[Temat zbiorczy dla nowych] Kilka pytań i pomoc w zakupie n3DS.

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.
  • 
    Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

save’a mam chyba, nie wiem (może sam się zrobił bo kolega testował) w każdym razie na sejwie mi nie zależy bo i tak tylko testowałem, czyli po prostu zmieniam kartę, a gra się z e-shopu pobierze na czyściutką nową kartę ?

wychodzi na to że ta zelda jest przypisana do mojej konsoli i się jej nie pozbędę ?:) -przypadkiem lub w jakikolwiek inny niechciany sposób -nie cierpię cyfrówek :P

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

nie mogę edytować posta,mam problem z netem w dsie, chodzi o to że nie działa, nie mogę się połączyć a mój dostawca to Netia, a konkretniej Netia Spot, czy ktoś może pomóc jak to ustawić ?

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

niech ktoś z internetem od neti napisze jak tego ds’a ustawić żeby łapał neta bo wyświetla mi ciągle error 20100 i za nic nie mogę tego skonfigurować, ani w kompie ani w Ds

eggsample
    eggsample
    Participant

Sieć jest widoczna pod nazwą napisaną na routerze? Może błędnie wpisujesz klucz zabezpieczeń.
    Podłącz PC kablem do routera i zaloguj się do konsoli urządzenia, nazwa i hasło są napisane na naklejce od spodu. Sprawdź konfigurację urządzenia, czy łączy się z internetem.

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

netia spot na pewno łączy się dobrze, mam na tym lapka i kompa przez wifi tp-link’a i mi działa na tym wszystko ok, nie wiem w czym jest problem, już męczę się 2h i nic, po prostu w Ds’ie na mojej sieci NETIASPOT pokazuje że jest niebieska kłódka, i ja kw to klikam to mówi że nintendo nie może się połączyć z tym i mam sobie iść na stronę supporty bleble, ogólnie z tego co wiem to 3Ds nie wspiera szyfrowania (??) typu WPA, co jest standardem wszędzie, tylko działa pod trybem WEP

http://www.nintendo.com/consumer/wfc/en_na/wep-wpa.jsp -co jest śmieszne po prostu ?

poza tym, hasło na pewno wpisuję poprawne bo nawet z siecią darmową NETIA-FON-FREE-INTERNET która nie ma żadnego hasła zabezpieczającego, i która jest w ” standardzie ” słaba i beznadziejna, ale tworzona przez netia spota jako hmm alternatywa, mniejsza o to, zarówno tu i tu nie działa, przy jednym pisze że nie obsługuje tego (kłódka) a przy drugim bez zabezpieczeń ” free internet ” wyświetla error 20100 bodajże

nie wiem co mam robić, jak u kumpla sprawdzaliśmy to u niego też coś nie chciało łączyć, a on też ma netia spot, nie wiem co mam robić, bez tego nie pogram, bo i patche się nie zrobią, ani gry gry na większą kartę nie przeniosę, po prostu nic, czekam na dalsze pomysły

poza tym, nie wiem czemu ale jak nawet próbuję w ustawieniach sieci netiaspot (tej mojej głównej) zmienić jej szyfrowanie (??) na właśnie WEP i oznaczeniu jej jako sieć ” otwarta ” że tak powiem, to wyświetla mi się po zatwierdzeniu krzyżyk w komputerze że komp ma odmienne ustawienia do sieci i nie da się tego włączyć (wymuszony tryb WEP)

DRACO_WAHATEVER
    Uzytkownik

3ds na pewno obsługuje WPA, bo sam mam u siebie ustawione WPA2-PSK. jedyne co mi przychodzi na myśl to WPS – niektóre routery z włączoną funkcją „WPS” zamiast o świetnie zabezpieczone hasło ..pytają się o 4 cyfrowy pinkod WPS. Wyłącz w ustawieniach WPS i spróbuj raz jeszcze.

Sprawdź też czy nie masz ustawionego filtrowania po MAC adresie.

Co do netiasport to wielu ludzi miało problem z ps3 przy nim. Zalecane jest

Ustaw WPA-PSK/WPA2-PSK oraz zmień SSID.

Zmień SSID na jakiś w stylu moj-dom czy co tam wymyślisz byś miał pewność że łączysz się ze swoim netiaspotem, a nie np. sąsiada. Ustaw typ zabezpieczeń na WPA-PSK/WPA2-PSK, ustaw nowe hasło, oraz wyłącz funkcie WPS/pin WPS.

SSF IV 3D, TLoZ:OoT 3D, GR, SM3DL, MK 7, RR 3D, RE: Rev, RE: Merc, Pilot Wings Resort,Ace Combat:AHL, Spiderman Egde of time, DoA, komplet Nintendogs, Bit Trip Saga,Stell Diver, NSMB 2, MGS 3D, LM2,DKCR3D,... i ciągle rośnie kolekcja

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

ja mam takie coś:

typ zabezpieczeń – WPA-Personal
    typ szyfrowanie – AES lub TKIP (na obu nie działa)
    klucz zabezpieczeń – to wiadomo…

dalej nie działa, nie mam tam nic do wyboru w stylu WPS czy wPA2-PSK, tylko WPA-Personal2, WPA-Enterprise

a na tym moim gdzie chodzi mi komp i lapek to ds mówi że nie obsługuje tego seciurity…

DRACO_WAHATEVER
    Uzytkownik

Coś jest namieszane tylko na odległość ciężko stwierdzić co i gdzie. WPA Personal to WPA-PSK akurat zarówno WPA/WPA2 są obsługiwane przez 3dsy. Wiec musi działać.

Hmm a może spróbuj konfiguracji z WPS?

w ustawieniach sieci na N3DS podczas konfigiuracji
    wybierz manual-> kliknij na czarno biały przycisk Wifi Protected setup

SSF IV 3D, TLoZ:OoT 3D, GR, SM3DL, MK 7, RR 3D, RE: Rev, RE: Merc, Pilot Wings Resort,Ace Combat:AHL, Spiderman Egde of time, DoA, komplet Nintendogs, Bit Trip Saga,Stell Diver, NSMB 2, MGS 3D, LM2,DKCR3D,... i ciągle rośnie kolekcja

Amphilyon
Amphilyon
Participant

w opcjach manual jak klikam na sieci to mam:

SSID:
WEP Key
Auto-obtain IP Address
IP Address

i parę innych opcji do ręcznego ustawienia :S a poprzednie menu mam u góry search for an acces point (to klikałem jak szukałem z automatu sieci wcześniej), i jeszcze mam AOSS i własnie to Manual setup co napisałem powyżej

DRACO_WAHATEVER
Uzytkownik

Jeszcze raz od początku. Konfigurujemy nowe połączenie, wiec usuń z listy stare próby.
1.Internet settings -> Connection Settings -> New Connection -> Manual Setup -> Wifi Protected Setup-> Push-Button Connection

po wykonaniu tego wciskasz na Netiaspot guzik WPS , po czym dioda zaczyna migać na biało.

Amphilyon
Amphilyon
Participant

dzięki wielkie działa wps, źle wchodziłem w opcje na początku :D thanks

DRACO_WAHATEVER
Uzytkownik

Jeżeli po WPS wchodzi to w innych przypadkach też powinno być ok, no ale dobrze że działa.

Amphilyon
Amphilyon
Participant

nom, dzięki wielkie, update się robi :) fajna konsolka

Amphilyon
Amphilyon
Participant

czy są może w tym e-shop’ie jakieś darmowe motywy, tła czy coś w tym stylu do ustawienia ?:P trochę się w tym jeszcze nie łapie i przeszukuję z ciekawości :)

DRACO_WAHATEVER
Uzytkownik

o ile kojarzę, to jest jeszcze jeden darmowy z sonic boom.

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie