Konsola uruchamia się, a po chwili wyłącza

Łącznie w temacie 3 odpowiedzi.

Posted In: Złota rączka

• 

zer0
    Participant

Witam
    Mam problem z konsolą new nintendo 3dsxl. Po wciśnięciu przycisku power świeci się on na niebiesko przez chwilę po czym ekrany mrygają i się wyłącza. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy da się jakoś uratować konsolę?

Przesyłam link do filmiku na którym osoba ma taki sam problem z nintendo 3ds xl.

hater
    Participant

Nie chce mi się teraz szukać, ale komentarze na youtube potwierdzają to co wiem.

Miałem to jak naprawiałem ds-a (phat). To mignięcie ekranu na dole to jest jakiś sygnał błędu, że nie wszystko jest prawidłowo podłączone/działa. Możliwe, że poluzował się jakiś kabel w środku, lub w inny sposób coś się uszkodziło.

W moim wypadku jestę ekspertę, więc rozwaliłem taśmę łączącą dwa ekrany (tak, podczas innej naprawy). Wymiana taśmy rozwiązała problem.

Więc jeżeli go nigdy nie otwierałeś to niestety bardziej prawdopodobne jest to, że coś po prostu się permanentnie zepsuło (np ekran) i trzeba to wymienić. Najprościej byłoby wziąć drugiego 3ds-a i wymieniać je częściami aż zaskoczy.

EDIT: Wydaje mi się, że powinny błyskać obydwa ekrany, więc strzelam że uszkodzony masz kabel łączący górę z płytą na górze, lub cały ekran na górze. Daawno to robiłem, ale chyba ten sam efekt można uzyskać na ds-sie jak się odłączy antenę od wifi i wtedy migają obydwa. Ja tego ci nie potwierdzę, nie za bardzo mam czas i chęci teraz to rozkręcać, ale może ktoś inny pomoże.

zer0
    Participant

Dzięki Ci wielkie :). Możesz mi powiedzieć gdzie kupiłeś tą/tę(nigdy nie wiem jak) tasiemkę?. Jeśli chodzi o ekrany to mrygają oba.

Łącznie w temacie 3 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie