Kijanką. No i stąd moje pytanie, bo w sumie to ewolucje zdecydują o tym, którego wybiorę.
    Wiem, poważne mam problemy.

Antari
    Antari
    Participant

Ja biorę królika na bank, kupił mnie od razu. Jeżeli chodzi o ujawnienie ewolucji to na pewno przed premierą już będzie wiadomo. Jak nie oficjalnie to z leaków od osób, które dostały wcześniej wersje recenzenckie albo jak sklepy złamią zakaz sprzedawania wcześniej. Raczej nie ujawniają 3rd stage w magazynach (Coro Coro) z tego co kojarzę (tak było w przypadku gen 5-7). Ewentualnie poznamy oficjalnie 2nd stage jakoś wrzesień-październik. Ale wiadomo, bardziej się liczą te ostateczne.

Fajne te regionalne warianty, które ujawnili niedawno. Weezing będzie genialnym wallem jeżeli nie pogmerają przy statsach za bardzo.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Ok, dzięki za odpowiedź.

Fakt, Weezing prezentuje się super, ale mnie kupił nowy Pokémon, ten chomik, bodajże Mopeko. Ogólnie mnie kupują tylko słodkie Pokémony, a nie super potężny i wogóle. Według mnie Wooloo jest najlepszym dotychczas zaprezentowanym nowym Pokémonem z Sword/Shield :-)

natiss
    Participant

Mi się natomiast bardzo spodobał galariański (tak to odmienić? xd) Zigzagoon i Linoone. Nowa ewolucja to też ciekawy smaczek, choć akurat nie jestem jakoś szczególnie jej fanką. Taka o – ujdzie. Niemniej jednak doceniam gest i cieszę się, że zdecydowano się na taki krok, zawsze to jakiś powiew świeżości dotykający poka, którego już dobrze znamy.
    Jak natomiast zobaczyłam Weezinga to aż parsknęłam śmiechem – na pierwszy rzut oka wygląda po prostu przekomicznie. Dizajn jednak sam w sobie bardzo oryginalny i kreatywny, wspaniale nawiązujący do Wlk. Brytanii, a przy tym dostajemy niepowtarzalny typing. Także i tu bardzo na plus.

Jestem natomiast strasznie ciekawa, co sądzicie o nowym złym zespole? Pomijając typowo buntowniczą stylówkę (drugi raz z rzędu – wpierw bardziej w klimatach gangsta/hip-hop w Sun/Moon, teraz zaś punk), wydaje mi się on czymś niezwykle oryginalnym. Wreszcie nie mamy do czynienia z teamem, który chce zawładnąć światem, a… po prostu nachalnym fanklubem. Brzmi niedorzecznie? Może odrobinę, ale cieszę się, że będzie to wreszcie coś innego, wychodzącego poza utarty schemat. Ciekawa jestem, czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na grę od strony mechanicznej, bo w opisie trailera zostało gdzieś wspomniane, że członkowie Teamu Yell robią hałas, przeszkadzając innym trenerom w walce. Na zwiastunie widać ich również w tle podczas starcia z Marnie.

A co do Wooloo… Tak, to też mój absolutny faworyt xD

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 dni przez  natiss.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Sam team nawet mi się podoba, ale znacznie bardziej sama Marnie. Bardzo mi się podoba jej stylówka. Natomiast jej fanclub to na pewno ciekawy pomysł. Tak, jak wspominałaś, nie jest to Pokémonowa mafia (XD) i to właśnie jest w tym fajne. Coś bardziej świeżego, ale ich wygląd…. No nie wiem. Chyba wolałbym, jakby nosili koszuli z jej wizerunkiem i napisem „FC” i może jakiś różowy akcent – żeby nie można ich byli łatwo poznać. Również jestem ciekaw, jak to wpłynie na walki. Sam koncept sugeruje, jakoby mieliby być słabszym przeciwnikiem, ale ja bym wolał jakiś większy czelendż.

Łącznie w temacie 25 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie