Plotki, ploteczki Słiczowe

Łącznie w temacie 22 odpowiedzi.
  • 

rolnik
    Keymaster

Myślę, że przyda się temat do plotek i dyskusji o nich.

Po zapowiedzi L.A. Noire na Switcha, w sieci spekuluje się o możliwości pojawieniu się także GTA V. W dodatku ta informacja wypłynęła od tego samego źródła, które poinformowało o Noire. Jak ostatnie dni pokazują, developerzy chętnie przenoszą swoje gry na Switcha. W dodatku, GTA V chodziło na PS3 i X360, więc ten port jest całkiem możliwy. Co Wy o tym sądzicie? Będzie znów przenośne GTA?

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2017/09/rumour_source_who_leaked_l_a_noire_switch_port_drops_hint_that_grand_theft_auto_v_is_next

mobor
    mobor
    Participant

Jeżeli wyjdzie GTAV to sprzedaż konsoli wystrzeli w kosmos.
    Ja, mimo że mam GTAV na PS4 na bank kupię drugi raz ten tytuł na switcha i jestem pewien, że nie będę jedyny który tak zrobi. L.A.Noire też kupuję – mimo, że mam ten tytuł wciąż na PS3.
    A póżniej – mam nadzieję – jeszcze tylko reedycja RDR i jestem w niebie :)

Developerka gier jest w dzisiejszych czasach cholernie droga. Gry Rockstara „robią się” przez 5-6 lat w grupie 800-1000 osób. 3 dekady temu, Miyamoto zrobił Mario z 2 kumplami w 3 miesiące.
    To dlatego dzisiaj mamy tak mało gier w porównaniu do czasów NES, SNES czy nawet PSX. Dzisiaj jest o wiele większe ryzyko biznesowe.
    Wydawanie reedycji jest więc dobrym sposobem na w miarę łatwy zarobek. Przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich środków (w porównaniu z pisaniem gry od 0) i mając świadomość jak dany tytuł sprzedał się w przeszłości na innej platformie, można sobie sprawić dodatkowy zastrzyk niemałej gotówki.

Dla mnie to na prawdę świetne wiadomości.

Goral
    Goral
    Participant

Nie jestem za tym aby N szło w tę stronę ale skoro jest Doom(krew na krwi na ekranie na telewizorze) to i GTA może się pojawić, grałem na PS4 i gra jest znakomita i fajnie się w niej spędza czas ale na Switch’a jej nigdy nie kupię. Koniec, kropka. Może po cichu marzę aby zagrać w ten tytuł w trybie przenośnym ale chyba nie. Tak czy inaczej gdzieś w sieci ostatnio się o GTA mówi. Prawda, opłaca się robić porty sprawdzonych gier dla nowego bądź innego grona odbiorców. Tylko ja nie chciałbym może tego wszystkiego co mają inni a Switch będzie kojarzony z ”To wszystko jak z Xbox lub PS4 tylko trochę niższych podzespołów ale za to przenośnie” i zalana masa portów tych wszystkich gier przez które jest narzekanie na developerów i studia trzecie. Nigdy mi to nie przeszkadzało, że gram w typowe gry Nintendo na konsoli od Nintendo. To się na koniec oczywiście opłaci Switch’owi by stał się modną hybrydą totalną ale wolałbymbym, żeby ludzie kupowali tę konsolę bo uwielbiają radość z Mario.

hater
    Participant

Nie chce mi się szukać dokładnie ile zajmuje gta, ale jeśli wyrobiliby się w 20gb (jednym kartridżu), powiedzmy 5GB we flash’u i nie wzięli za to większych pieniędzy niż za pozostałe platformy to czemu nie.
    Fakt, że działało toto na ps3 i x360 buduje nadzieję że da radę i tutaj. Fajnie by było, może w końcu bym ograł. Tylko błagam, niech ulice nie będą puste.
    Ale ja tam bardziej chciałbym RDR;)

mobor
    mobor
    Participant

Ja TYLKO dla RDR w ub roku kupiłem ponownie PS3 gdy jeszcze można było dostać nówki
    Grę zaliczyłem na 80% w 3 dni :)
    Z czasem dysk się niemal całkowicie zapełnił – w końcu SONY robi 1000% lepsze promocje niż Nintendo,

rolnik
    Keymaster

GTA V na PS3 waży 17,2 GB bez instalacji. Więc jest szansa na jeden kartridż (16GB albo 32GB). Tylko zastanawiam się czy rynek nie będzie już przesycony i mało kto skusi się na tę grę. Kto chciał to miał już multum możliwości, żeby nadrobić. Chociaż sam tego jeszcze nie zrobiłem. ;)

A na port RDR chyba nie ma co liczyć, bo kod źródłowy podobno jest tragiczny (plotka).

Sent
    Participant

z jednej niby tak, z drugiej może niektórzy będą chcieli mieć wersję przenośną. Porty starych gier to zawsze pewne ryzyko

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące przez  Sent.

kdkade
    Participant

O wiele bardziej wolałbym GTA: Los Santos Stories na Switcha :) R* robili już „specjalne” wersje GTA na PSP i po stokroć wolałbym to, niż dostać kolejny port.

A jeśli już jakiś, to wolę GTA IV. Tęsknię za tą częścią, a mój PC bardzo się buntuje żeby to odpalić (Windows 10…).

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

Nie żebym się na tym znał, ale GTA Stories z PSP opierały się na (już wtedy) przestarzałych silnikach, więc ich przygotowanie nie stanowiło zbyt dużego wyzwania. Stworzenie czegoś nowego, wizualnie zbliżonego do GTA V, ale będącego zupełnie nową grą byłoby pewnie znacznie bardziej pracochłonne aniżeli zwykły port.

kdkade
    Participant

@hallkyon – z teraźniejszego punktu widzenia silnik GTA V też najnowszy nie jest (zwłaszcza wersja z PS3/X360) :) Chodziło mi o to, żeby w świecie GTA V zrobić inną fabułę + parę zmian, tak samo jak w Liberty City Stories i Vice City Stories na PSP, zamiast po raz kolejny po prostu odgrzewać kotleta.

Fakt faktem, teraz byłoby to o wiele trudniejsze niż wtedy – patrząc na to ile pracy i zasobów wymaga choćby takie motion capture na poziomie GTA V, wątpię że pokuszą się o tworzenie czegoś nowego na NS – zwłaszcza że obiecanego dodatku dalej nie uświadczyliśmy. Ale hej, marzenia nie bolą.

rolnik
    Keymaster

Kwestia czy chciałoby im się robić GTA V Stories. Łatwiej chyba będzie przeportować z PS3/X360.

Może pokuszą się znów na izometryczną odsłonę, jak Chinatwon Wars na DSa?

SebastianL92
    SebastianL92
    Participant

Może po prostu Chinatown Wars remastered.

0301-9800-4470 [3DS Classic]
    1564-7123-0189 [N3DS XL]
    Nintendo ID: SebastianL92
    http://sebagra.blogspot.com – Gry, filmy, komiksy. Nintendo i backlog. Popkultura.

hater
    Participant

A to nie jest na androida/ios?

rolnik
    Keymaster

Pierwotnie było na DSa. Później trafiło na PSP/iOS/Andek.

hater
    Participant

Chodziło mi o wersje „remastered”. Ale zapomniałem o PSP, a to chyba jest to samo co trafiło na telefony wiele lat później.

Łącznie w temacie 22 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie