Kim jesteście i co robicie?

Łącznie w temacie 147 odpowiedzi.

Posted In: Po godzinach

• 

kdkade
    Participant

Hej!

Sam również bywam tutaj już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zauważyłem ten temat, więc się przywitam jak należy :)

Na imię mi Dawid, niedługo skończę 26 lat. Pracuję jako programista w korporacji, a dokładniej jako Frontend Developer. Mieszkam w Katowicach, pochodzę z Chorzowa.

Moja przygoda z graniem ogranicza się na chwilę obecną do dwóch platform – PC oraz 3DS. Zamiłowanie do kieszonsolek Nintendo zaczęło się dla mnie w erze GBC. Ominąłem GBA, ale później przypomniałem sobie o dniach i nocach spędzanych na graniu w Pokemon Gold i zakupiłem DS Lite, którego szybko pokochałem ze względu na bogatą, różnorodną bibliotekę gier. Po zmęczeniu tematu postanowiłem, korzystając z okazji, wymienić mojego DSL na PSP… I cóż, to nie to samo. Czekałem tylko na zastrzyk gotówki, by zaopatrzyć się w 3DS… więc zgadnijcie, co kupiłem za moją pierwszą wypłatę w pracy znalezionej zaraz po studiach :)

Poza grami uwielbiam cięższą muzykę, chodzenie po górach i czytanie, a w niektórych momentach nawet swoją pracę :) Oprócz kodu lubię też pisać w bardziej tradycyjny sposób – czasem wiersze, czasem jakieś opowiadania. Marzę o wydaniu książki, ale idzie mi to jak krew z nosa. Do tej pory, poza okazjonalnym wierszykiem wklejanym tu i tam przy różnych okazjach, udało mi się skończyć i pochwalić się tylko jednym opowiadaniem (Klik).

Pozdrawiam!

ragingOgr
    ragingOgr
    Participant

Hej,

Z tej Strony Darek z Krakowa, jak spora ilość osób tutaj mam już ponad 30 lat (31). Również jestem informatykiem, dokładniej programistą który aktualnie (rok) pracuje w korpo, i już planuję zmianę.

Na forum znalazłem się z powodu zakupu n3ds-a, potem doszło kilkadziesiąt gier (jakoś tak mi się kupiło), wii uu i kolejne gry. Dzieci brak (nie lubię), żony brak (jeszcze).

Poza grami interesuję się fotografią, książkami, jazdą na rowerze i @trela_karo :P (taki żarcik).

FC: 4742-9145-4140
    Pokemon X
    Kraków

makaraka
    makaraka
    Participant

hejka
    Łukasz z Warszawy, lat 30. Jak większość tutaj „informatyk”, a dokładnie administrator baz danych Oracle i MySQL. Od kilku lat typowy korpo szczurek :) Na forum trafiłem jak zacząłem myśleć o nowej konsolce przenośnej – chciałem zmiany od posiadanego DS lite. Wcześniej posiadałem również PSP (której sprzedaży żałuję i przymierzam się do ponownego nabycia). Polowałem chwilę na Vitę ale ostatecznie po informacjach o n3DS mocno się nakręciłem i ostatecznie kupiłem w dniu premiery :) Był to bardzo dobry wybór :)

Oprócz Ds. Lite i n3DS, posiadam również x360. Kusi kupno PS4 ale niestety backlog na x360 jest zbyt duzy wiec zakup PS4 jest odlozony w czasie. Dodatkowo Switch zapowiada się fantastycznie i jak będą fajne tytuly startowe to będzie obowiązkowy zakup.

Prywatnie tata 2.5 letniej córeczki i kochający mąż xD więc czasu na granie nie jest za wiele bo dziewczyny dużo czasu wymagają – miłości mojego życia.

Poza graniem to z szeroko rozumianej kultury komiksy, książki i filmy/seriale.
    Sportowo to głównie bieganie, amatorsko od 4 lat z przerwami (większymi i mniejszymi), ale przed 35 chcę zrobić maraton.

Endriu
    Participant

Witka
    Jestem Andrzej. Pracuje w Kaliszu jako handlowiec – nic ciekawego al no coz zawsze mogloby byc gorzej. ☺. Mam ponad 30 lat.

Kiedys gralem na xbox 360 i mialem nawet zamiar kupic ps4 badz xbox one. Do konca nie bylem pewny co wybrac, patrzac na gry to jakos nie bylo wiele ciekawych pozycji. ogolnie wydawalo mi sie ze gry sa w zasadzie takie same jak na statej generacji. No i ogolnie juz mnie zaczynaly nudzic a nawet meczyc, jakos zero frajdy.
    Spontanicznie zdecydowalem sie na wii u, do dzisiaj nie moge sobie uzmyslowic jak do tego doszlo. pamietam, jak konsola byla w drodze, ze sie zastanawiem czy ja moze od razu nie odeslac. Ale jak juz przyszla to bylem ciekaw mk8 i nsmbu, trudno. Jak odpalilem te gry, to musialem stwierdzic ze tyle frajdy z gier jeszcze nie mialem. Odrazu zamowilem 2dsa wtedy by zagrac w ocarine. Kilka tygodni pozniej rozpoczalem sprzedaz 360 i wszystkich gier a kase inwestowalem w gry nintendo. I tak juz zostanie. nigdy wiecej nie skusze sie na inna konsole. nintendo mi wystarcza w zupelnosci.

gnojas
    gnojas
    Participant

Elko.

Mati, 25 lvl, miasto portowe. Za pół roku mgr Mati. Praca, uczelnia, dziewczyna a w wolnych chwilach basket lub piłeczka.

Ale nie o tym tu. Z grami zaczęło się, gdy części użytkowników nie było jeszcze na świecie a ja zagrywałem się na pececie w popularne tytuły z przełomu lat 90/2000 . W międzyczasie byłem posiadaczem Gameboya (z oryginalnym Tetrisem z 1989!), następnie przez dom przewinęły się PSX, GameCube. Braciak długo miał DSa, więc poznałem kilka najlepszych tytułów. Potem poznałem gry z serii Championship/Football Manager i od roku 2004 do ok. 2010 trudno było mi się przekonać do czegokolwiek innego. Obecnie unikam tej gry jak ognia, gdyż chcę wygrywać w: życie.

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli 3DS, a na niej łupię głównie w Mario Kart 7, PESa 2012, Zeldę ALBW i kilka tytułów z DSa. Podejrzewam, że nie zamienię przez długi czas Nintendo na inną konsolkę.

0705-6956-2967

Milosz24
    Milosz24
    Participant

Od dawna śledzę my3ds, więc czas się przedstawić. No to…

Siema.
    Miłosz z Warszawy. Mniejszość niepełnoletnia na my3ds. Zainteresowania: Informatyka, programowanie, piłka nożna.
    Konsole:
    Byłe-ps3, XO, psp 3004

Aktualne-Ps4, Ps Vita slim, a od marca 2016 new 3ds.

shadoW
    shadoW
    Participant

Heja!

Mam 30 lat i pracuję w handlu jako sprzedawca. Rejestrując się tutaj, nie sądziłem, że spotkam podobne mi wiekowo osoby. Miłe zaskoczenie.

Na forum znalazłem się z powodu chęci zakupu n3ds-a. Ale od zacznijmy od początku…

Moja przygoda z graniem rozpoczęła się w chwili kiedy dostałem C-64 (wersja kasetowa), następna była Amiga500, którą wymieniłem na oryginalnego Pegasusa. Później nastały czasy PSX’a. To były cudowne i niezapomniane lata. W międzyczasie nabyłem również świetnego GameBoy Color i ogrywałem Pokemony oraz Super Mario Bros Deluxe. Następne lata skłoniły mnie do porzucenia mobilnego grania na rzecz nowej generacji, jaką była konsola PS2. Po latach spędzonych w obozie Sony trzeba było spróbować czegoś innego. Premierowo zakupiłem Xbox360, a po krótkim czasie w moim domu zagościła ponownie konsola Sony czyli PS3.

Aktualna generacja konsol nie dostarczyła mi żadnych emocji. Kilka miesięcy temu sprzedałem moją już drugą PlayStation 4. W międzyczasie miałem również jednego łoniaka. Obecnie poza PC nie ma żadnej konsoli. Po prostu znudziły mnie te wszystkie graficzne wodorostryski i od lat wciąż takie same gry. Zacząłem szukać czegoś innego.

Przy okazji pierwszych wzmianek o Switchu zacząłem czytać coraz więcej o konsolach Nintendo. Teraz wiem, że ominęło mnie sporo ciekawych gier i chciałbym to jakoś nadrobić.

Mam nadzieje, że na forum znajdę kilka nurtujących mnie pytań i poznam wiele ciekawych osób.
    Pozdrawiam całą ekipę my3ds oraz wszystkich użytkowników forum.

Time for Nintendo™...

Raja
    Raja
    Uzytkownik

No cześć, Alicja z tej strony.

Liczę sobie 24 wiosny i zasadniczo jestem studentką. W praktyce większość czasu nie-wolnego spędzam pracując w empiku :P

Początek mojej przygody z grami? Szalone lata 90. i Pegasus. W sumie nie pamiętam co było pierwsze, prawdopodobnie Mario Bros albo Battle City (aka Czołgi). Potem nadszedł czas na legendarne salony gier z PSX/N64 i automatami arcade, pierwszego kompa, potem własnego PSX-a…. a potem już poszło z górki. W przypadku Nintendo posiadałam chyba każdą konsolę poza VirtualBoyem i SNESem :v

Aktualnie gram przede wszystkim na tandemie PS4 + Switch + PC + Dreamcast (a do niedawna new3DS). Wciąz zastanawiam się nad kupnem NES Mini. Nie należę do osób hejtujących obecną generację – a wręcz przeciwnie, widzę w niej ogromny potencjał i mam masę frajdy przy przechodzeniu takiego inFamousa, Splatoona czy Sunset Overdrive albo Ratcheta. Ogólnie jeżeli chodzi o Nintendo to towarzyszy mi tak circa about od 2002 roku (nie licząc wspomnianego Pegasusa) kiedy to miałam pierwszą styczność z GameBoyami. No dobra, wcześniej były jeszcze mecze w Goldeneye 007 czy Shadows of the Empire, ale wtedy byłam mało świadomym konsolowcem :P

Jeżeli chodzi o ulubione gry to zdecydowanie stawiam na serię Rayman (dwójka to moja pierwsza wielka i bezgraniczna miłośc do gier <3), Worms World Party, Devil May Cry, Resident Evil, Final Fantasy, Zeldy i serie Jak&Daxter/ Sly Cooper/ Ratchet&Clank.

A tak poza tym? Szkicuję do szuflady, lubię czytać literaturę fantastyczną, piszę felietony. Poza tym jestem wielką fanką Sagi Star Wars i zapaloną kolekcjonerką figurek z ulubionych filmów, anime i gier. Lubię sie też bawić klockami Lego i gotować kuchnie z calego świata :P

mobor
    mobor
    Participant

Mam na imie Michał i pracuję w reklamie – zajmuje się produkcja filmów reklamowych.
    Gram już bardzo długo. Zaczynałem w czasach urządzeń typu Game&Watch (lata 80-e). Dzisiaj to oczywiście przeżytek i technologiczne muzeum ale kiedyś takie gry – mimo swojej prymitywności – nie dość że były rzadko spotykane, to w naszych, rodzimych warunkach były jedyną możliwością aby zagrać w elektroniczną grę we własnym domu (prymitywne komputery klasy ZX Spectrum kosztowały równowartość 6 pensji)
    Później był epizod z Atari 65XE (który bardzo szybko zmieniłem na pierwszy magnetowid), AMigą 600 i Pegazusem które to z kolei kupiłem sobie za pierwsze zarobione złotówki (nie licząc fiata 126p) Następnie była Amiga 1200 (na której produkowałem pierwsze czołówki programem Scala 400) no i – oczywiście – PSX z nieodżałowanym Crashem Bandicootem.
    W międzyczasie miałem krótki romans z Gameboyem na którym godzinami katowałem Donkey Kong Country.
    I tak się zaczęło. Później już zaliczałem absolutnie każdą dużą i małą konsolę i tak jest do dziś. Do Nintendo mam autentyczną słabość. Za Mario, Donkey Konga czy Kirbyego mogę dać się pokroić żywcem :)
    Z uwagi na sentyment (sporo grosza zostawiłem jako dzieciak na automatach) szczególnym względem i sentymentem darzę projekt M.A.M.E.

Dzisiaj posiadam Wii, Wii-U, Switcha, kilka new3DS’ów, PS3, PS4 Pro, XBOX One-s, Nintendo Nes Mini, Nintendo DS Lite

Oprócz gier uwielbiam podróże, muzykę, dobry film (prawdziwy ze mnie „kinomaniak” choć nie chodzę do kina). Interesują mnie ponadto nauki ścisłe i polityka :)

mobor
    mobor
    Participant

shadoW

Są tu starsi od Ciebie – możesz mi wierzyć :)

pablo1517
    pablo1517
    Participant

Hej.
    Paweł, lat 29. Stan cywilny: singiel :D.
    Pracuje jako programista / game designer / level designer w firmie robiącej gry.
    Za nastolatka redaktorzylem na http://mario.xgame.pl/ oraz na nieistniejącym już http://www.swiatn.pl (Świat Nintendo, młodsi mogą nie pamiętać)

Moja przygoda z Nintendo zaczeła się od tego, że chciałem NESa z SMB3 a dostałem przez przypadek Nintendo 64 :P.

Za nastolatka wykazywałem znacznie większe zainteresowanie grami, które pozwalały na jakąs edycje samej rozgrywki, wszelkeigo rodzaju edytory map, świata, silnika gry itp. Potem pierwsze gierki, najczęściej gry fanowskie.
    Parę linków

Później studia, w między czasie powstało League of Legends, prowadziłem krótko kanał poświęcony rozgrywce, najczęściej montaże – https://www.youtube.com/watch?v=U48D3VeKNFA

Do dziś coś tam wrzucam, ale raczej sporadycznie jak mi sie nudzi, nie prowadze już go regularnie.
    Np. ostatnio po ukończeniu DLC do BotW wrzuciłem coś takiego :)

Po studiach, jako, że już jako nastolatek wymarzyłem sobie, że chce robić gry, trafiłem do branży gier zaraz po inżynierce i robię to do dziś zawodowo. Aktualnie przyfarciło mi się i robię już swój autorski projekt, o którym póki co jeszcze nie ma głośno, ale mam nadzieję, że niedługo będzie :)

To chyba tyle, myślę, że można powiedzieć, że jestem osobą dosyć kreatywną ;P.
    Nintendo mnie w pewnym sensie ukształtowało, do dziś analizuję każdą kolejną grę pod kątem game designu i kieruję się tym, czego się od Ninny nauczyłem :).

Blue98
    Participant

Cześć! Jestem Marcin mam 19 lat i jestem ze Śląska. Moja miłość do konsol Nintendo zaczęła się równo wtedy kiedy pokochałem Pokemony, kupiłem pierwszą konsolę (NDS) a potem już Wii i 2DS. :D Uwielbiam też grać w Mario i inne gry z serii Nintendo. ;) Poza konsolami interesuję się głównie muzyką ale też polityką i geografią.

Łącznie w temacie 147 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie