Game cube chip xeno

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Posted In: Nintendo

• 
    dgreat
    dgreat
    Participant

Witam,
    posiadam gamecube do którego dołożyłem chip xeno, po wlutowaniu nie wiem jak wywołać menu – oprogramowanie homebrew z płyt się nie uruchamia.
    Pomoże ktoś jak wywołać menu.
    Chip polutowany na przewodach do 6 punktów. Po włączeniu jest czerwona a po chwili pomarańczowa dioda czy jest dobrze ?

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

Cześć,
    może to głupie pytanie, ale co masz na myśli pisząc o wywoływaniu menu? Konsola w ogóle nie odpala menu, czy chodzi jakieś oprogramowanie z płyty? Jeśli to drugie, no to cóż… Gamecube to straszna maruda jeśli chodzi o płytki, ciężko mu dogodzić. Próbowałeś się bawić z trymowaniem lasera?

dgreat
    dgreat
    Participant

Cześć przepraszam że nie odpisywałem, trochę nie byłem obyty w xeno i sposobie działania.
    A więc do rzeczy, chip działa wersja jest taka, że mam diodę czerwoną po włączeniu później zmienia się na pomarańczową czyli chip hula.
    Co do trymowania ustawiłem na 26 ohm , działało i przestało.
    Od 3 godzin ustawiam bez rewelacji, nośnik to esperanza DVD-R mini dvd.
    Menu konsoli mam, tylko nie miałem jak pisałem w pierwszym poście dobrego kabla chinch i obraz miałem fatalny jak i tv. Teraz mam obraz dobry, a więc mogę już wszystko opisać.
    Moje gg 3303788 jeśli ktoś ma ochotę pomóc to zapraszam, ewentualnie tu na forum.
    Na moją niekorzyść sprzedałem oryginały, nie mam jak sprawdzić, ale na oryginałach było rewelacyjnie.
    Czy mogę uruchomić bez swissa boota, np z sd gecko ?
    Pozdrawiam
    dgreat

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące przez dgreat dgreat.

mobor
    mobor
    Participant

do tego typu zawodów lepsze jest wii…. niczego nie lutujesz a wsad masz na karcie SD (grając nie zarzynasz lasera)

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

26 ohm to bardzo mało. Nie jestem w tych sprawach ekspertem, ale jeśli dobrze pamiętam przygody ze swoim Gacławem, mniej nie zawsze oznaczało lepiej. Napęd widział niektóre płyty przy wyższych wartościach, inne przy niższych. Spróbuj poszukać szczęścia trochę wyżej (u mnie było to +100). Niestety, ale modowanie gacka to mordęga i tak jak powiedział mobor, jeśli zależy ci na ograniu gier z tej konsoli, to o wiele lepiej zainwestować w Wii, które przeczyta właściwie wszystko, jak leci – niezależnie od płyty, prędkości nagrywania czy ustawień lasera. Nawet jeśli konsola w końcu „zobaczy” twoją kopię, szykuj się na bugi, wywalanie do menu itd. Do Gamecube’a trzeba mieć szczęście. Możliwe, że laser w twojej konsoli jest już na wyczerpaniu i poradzi sobie wyłącznie z płytkami oryginalnymi. Możesz próbować dalej – inne płyty, inna prędkość nagrywania itd. Ja po kilku próbach się poddałem.

mobor
    mobor
    Participant

Pisząc o wii, chodziło mi nie tylko o soft umozliwiajacy odpalanie backupów w sposób tradycyjny ale i o same backupy które mogą być na SD. łatwiej, wygodniej, bezpieczniej (dla konsoli – nie zużywa się laser)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące temu przez mobor mobor.

dgreat
    dgreat
    Participant

Mam wii, game cube już się pozbyłem. Na wii da się obejść żeby nie mieć pada od gamecube, na willocie nie zadziała ? Mam nintendont i trochę gier.

mobor
    mobor
    Participant

Nie. Gry z gcn działaja tylko na padach podłaczanych do portów od gcn. Nawet niektóre gry dedykowane wii wymagaja tych kontrolerów /np goldeneye 007/

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie