Nintendo Direct — styczeń 2018 – co obstawiacie?

Łącznie w temacie 18 odpowiedzi.
  • 
    Goral
    Goral
    Participant

Jestem ciekaw na co liczą fani Nintendo po zbliżającej się edycji Direct, pierwszej w tym roku i podobno treściwej na ten rok,,,
    Zacznę pierwszy i to czego sobie życzę to sprawny online i ciekawy VC a w szczególności podejście do niego. Mam nadzieję, że nie poprzestaną na zapewnieniu na Switch’a gier z NES, SNES, N64 i Gamecube. To by była fajna baza danych w domu i poza nim. I myślę, że ten temat zajmie połowę prezentacji + do tego aplikacje(Youtube) i nowe opcje w konsoli ( może jakieś motywy…) (mogliby poprawić jakość konsoli w wykonaniu ale nie muszą o tym mówić:) ). Zapewne też nowe gadżety jak etui albo nowe Joy-Con’y.
    Jeśli chodzi o gry to strzelam, że wkońcu dopełnią coś w rodzaju formy selects i ujrzymy porty gier z WIIU, chyba jest co wybrać dla każdego jakby to było w przystępnej cenie. Obstawiam również, że po raz milion powstanie Mario platformowe w 2D na co nigdy nie narzekam. Dalej życzę sobie Donkey Konga w stylu Yooka-Laylee i Odyssey ale na sposób DK Country. Marzę też o Luigi Mansion w HD i myślę, że już niedługo. Fire Emblem w HD, jakieś chociaż intro o Metroid Prime 4. Pokemonów raczej nie będzie ale nie wiadomo.
    ……….Schodząc na ziemię myślę, że pokażą jakieś gameplaye z tego co już zapowiedzieli i ogłoszą z 3 większe i zaskakujące tytuły. Czekam na to co wy o tym sądzicie..

mobor
    mobor
    Participant

Może raz na zawsze warto zamknąć temat portów z WiiU.
    Przede wszystkim NIE WSZYSTKIE gry da się w ogóle przenieść. WiiU jako system miał i ma jedną zasadniczą przewagę nad Switch’em. Pozwala generować niezależny obraz na TV jak i osobno na tablecie. Z tego prostego powodu, żadna gra która korzysta z tej funkcji w sposób zasadniczy (np. Toad Treasure Tracker) nie ma szans na przeniesienie na Switch’a ponieważ ten potrafi generować obraz jedynie na jednym wyświetlaczu

Dlatego ja swojego WiiU nie sprzedam nigdy :)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesiące przez mobor mobor.

Sent
    Participant

@mobor – słyszałeś może o porcie Lego City Undercover? Też mówili że się nie da, bo wymagał dwóch ekranów ;D

To nie jest kwestia czy się da czy nie, tylko na ile gotowi są majstrować przy tych grach by dopasować je do switcha. Zresztą to generowanie i tak w 90% przypadków sprowadzało się do wyświetlania mapy czy innego skrótu do menu.
    A porty były i jeszcze pewno będą, bo to łatwy sposób na szybką kasę. Osobiście cały czas licze na Smash4Switch. Innych specjalnych życzeń nie mam, może poza trailerem nowego Fire Emblema.

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Ja bym chciał hardkorowy platformer Donkey Kong w pełnym 3d dla przeciwwagi z Super Mario Odyssey oraz Captain Toad Treasure Tracker.

Oprócz tego coś poważniejszego i mroczniejszego, może jakiś horror albo grę akcji, albo dwie :-)

Monek
    Participant

Co do konsoli: to przede wszystkim online (wraz z nagrodami ze strony, oby było na co w końcu wydać złoto które kisze), do tego jakieś sensowne vc by mogły dojść. Co do funkcjonalności to trochę marzę o youtube, i ew. jakimś odtwarzaczu wbudowanym, by można było sobie zgrywać filmy na podróż np

Co do gier, mimo że niespecjalnie mi zależy na EA i tym czy akurat będzie dalej wspierać tę konsole, to liczę że w końcu ufc by się od nich ukazało na switcha (bo na pc nie ogram bo także nie ma), i te plotki co były o burnoucie, które okazały się półprawdą (wychodzi, ale na ps4), – mógłby też w sumie trafić na switcha

Jeśli chodzi o gry typowo od nintendo, to nie obraziłbym się o jakiegoś Mario Makera, oraz jakichkolwiek informacji o nowych pokemonach

Sent
    Participant

o, jeszcze jedno mogłoby się pojawić – potwierdzenie, że switchowa Valkyria 4 pojawi się również na zachodzie, z japońskim VA!

mobor
    mobor
    Participant

Nie tylko słyszałem o Lego City ale i mam obie wersje – zarówno na WiiU jak i na Switch
    Zagraj w obie wersje- tak jak ja- a później w takiego Toada czy Nintendo Land i pomyśl czy można zrobić to samo co z Lego bez uszczerbku dla grywalności

mapokl
    Participant

Ja liczę, że jednak ogarną ten online. Osobiście czekam też na jakiś odtwarzacz filmów, youtube i crunchyrolla.

Co do gier, to chętnie bym widział poki (może być VC, może być nowa seria), no i koniecznie coś z Story of Seasons, bo Stardew Valley pozostawia pewien niedosyt. Tylko niech w końcu w SoS da się stworzyć postać która nie wygląda jak przedszkolak.

Reszty nie zgaduję, bo już na switchu mam backloga, i to mimo odłożenia 3ds-a na półkę.

Sent
    Participant

@mobor – dlatego piszę w 90% przypadków, gdzie jest to tylko kwestia przeprojektowania kilku elementów. Zresztą akurat w Toadzie z tego co widziałem na gameplayach ekran telewizora dubluje wydarzenia na ekranie pada (będąc jednocześnie pozbawionym możliwości przesuwania elementów planszy), tak więc w przypadku portu na switcha wystarczyłoby ograniczyć możliwość gry do trybu handhelda.

I podbijam post @mapokla, generalnie chibi mi aż tak nie przeszkadza, ale w SoS wygląda fatalnie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesiące przez  Sent.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesiące przez  Sent.

hater
    Participant

@mobor możesz mi wytłumaczyć fenomen ludzi którzy narzekają na porty, a potem kupują obydwie wersje gry na dwie platformy? Bo to coś czego kompletnie nie rozumiem – ja sam też jestem przeciwnikiem, ale mam to w sumie gdzieś i po prostu nie kupuję, rozumiem, że jest sobie na to popyt i tyle. Piję nie tylko do Ciebie, ale i do takiego jima sterlinga, który robi 20 minutowy film o tym, że kolejny port skyrim’a na switcha jest… hm, zbędny, a na koniec stwierdza, że go kupił i jest w miarę zadowolony. wtf?

mobor
    mobor
    Participant

sent

Toad ma misje gdzie steruje się celownikiem tabletu a na TV mamy pogląd sytuacji z zewnątrz. Konieczne są 2 wyświetlacze. Asymetryczny tryb gry dla dwóch graczy w NintendoLand nie ma natomiast zadnych szans na implementację w NS. Wii U działa w tej grze zupełnie jak dwie niezależne konsole. Dla mnie to mistrzostwo świata pomysłowości

hater

Ale ja nie narzekam na porty tylko stwierdzam, że wiele produkcji jest nie do przeniesienia bez uszczerbku dla grywalności. Lego cholernie mi się podoba i jako tako wielokrotnie było opisywane jako GTA dla młodszej klienteli (i nie tylko). Dlatego jako wielki fan tej gry mam jej wersję zarówno na WiiU jak i Switch. I tutaj drobna uwaga – u mnie Switch działa wyłącznie w trybie przenośnym. Chcąc grać na TV – włączam TV i WiiU, mobilnie – biorę Lego na Switcha.
    Jeśli Nintendo zechce w przyszłości wydawać ponownie niektóre tytuły z WiiU – np. Donkey Konga – na pewno będę rozważał kolejne zakupy choć oczywiście tylko w odniesieniu do gier co do których mam jakiś szczególny sentyment i pod warunkiem że w danym momencie w kalendarzu wydawniczym N. będą dziury

Sent
    Participant

@Hater
    Sterling nie narzekał na odgrzewanie go któryś raz, tylko na odgrzewanie go w pełnej cenie z tego co pamiętam. W dzisiejszym vid poświęconym portom gier na switcha już na wstępie mówi, że w samym przenoszeniu nie widzi problemu.

@mobor
    A, chyba że. Chociaż podejrzewam, że te misje dałoby się przerobić, kwestia tylko na ile im się chce. Gorzej z asynchronicznym multi – tu już pewno byłyby potrzebne dwie konsole, ale z drugiej, gier z takim multi afaik nie było znowu tak dużo.
    Swoją drogą, bo wiele razy mówiłeś że masz podgląd na ofertę conquesta – pro controllery do switcha będą jeszcze sprzedawane? Bo widziałem, że w paru sklepach zupełnie poznikały kompletnie i nie wiem co o tym myśleć

hater
    Participant

@sent spłyciłem sprawę, ale wiem o co chodziło sterlingowi. Najbardziej chodziło o sprzedawanie skyrima w pełnej cenie jako nową grę ze starymi bugami z czasów premiery. Mnie natomiast chodził o to, że takie gadanie i narzekanie jest mało warte i wiarygodne, skoro wydaje pieniądze nawet jak coś mu się nie podoba, ba, gość nawet otwarcie stwierdza, że doskonale wiedział co kupuje. Pieniądze wyrażają więcej niż 1000 słów. Ale ucinam temat bo offtop. Obejrzę dzisiaj materiał o portach, ciekawi mnie co tam wysmażył…

mobor
    mobor
    Participant

Sent

Jeśli chodzi o Conquesta to sytuacja wygląda tak. Jeżeli ktoś chce kupić 3DSa – powinien się spieszyć. Wersja SNES jest już wyprzedana do cna. To co jest u nas w sklepach to ostatni rzut. Dlatego kupiłem dwa. Switchy jest od cholery – tu nie ma niespodzianek. Konsola ma u Nintendo priorytet i zielone światło na wszystkich skrzyżowaniach. Wg mnie to błąd że stawiają wszystko na jedną kartę. Żadna normalna firma nie stoi tylko na jednej nodze. Produkcję należy dywersyfikować a przy tak wąskiej specjalizacji wskazane są przynajmniej 2 uzupełniające się platformy – jak dotychczas.
    Akcesoria do 3DS’ów zniknęły całkowicie z oferty. O zakupie folii czy etui od Horii możemy zapomnieć.
    Pro Controlerów jest natomiast od cholery ale sugerowana cena detaliczna jest z kosmosu wziąwszy pod uwagę ile ten kontroler kosztuje w hurcie…. Powtarza się sytuacja ze SNESem mini.

Sent
    Participant

@hater – z tego co pamiętam w wersję na switcha zainwestował tylko dlatego, że sama konsola jest mobilna, a on z racji pracy musi się czasem dużo przemieszczać :P Zresztą sam sobie tę hipokryzję wtedy wytknął :D

@mobor
    ok, dzięki za szczegółowe info. Zresztą widzę, że niepotrzebnie cię kłopotałem, bo te kilka sklepów które usunęły controllery z oferty znowu mają je dostępne jakby nic się nie stało. Trochę szkoda, liczyłem że N po cichu chce wypuścić jakąś poprawioną wersję, np z analogowymi spustami :P

Łącznie w temacie 18 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie