[Temat zbiorczy dla nowych] Kilka pytań i pomoc w zakupie n3DS.

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.
  • 

Mkill
    Participant

Jeszcze takie pytanie, co sądzicie o takiej ładowarce „http://allegro.pl/ladowarka-do-konsoli-nintendo-3ds-3ds-xl-dsi-i6874716865.html” ? Parametry ma te same co oryginalna.

emczer
    emczer
    Participant

Nie kupuj tanich ładowarek „ściennych”. I już. Naprawdę.
    Zbyt duże ryzyko, że badziew totalny i znowu – chytry traci dwa razy – konsola będzie spalona i będzie przykro. ;)

Najlepiej, jak już nie chcesz oryginalnej kupować, to kup kabelek USB.
    Ładowarkę z gniazdem USB od telefonu, czy tabletu masz najpewniej… Jak masz taką, co ma na wyjściu nie więcej niż 1A i 5V to do konsolki jej używać możesz i kabelek usb sprawę załatwi.

Tanim badziewiom mówię nie. Szkoda sprzętu.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

Mkill
    Participant

Szczerze to własnie trochę szkoda mi 40-50 zł na oryginalna ładowarkę. Adapterów 850 mA mam sporo w domu, a sam kabelek jest nie drogi :P Ale wydaje mi się że tego typu sprzęty mają wewnętrzny system ładowania i bateria nie jest bezpośrednio ładowana przez kabel, więc nawet 2A nie powinny stanowić problemu, ponieważ do ładowania zostanie użyte tyle ile potrzeba.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata przez  Mkill.

mapokl
    Participant

Jak masz taką, co ma na wyjściu nie więcej niż 1A

Dlaczego nie więcej niż 1A? Tak z ciekawości, bo specjalistą nie jestem, ale i teoretyczna ładowarka 20A i 5V nie powinna mieć problemu.

Wewnętrzny system ładowania nie ma nic do rzeczy. Jak żarówkę wkręcisz to przecież ona po zapalaniu nie będzie pobierać 20A tylko dlatego, że twoja instalacja elektryczna to umożliwia. Ważne by zasilacz pozwalał na pobór prądu o konkretnym napięciu (tu 5V) i o przynajmniej takim natężeniu jak wymaga dane urządzenie, to nie pompa, że będzie dopychać więcej bo może.

Problemem tanich ładowarek jest słabe wykonanie co powodować może skoki napięcia, przegrzewanie się czy spadki wydajności. I może się okazać, że po kilku godzinach nasza ładowarka nie daje nawet 500mA mimo, że niby ma 1A wpisana na obudowie.

Mkill
    Participant

A co myślicie o ładowaniu 3DS’a poprzez powerbank który na wyjściu ma 2,1A? Z tego co wiem tego typu powerbanki dają taki prąd jaki urządzenie pobiera, czyli takiemu 3DS 0,9 A nie powinien podać więcej.

mapokl
    Participant

A co myślicie o ładowaniu 3DS’a poprzez powerbank który na wyjściu ma 2,1A? Z tego co wiem tego typu powerbanki dają taki prąd jaki urządzenie pobiera, czyli takiemu 3DS 0,9 A nie powinien podać więcej.

Nie tylko powerbanki, tylko jeśli napięcie jest stałe (np. 5V), to natężenie zależy od (chwilowej) rezystancji układu (3ds-a) o czym mówi prawo Ohma. Maksymalne natężenie źródła prądu (zasilacza, baterii, gniazdka itd) nie ma żadnego znaczenia o ile jest ono wyższe niż to co zużywa układ. (musiałem wygooglować ładniejsze sformułowanie). Jedyna różnica między zasilaczem 5V 0,9A a 5V 2,1A jest taki, że pierwszy jest 4,5W a drugi 10,5W i jest to ich moc maksymalna, a nie taka jaka magicznie się zużywa w momencie podłączenia. Jasne, że ten 10,5W może dostarczać mniejszą moc niż maksymalną. Przy komputerach też się zastanawiacie, czy jeśli komputer potrzebuje zasilacz 400W to jak kupicie taki 600W to wam komputer się spali?

Słyszałem, że sprzedawcy takie bzdury w sklepach rozpowiadają by kupić tą firmową ładowarkę o jakiś tam 1,125A czy innych rzadko spotykanych wartościach. Możesz mieć i powerbanka i 2000A jak długo to będzie nie więcej niż 5V na wyjściu.

emczer
    emczer
    Participant

Firmowe warto mieć, ze względu na to, że mają właśnie w środku różne zabezpieczenia, znośnej jakości elementy i przede wszystkim – kontrole jakości.

Z chińskimi badziewiami jest to, że w jednej z tej samej serii znajdziesz pełny komplet tego co było przewidziane, a w innej możesz znaleźć kabel podłączony bezpośrednio pod bolce, które idą w gniazdko i 240V… Już mi się zdarzyło widzieć takie potworki… Dlatego nie ufam nonejmowym chińczykom w takich rzeczach – bo mało który użytkownik takiego narzędzia śmierci go rozkręci przed użytkiem i zobaczy co jest w środku. Prędzej podłączy pod sprzęt i będzie „ojoj zasilacz się spalił”. A potem się okazuje, że popaliło się więcej.

Co do 1A – najłatwiej dostać/mieć. Z tym nie więcej to może przesadziłem, ale zmęczonym, bo w trakcie ostrego zapieprzu w ostatnich dniach jestem… W każdym razie lepiej nie mieć za dużo, bo kable USB z chin też są różnej jakości i mogą powodowac naprawdę różne ciekawe zjawiska. Są niestety różnie zrobione i osobiście 1A uznaje za najbezpieczniejszy, by w razie „W” nie wydzieliło się na kablu za dużo ciepła.

Takie mocne pieprzenie, ale ja już nie jedno widziałem i wolę czuć się bezpieczny jak np. śpię, czy nie ma mnie w domu. :P

szycha
    szycha
    Participant

Witam, czy w tym temacie mogę zapytać o wycenę n3dsa?

mam 2 letniego n3dsa z pre-installed pokemon AS i platem z pikachu – stan dobry+, na konsoli PW:AA 5 pokemon yellow

https://image.ceneo.pl/data/products/37817743/f-new-nintendo-3ds-biala-pokemon-alpha-sapphire-cover-plate.jpg
    tak to wygląda

XPro
    Participant

Czy granie w the legends of zelda a link between worlds na 2ds-sie ma sens. Ile ta gra traci. Czy nadal jest świetna. Pytam bo kupuję nowego 2ds i nie wiem czy warto ?

xailo
    Participant

Czy granie w the legends of zelda a link between worlds na 2ds-sie ma sens. Ile ta gra traci. Czy nadal jest świetna. Pytam bo kupuję nowego 2ds i nie wiem czy warto ?

Podpinam się pod pytanie.

emczer
    emczer
    Participant

Ma sens. Ludzie! Efekt 3D dodaje tylko głębie. To jest bajer graficzny i tyle. Nie jest niezbędny inaczej ludzie by w tą grę nie grali na 2dsie zwykłym, albo jak spora część w ogóle populacji graczy 3dsowych – z wyłączonym całkowicie efektem 3D.

Przestać szukać dziury w całym i zacząć myśleć logicznie! Po co Nintendo miało by wypuszczać biedne wersje konsol, by kastrować swoje gry z „ważnych” rzeczy? Nie miało by to sensu, tak jak Wasze obawy. :P

Bierzcie, grajcie, będziecie zadowoleni. ;)

hater
    Participant

Gry zyskują nieco uroku i tyle. Nic się nie traci bez 3d. Naprawdę, o niektórych rzeczach można myśleć wyłącznie w kategorii dodatku;) Ba, wiele gier działa po prostu lepiej i nie rżnie się tak w 2d.
    Jeżeli z jakiegokolwiek powodu warto brać konsolkę z 3d i new w nazwie to tylko dlatego, że jest to imo jedyne istniejące urządzenie konsumenckie w którym to zrobiono DOBRZE. Ale to wciąż tylko bajer, którym nie trzeba się przejmować jeśli się go nie ma.

Krystmalezlo
    Krystmalezlo
    Participant

Z tego co słyszałem to w 3d łatwiej jest widać głębie i łatwiej zlatywać na niższe platformy.Ale moim zdaniem 3d jest zbędne

friendcode 5043-5330-2226 napisz pm jak dodasz

emczer
    emczer
    Participant

Z tego co słyszałem to w 3d łatwiej jest widać głębie

Bo dokładnie tym jest efekt 3D. ;)
    A jak ktoś ma konsolę pozbawioną tego efektu i nie ma okazji go przetestować, to różnicy nie zobaczy i nie będzie mu jej brakować.

XPro
    Participant

Czym się różnią gry na 3ds z nintendo selects. Wiem że są tańsze, ale czy są gorsze. Czym w ogóle jest nintendo selects ?? XD

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie