[Temat zbiorczy dla nowych] Kilka pytań i pomoc w zakupie n3DS.

Łącznie w temacie 437 odpowiedzi.
  • 
    emczer
    emczer
    Participant

Ja bym polecał szukać też we własnym zakresie, a nie zadawać pytania i liczyć na gotowca.
    Znalezienie informacji zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Dla potomnych odpowiem:

To jest powtórne wydanie niektórych, wybranych tytułów (stąd nazwa!) na nasze konsolki w niższej cenie.
    Nie jest to wydanie premierowe.

Coś jak platinum dla Sony, czy tam już chyba essentials nawet. Nie znam się.

Nie różni się to dla normalnego gracza niczym, a kolekcjonerzy swoje powody już mają. Jako, że pytasz, to kolekcjonerem nie jesteś i wyjaśniać nie będę.
    W każdym razie w obecnych wydaniach Select różnicami są front okładki – dostał bordową ramkę wokół grafiki okładki – no i bok tejże ma logo Nintendo Selects.
    Gra jest ta sama i nie różni się niczym od tej z wydania premierowego.

Podsumowując: dla normalnego gracza takie wydanie ma niższą cenę od wydania premierowego i tyle.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

Yukihira Souma
    Yukihira Souma
    Participant

Hej, wszystkim ;D
    Mam zamiar kupić pierwszą (i mam nadzieje nie jedyną) konsole od Nintendo, a dokładnie 2 ds xl. Mam parę pytań. Jeśli już było to z góry przepraszam za kłopot ;p

1. Czy do 2 ds xl potrzeba firmowej karty pamięci czy może być jakakolwiek?
    2. Czy kartridże z pierwszej wersji 3 ds pasują do najnowszego modelu?
    3. Która oferta lepsza: http://konsoleigry.pl/konsole/9934-new-n2ds-xl-black-turquoise-fire-emblem-warriors-layton-mystery-journey-8595142715728.html
    http://konsoleigry.pl/konsole/9931-new-n2ds-xl-white-orange-pokemon-ultra-sun-yo-kai-watch-2-8595142715759.html
    4. A może kupić samego 2 ds xl, a gry dobrać jakieś inne? A jeśli tak to co polecacie dla nowego gracza?
    5. Czy fakt, że nie grałem wcześniej w gry podane w linkach w czymś przeszkadza?
    Z góry dzięki za pomoc :D

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

1. Jakakolwiek

2. Tak

3. Zależy co lubisz, ale jak dla mnie New 2ds XL pomarańczowy (sam mam takiego i jest elegancki)

4. Jak jesteś nowy, to zacznij od najtańszych Nintendo Selects. Kosztują ok 80 zł – Zelda A Link Between Worlds, Luigi’s Mansion 2, Mario 3D Land etc

5. Jak odrzuca cię kreskówkowa grafika albo trochę pikseli, to może przeszkadzać

Yukihira Souma
    Yukihira Souma
    Participant

Dzięki za odpowiedz ;D Co do jakości grafiki to dla mnie nie ma znaczenia. Jedynie liczę na fajną rozgrywkę i dobrą fabułę.
    1. A czy to prawda, że kartridże się nie zużywają?
    2. Jak odróżnić pirackie wersje od oryginałów?

Drood
    Drood
    Participant

1. Prawda
    2. Nigdy nie spotkałem się z piratami na 3DS/2DS.

3DS: 4012-8120-0305
    Switch : SW-6896-6330-9698

Yukihira Souma
    Yukihira Souma
    Participant

Dobrze wiedzieć ;D a warto kupować kartridże bez pudełek?

Drood
    Drood
    Participant

Bez pudełek mam Terrarie (dla mnie najlepsza grywalność na tej konsoli) i Xenoblade Chronicles 3D. Jeżeli cena jest atrakcyjna to warto. Zawsze można sprzedać w przyszłości, dołożyć i kupić z pudełkiem. Kup którykolwiek zestaw, każda gra da Ci dużo radochy.

3DS: 4012-8120-0305
    Switch : SW-6896-6330-9698

Yukihira Souma
    Yukihira Souma
    Participant

Mam nadzieję, że tak będzie. Dużo dobrego słyszałem o grach od Wielkiego N wierzę, że będzie to dobry zakup.

Pilanin90
    Pilanin90
    Participant

Witam jeste na etapie wyboru konsoli i zastanawiam sie aktualnie nad Nintendo 2DS vs 2DS XL w pierwszej chwili pewnie większość by powiedziała żeby brać XL ale…… no właśnie i tu zaczynają sie schody i potrzebuje pomocy:

Mam obawy o te zawiasy. Pamietam że w telefonach „z klapką” czesto sie psuła taśma od LCD” tutaj też sie boje troche tej usterki. Druga sprawa to taka że mam małe dziecko i w sumie troche strach z tą klapką dać do grania bo jak upuści….nooo właśnie wiadomo co będzie.
    Jeszcze jedna obawa to wsparcie. Czy nie uważacie że może być teraz tak że gry bedą wydawane większości na modele XL które mają mocniejsze „bebechy”. Obawiam się że kupie tą wersje 2DS a tu się okaże że nowa zelda bedzie dostepna tylko na modele XL a ja obejde sie smakiem… Co wybrać ?

FC: 2638-5863-9900

Sent
    Participant

kolejnych modeli 3dsa już bym się nie spodziewał, tak więc śmiało bierz małego 2dsa – ma opinię najtrwalszego, a jedyne dwie gry które na nim nie ruszą, to Xenoblade i FE Warriors. Pierwszego bym dziecku nie dał, drugie jest nudne. No chyba, że konsola ma być jednak też dla dorosłego :P

Pilanin90
    Pilanin90
    Participant

Dla mnie to głównie Zelda, Mario Rayman i moze pokemony wpadną. Teraz mam Wii i chciałbym właśnie cos żeby z kims pograć online, to wtedy chyba zdecyduje sie wtedy na zwyklego 2DS którego idzie juz wyrwac za niewiele ponad 400 zł

FC: 2638-5863-9900

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Zastanawiam się nad zakupen New 3ds XL. Warto?

Mam New 3ds i przydałoby się coś większego

Czy duży ekran nie męczy oczu przy dłuższych sesjach?

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

Czy warto? To zależy jak bardzo zależy ci na „czymś większym”. Wytrzymałość oczu to raczej kwestia indywidualna. Jeśli ekran zwykłego New nie robi ci krzywdy, to i XL nie powinien.

Kris88
    Participant

Cześć wszystkim forumowiczom.
    Od wczoraj stałem się szczęśliwym ( a to się jeszcze okaże :) ) posiadaczem konsolki od wielkiego N, czyli New 3DS. Chciałbym podzielić się z wami moimi pierwszymi wrażeniami jak i trochę przedstawić swoją historię z konsolami Nintendo i mam kilka pytań odnośnie użytkowania N3DS.
    Moją pierwszą na własność konsolą od N był GBA SP1, a było to około 15 lub 16 lat temu. Na SP w pierwszą grę jaką posiadałem to Pokemon Ruby ( to nie była moja pierwsza styczność z grami z serii Pokemon na GB ), dlatego bardzo się ucieszyłem jak pojawiła się oferta kupna używanej konsoli z grą Omega Ruby, mogę się poczuć znów jak dziecko :p .
    N3DS zrobił na mnie dobre wrażenie, na plus to efekt 3D, na minus to jest za mała dla mnie, źle leży w rękach dlatego już szukam gripa/uchwytu do kupienia.
    A teraz mam kilka pytań:
    1. Do konsolki dołączony został kabel USB do ładowania, rozumiem że tym kablem mogę ładować konsolkę poprzez zwyczajną ładowarkę jak do smartphone? I do czegoś jeszcze ten kabel służy, np do podłączenia do komputera?
    2. Jak zresetować wyrzyskie ustawienia i przywrócić ustawienia fabryczne, tak jak bym to ja był tym pierwszym właścicielem?
    3. Czy warto kupić „Szkło hartowane, tempered glass + folia New 3DS” ?
    To tyle, jak coś sobie przypomnę lub wyjdzie w czasie użytkowania konsolki to napiszę.

rolnik
    Keymaster

Hej! Witam na forum!

1. Tak możesz ładować i tylko to robić za pomocą takiego kabla. Dane możesz tylko przenosić na komputer z karty SD.

2. Zerknij tutaj:
    https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/258/session/L2F2LzEvdGltZS8xNjEwNTM2NzE0L2dlbi8xNjEwNTM2NzE0L3NpZC9mVXdnaUMyQl96QVkxa0lJV1pVSG9PcVZSU1RVMEFiWmVObkZuYkZtWEhGQ2FKZm5ndkN2bDRzWmQwMGU4MDJrZ1JCVnFPR0twUmttaEJHZHFYNGtpZSU3RU1US2dfbEttam1fcjVFdkRDRDJqazg4MTI2amZPaDVXUSUyMSUyMQ%3D%3D#DT:t1-q1a1EP:t1-q1a1-c

3. Jak najbardziej. Będziesz często korzystał z ekranu dotykowego, więc warto go zabezpieczyć. W starych 3DSach był jeszcze problem, że gałka napierała na górną część konsoli i pozostawał odcisk. Nowe rewizje zniwelowały ten problem.

Łącznie w temacie 437 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie