[Temat zbiorczy dla nowych] Kilka pytań i pomoc w zakupie n3DS.

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.
  • 
    Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

tzn że nie zdobywa się zawodników pokonując każdym kolejno wszystkich i odblokowując cut-sceny itd jak to było na np psx ?

emczer
    emczer
    Participant

Kolego, ja Cię proszę. Miej do nas szacunek i pisz w miarę poprawnie, używając dużych liter, interpunkcji. Zrób też swój tekst jakoś czytelny używając odstępów, bo tego co tu jest to się nie da czytać, a jak się nie da czytać, to i odpowiadać się nie chce…

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

czy znajdę gdzieś listę dostępnych gier typu demo, z tego całego e-shopu nintendo ?,
    wszedłem do nich na stronę, ale nie widzę podziału na gry które można ściągnąć w wersji demo i wypróbować, jedynie tego mh4u widziałem, czy jest coś więcej ?

Pixar
    Participant

Znajdziesz tutaj:
    http://www.nintendo.co.uk/Search/Search-299117.html?q=&faf=GAME&gst=3ds_cartridge
    Ustawiasz odpowiednie filtry, a zwłaszcza „Demo available” w kategorii „Features, Controls & Multiplayer”.

DRACO_WAHATEVER
    Uzytkownik

Ermm jakie jaszczurki..przecież to huntery, a te były w RE 1 RE 2 re 3 i Re Code veronica , Re Remake I Re Zero:)

Serio przyczepiłeś się czegoś co w tej serii było normalnie. To re4 i re 5 zafałszowały klimat tej serii za co powinny spłonąć w Tartarze :)

tzn że nie zdobywa się zawodników pokonując każdym kolejno wszystkich i odblokowując cut-sceny itd jak to było na np psx ?

Niestety namco uzasadniło to tak że dziś nikt nie ma czasu na odblokowywanie postaci..i już. Wiec wszystkie postacie masz od razu, brak trybu story, brak trybu arcade, brak battle mode jakie były w starszych odsłonach. Za to SSFIV 3D i DoA dimension polecam. Tanie i dobre.

SSF IV 3D, TLoZ:OoT 3D, GR, SM3DL, MK 7, RR 3D, RE: Rev, RE: Merc, Pilot Wings Resort,Ace Combat:AHL, Spiderman Egde of time, DoA, komplet Nintendogs, Bit Trip Saga,Stell Diver, NSMB 2, MGS 3D, LM2,DKCR3D,... i ciągle rośnie kolekcja

Rudiok
    Participant

Hej. Pomóżcie, jaką ładowarkę kupić? Konieczna jest oryginalna Nintendo? Bo widzę na aukcjach sporo no name i wyglądają dość ok. Robi to jakąś różnicę? Jakie macie doświadczenia?

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

co to znaczy że gra jest preinstalowana ?, ciągle myślałem o tej wersji z MHU4 ale skoro tej gry tam fizycznie nie ma tylko cyfrowo, to dla mnie taki zestaw jest poroniony i totalnie nie opłacalny, wkurzyło mnie to, robią zestawy z grą której nie ma w zestawie tylko cyfrowo, porażka jakaś bo nawet nie będzie potem jak tego odsprzedać lub wymienić, chociaż wiem że Monster Hunter to seria która na ogół jak już się posiada to zostaje na długo…

co do jeszcze tych preinstalowanych badziewi, rozumiem że gra jest jakoś na stałe przypisana do takiej konsolki, i nie ma możliwości przypadkowego się jej pozbycia ?, chodzi mi o to Czy ona jest od razu zainstalowana czy trzeba coś ściągać z tego całego E-shop’u ??, i kolejna sprawa, czy ściągać można do woli, czy jak to działa ? przykładowo w standardzie mamy kartę microSD (??) 4gb i na to ściągnąłbym i grał w MH4, ale np później dokupiłbym kartę z 32gb pamięci, to wtedy grę pobieram jeszcze raz na nową kartę, czy jest to tylko jednorazowa możliwość ? -jeśli sprawa wygląda tak źle to nie rozumiem istnienia takich edycji ^^, raz że cenowo nieopłacalne, a dwa, nie ma jak odsprzedać i trzeba się bawić w te cyfrowe badziewia…

z tego co widzę to wersja MH4U to jakieś 1100-1150zł i gdzie tu logika, skoro sam n3ds XL to jakieś 880-890zł + gra 150-160zł czyli jakieś max 1050zł i mamy grę którą można odsprzedać, heh wqrwiłem się teraz, bo nie ma to jak przepłacać 100zł za zmienioną obudowę (MH4U) i grę której nie mamy fizycznie ^^

m00ka
    m00ka
    Participant

Jako że posiadam akurat wersję MH4 pozwolę sobie odpowiedzieć:
    1. Gra jest preinstalowana karcie, wyciągasz konsolę z pudełka i możesz grać.
    2. Jeśli założysz Nintendo ID to gra przypiszę Ci się do konta i będziesz mógł ją zassysać do woli :)
    3. Jeśli zmieniasz kartę na większą to po prostu kopiujesz zawartość mniejszej na większą przy pomocy kompa.
    4. Jeśli masz Nintendo ID i robisz transfer systemu gra przypisze się do istniejącego konta i będzie możliwość ściągnięcia z Eshopu.

0101110001101011100001010101011110001010101111001001011100000010101111101010110111101001111

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

dzięki za odpowiedź, imo nie opłaca się, przepłacanie 100zł za srebrną obudowę MH4U i do tego cyfrówkę bez możliwości odsprzedaży to żaden interes :P

m00ka
    m00ka
    Participant

Konsola w wersji MH była do kupienia za ciutkę ponad 1000 zł. Także nie przepłacało się. Zresztą limitki zawsze są droższe. Mi nie odpowiadały wersje kolorystyczne XLów (chciałbym białą), więc wziąłem limitkę i jestem zadowolony. Kwestia gustu i podejścia.

0101110001101011100001010101011110001010101111001001011100000010101111101010110111101001111

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

za równego kafla to jeszcze bym się zastanowił i brał raczej, ale ani grosza więcej, obudowa fajna fakt, ale po cenach jak teraz patrzyłem to najmniej 1100zł za taką wersję (wcześniej zdarzały się za 1050zł ale już wyprzedane praktycznie), ehh, a przecież cyfrówki miały być takie super oh ahh, zawsze tak jest, niby powinno być taniej bo produkcji żadnej (mydlenie oczu przez ” speców ” od marketingu w branży ^^), a w 90% jest i tak drożej niż wersja pudełkowa, co imo jest chore i nie powinno mieć miejsca, kadża wersja cyfrowa powinna być o przynajmniej 25% tańsza od pudełkowej, bo za pudełko rozumiem dać więcej i mieć możliwość odsprzedaży, ale za cyfrówkę ? pfff, w dodatku w 90% cyfrówki wychodzą i tak na starcie drożej niż pudełka (ceny z kosmosu niedostosowane pod dany kraj i klientów), dlatego leje na cyfraki, i nigdy bym nie dał pełnej ceny gry pudełkowej za takie coś -na PC jeszcze w miarę bo gra 120zł albo mniej (odsprzedaży brak bo steam albo inny syf), s na konsolach takich problemów prawie nie ma, chociaż gdyby były to nikt by nie kupował ^^, dać 220-260zł za gierę bez możliwości odsprzedaży, gdzie warta tej ceny gra wychodzi może jak 1:20 przereklamowanych gniotów -dlatego jedyna imo gra na ps4 warta takiej ceny to np Bloodborne, bo reszta to przereklamowane kiepy, ehh nie ma co gadać bo to temat rzeka, a ja prawdopodobnie wybiorę wersję n3DS’a XL w wersji czarnej + mh4u + microSD 32gb (nie te śmieszne 4gb co dają w konsoli) + ładowarka i postaram się zmieścić w 1100zł…

zabikt
    Participant

Jeśli nie chcesz kupować gier w wersji elektronicznej, to te 4 GB wystarczą ci bez problemów. Większe karty są potrzebne praktycznie tylko w przypadku kupowania gier w eShopie.

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

rozumiem, ale pewnie jakieś demka bym pościągał, więc chyba lepiej już się w to zaopatrzyć, tym bardziej że to koszt 30zł za MicroSD 32gb :P

Amphilyon
    Amphilyon
    Participant

kupiłem n3Ds’a XL limitke z Zeldą nówka sztuka za 999zł + MH4U (używka) za 100zł :)

btw, dokupiłem kartę microSD Kingstone’a i ładowarkę, mam pytanko teraz:

1) ile czasu mniej więcej takiego ds’a się ładuje, i czy nie szkodzi mu jeżeli np wychodzimy z domu i zostawiamy go na dłużej w ładowarce ?

2) mam ta zeldę na Ds’ie na tej karcie 4gb, więc jak to teraz zrobić żeby przenieść to na tą większą kartę ?

Aki
    Aki
    Moderator

ad 1) trudno dokładnie powiedzieć, mój 3DS ładuję się gdzieś w 2,5 do 3,5 godziny, zależnie od tego jak bardzo mocno mam wyczerpaną baterię,
    nie szkodzi, a przynajmniej nie powinno, sam często ładuję swoją konsolę przez noc i żadnych zmian w życiu baterii nie zauważyłem

ad 2) metodą Copy’ego-Paste’a
    kopiujesz wszystko z małej karty na dużą kartę (np. posiłkując się PC)
    ew. po prostu wymień karty i pobierz jeszcze raz grę z eShopu (jak jeszcze nie grałeś i nie ma żadnego save, którego byś chciał przenieść)

3DS FC: 1521-5934-2615

Łącznie w temacie 441 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie