Fire Emblem Three Houses

Łącznie w temacie 29 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    EKSTS
    EKSTS
    Participant

Jakie macie oczekiwania związane z tą grą?
    Gra,,zarejestrowana” jest na wiosnę 2019, więc niedługo powinniśmy dostać konkretną datę.
    Poza tym mam pytanie. Jeśli podobała mi się mobilka, Fire Emblem Heroes, to czy Three Houses będzie dla mnie?

NS Friend Code SW-0866-4834-0788

Antari
    Antari
    Participant

Oczekiwania dość spore. Patrząc po trailerze zaprezentowanym na E3 gra trochę zrywa z korzeniami chibi, ale nie wiadomo, minęło wszak od tego trochę czasu. Ciężko wywnioskować w która stronę pójdzie seria. Po Awakening wykształciły się 2 obozy, jeden chce uproszczonej rozgrywki i mniejszego nacisku na skille, promocje i małżeństwa, czyli jak w tytułach przed Awakening czy nawet przed grami z DS’a. A drugi chce hardkorowego podejścia z toną słupków, skilli, poziomami promocji i małżeństwami po kilka pokoleń.

Mnie osobiście podobał się Awakening a Fates był świetny patrząc na projekt jako całości (3 gry) wręcz genialnie współgrający jak TLoZ: Ages i Seasons z GBC. Echoes tez był fajny ale zdecydowanie poszli tutaj w stronę pierwszego obozu.

Na trailerze pokazali jakieś nowe możliwości układania jednostek w formacje, co pokazuje jak sądzę, że będzie to miało spore znaczenie w tej części.

Odpowiadając na Twoje pytanie, czy spodoba ci się skoro lubisz Heroes z komórek… zobaczymy co pokażą na nowym trailerze (kiedyś) ale wydaje mi się, że to dwa produkty do dwóch różnych typów odbiorców. Zagraj w jakieś wcześniejsze części z 3DS’a np. Birthright i zobacz czy ci się spodoba.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Niestety nie mam 3DS’a, ale zastanawiam się nad zakupem.
    Mam jednak obawy, czy przez downgrade graficzny względem Switcha nie odbije się od tej konsolki.
    No i jak gram głównie na TV, handheldowo rzadko i nie wiem, czy przyzwyczaił bym się do małego ekraniku 3DS’a.
    No i boję się, że jak Nintendo zakończy wsparcie dla 3DS’a to przestanie dostarczać gry do sklepów, a ja nie przepadam za dystrybucją cyfrową, lubię sobie postawić pudełko na półce.
    Cały czas się waham, ale gdy mam w głowie powyższe ,,argumenty” to myślę, że wolę sobie za te pieniądze kupić 4-5 gier na Switcha.
    Ogólnie sorry, gdyby przed chwilą pojawił się podobny post, ale mam jakieś problemy, w ,,menu” forum pokazywało, że są 3 odpowiedzi (chwilę przed tym tę trzecią napisałem), natomiast, gdy wchodziłem w ten temat nie pokazywała się ona.

Antari
    Antari
    Participant

No i boję się, że jak Nintendo zakończy wsparcie dla 3DS’a to przestanie dostarczać gry do sklepów, a ja nie przepadam za dystrybucją cyfrową, lubię sobie postawić pudełko na półce.

Tym się nie przejmuj. Sklepy typu Ultima wciąż mają naprawdę sporą ilość gier nowych na 3DS’a, a nawet jeżeli nie kupisz już gier w stanie nówka, zawsze pozostaje allegro/grupy sprzedażowe na FB, gdzie jeżeli dobrze poszukasz i czasami poczekasz, możesz znaleźć naprawdę wszystko. Plus kartridży na 3DS’a jest taki, że nie musisz się martwić, że używka będzie jakaś porysowana jak w przypadku płyt.

3DS’a można kupić obecnie dość tanio. Jedyne co może mieć rację bytu to faktycznie wrażenie downgrade’u graficznego w przypadku niektórych gier, zwłaszcza tych co próbują być 3D i w wersji konsoli XL. Myślę jednak, że w przypadku gier mocno ukierunkowanych pod 2D, takich jak Fire Emblem nie będzie tego problemu.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Oficjalny kanał Nintendo De dodał prywatny film do playlisty Fire Emblem. Czyżby na Directcie pokazali zwiastun z datą premiery?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące przez EKSTS EKSTS.

rolnik
    Keymaster

Z pewnością tak będzie. Chociaż po sieci latają nie za fajne plotki:

EKSTS
    EKSTS
    Participant

I jak wrażenia po Directcie? Jak dla mnie super. Kolekcjonerska wygląda świetnie, będę polował.

Antari
    Antari
    Participant

Mamy wreszcie logo, choć nie wiem czy nie będzie jeszcze poprawiane. Ogólnie podoba mi się koncept. Odniosłem wrażenie, że sama idea uległa lekkiemu przeobrażeniu od czasu poprzedniej zapowiedzi. Choć może po prostu wtedy dostaliśmy za mało informacji. Wygląda to na fuzję motywu szkoły Harrego Pottera Hogwardu z uniwersum FE. Może być ciekawie. Jedyne do czego bym się przyczepił to zbyt ascetyczny wygląd całej gry. Wciąż odnoszę wrażenie, że to jakaś wersja przed dopieszczeniem stylistyki. Graficznie niewiele się zmieniło od zwiastuna na E3 2018, a było to już ładnych parę miesięcy temu! Wizerunki postaci są dość ubogie w szczegóły, patrząc przez pryzmat poprzednich części, a same miejscówki, wnętrza czy tła – dość puste. Wręcz jest gorzej niż na poprzednim trailerze. Na 3DS mieliśmy naprawdę perełki graficzne, a tutaj jest jakoś tak sucho, oszczędnie… No i UI wygląda zupełnie inaczej.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Cieszmy się, że mają stopy. Xd

Antari
    Antari
    Participant

To był fajny mem hehe, ale mnie osobiście nie przeszkadzało. Gra prezentowała się obficie. Awakening było prologiem ale w Fates już dostaliśmy naprawdę top jeżeli chodzi o design postaci i ich prezentację. No popatrz sobie na taką perełkę . A teraz zobaczmy postaci z Three Houses… straszna asceza.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

No ładna ta postać, ale mi trzy domki się podobają pod względem postaci. Lokacje faktycznie trochę bieda. Mam nadzieję, że Hogwart zamek z E3 ładny będzie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące przez EKSTS EKSTS.

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

W trailerze widać, że rozbudowali opcje zarządzania drużyną i może się okazać że spędzimy przy tym połowę czasu gry. Szkoda że nie było zbyt wiele informacji o systemie walki, ale to pewnie pojawi się tradycyjnie przed premierą. Zapowiada się na trzy kampanie lub jedną kampanię do przejścia na 3 różne sposoby, ciekawe :)

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Ktoś też poluje na edycję Seasons of Warfare?
    @ino1mario
    Raczej jedna kampania i trzy różne sposoby, będziemy wybierali, z którego domu będziemy uczyć studentów.

Antari
    Antari
    Participant

Ja biorę podstawkę bo nie ma sensu moim zdaniem czaić się na limitkę. Raczej wątpliwe, że zyska na wartości (tak jak limitka FE Echoes, która wala się teraz po marketach za bezcen), a dodatkowe gadżety nie robią na mnie wrażenia. Jedyna limitka jaka miała sens z FE to FE Fates, z uwagi na to, że posiadała wgraną na kart trzecią wersję gry Revelation, która została wydana tylko w wersji elektronicznej w normalnej wersji. Na premierze miało to dodatkowy sens, bo Revelation elektronicznie wyszło parę miesięcy później. Gdy serwery Nintendo padną kiedyś, to będzie jedyna opcja legalnie zapoznać się z tą grą. Dziś ta limitka mocno zyskała na wartości.

EKSTS
    EKSTS
    Participant

Według mnie zawartość fajna i ładna, ale jak wyjadą powyżej 400 zł to odpuszczę i kupię FE+Makera za te pieniądze.
    Dwukrotność ceny gry za taką edycję to przesada, niezależnie od jakości wykonania.
    Całość prezentuje się zacnie, chociaż edycja (chyba) ta co pójdzie do Ameryki podoba mi się bardziej, lubię jak kolekcjonerki zawierają coś użytkowego, a tam dostaną kalendarz na 2020 z motywami FE. Ale nasza też mi się podoba.
    Ogólnie znów miałem ten sam problem, po trzeciej edycji (na telefonie) post znika i nie wiem, czy się tylko dla mnie jest nie widoczny, czy ogólnie zniknął. Także jakby przed chwilą pojawił się post o tym samym, tylko obszerniejszy, to sorry.

Łącznie w temacie 29 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie