Paper Mario Origami King

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 

rolnik
    Keymaster

Origami King

Marian w formie papierowej powraca w nowej odsłonie pod tytułem Origami King. Ta japońska sztuka składania papieru będzie motywem przewodnim nowej gry. Mushroom Kingdom zostało zaatakowane przez króla origami Olliego i tylko Mario wraz z nową towarzyszką Olivią i drobną pomocą od Bowsera jest w stanie go powstrzymać.

Gra zadebiutuje 17 lipca.

Preordery już złożone?

Po ostatnim Treehouse zacząłem wątpić, czy ta gra do mnie trafi. Dziwi mnie, że kontynuują odchodzenie od elementów RPG. Czemu nie potrafią stworzyć odsłony, która będzie przypominać najlepiej ocenianą część przez recenzentów i graczy – The Thousand Year Door. Chociaż pierścień wydaje się ciekawym konceptem. Na pewno wniesie to sporo taktyki do walk. Boję się jednak, że pojedynki w późniejszym etapie będą na jedno kopyto i ten system szybko się znudzi.

Martin
    Participant

Ja takze sie waham, z zapowiedzi tych, ktorzy grali wynika, ze nie ma specjalnej motywacji do walki, do zalet zaliczaja oprawe av, klimat, walki z bossami, a do wad wlasnie brak zachety do walk. Jutro maja byc recenzje, co do powodu dlaczego nie wracaja do korzeni, to mysle, ze jest to osoba dyrektora Tanabe, ktory objal serie od Sticker Star i nadal nowy kierunek dla serii, czyli nie-rpg, Nintendo zawsze szuka innowacyjnosci i woli szukac nowych opcji, systemow, wiec pewnie tez dlatego tak to wyglada, ze wola postawic na cos nowego za kazdym razem.

rolnik
    Keymaster

Recenzje już są dostępne. Moje obawy się potwierdzają.

Eurogamer

There’s plenty I’d recommend about The Origami King, a journey generous with its humour, its spread of locations, its continual sense of adventure in Mario’s bid to defeat the evil Origami King (a clever conceit which lets Mario befriend regular paper Goombas and Koopas while also letting him battle evil origami Goombas and Koopas). Its final section especially, while brief, is thrilling to watch unfold. But each time the game changed settings, every time it swapped in a new party member, whenever I cleared another boss, I expected it to grow the shoots it had begun to set out and dig in a little deeper. For all of the game’s sense of personality and place, it never grows into anything weightier.

Nintendolife 8/10

Paper Mario: The Origami King tries to do something different with its combat system and, to be honest, we aren’t feeling it. That doesn’t mean the rest of the game isn’t thoroughly entertaining, however, and while the puzzle-based battles aren’t quite what a new Paper Mario game needed, they aren’t so awful that everything else shouldn’t be experienced as a result. It still isn’t the new Thousand-Year Door fans will have been hoping for, but it’s still one of the funniest games in the series and it’s got a truly likeable companion character, and while the combat is far from ideal the fact that we still thoroughly recommend the game regardless speaks volumes about every other aspect of it.

Game Informer 7,75/10

As a series, Paper Mario constantly explores new concepts and mechanics, which is exciting, but that comes with plenty of risks. Origami King’s biggest chances don’t pay off in a satisfying way. I enjoyed Mario’s hijinks and all the misfits he encounters, but the new ring-based action needs refinement. I hope Paper Mario’s next twist on combat can rise to the same level as its humor.

Średnia na metacritic: 81

rolnik
    Keymaster

Jednak uległem pokusie i kupiłem papierowego Mariana. Pierwsze wrażenia nie są takie złe. W poniedziałek postaram się coś napisać więcej.

mobor
    mobor
    Participant

Mi się tam swietnie gra. Walki faktycznie ciekawsze były nawet w serii Mario & Luigi – tutaj te kręgi dość stają się wtórne ale ogólnie grę oceniam bardzo dobrze. Na pewno mocne 8/10.

rolnik
    Keymaster

Powoli docieram do końca i zostanie maksowanie ostatnich plansz. Kto się waha, to nie zastanawiajcie się, tylko bierzcie. Bardzo dobrze w to się gra.

Gipsi
    Participant

Ja kupiłem na preniere ale nie miałem czasu jeszcze za dużo pograć. W każdym razie po kilku godzinach gry jestem zadowolony. Dobry Paper Mario jak każdy inny… Choć walki rzeczywiście szybko robią się nużące przez ten system kołowy.

15 x

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie