Drugie urodziny Nintendo Switch – Wasze top 5 gier

Łącznie w temacie 2 odpowiedzi.
 • 
  #113180

  rolnik
  Keymaster
  Postów: 225

  Nintendo Switch jest już z nami dwa lata. O naszych przemyśleniach na temat kondycji konsoli, możecie poczytać [tutaj]. Warto wykorzystać ten moment i podyskutować o Waszych pięciu ulubionych grach na ostatnie dziecko od Ninny. Moje top 5 prezentuje się tak:

  1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  Trudno, żeby na pierwszym miejscu było coś innego. Oczarowany najnowszymi przygodami Linka, które emanują rozmachem i licznymi szczególikami, które umilają granie. Fantastyczna podróż, przesiąknięta klimatem wycieczki w nieznane. Każde wzgórze, skupisko drzew oznaczało, że przed nami kolejna duża wyprawa. Ile dałbym, żeby przeżyć to jeszcze raz, nie wiedząc, co mnie czeka.

  2. Mario + Rabbids Battle Kingdom

  Największe zaskoczenie dla mnie. Od pierwszych przecieków na temat tej gry twierdziłem, że to jest głupi pomysł. Pokaz na E3 spowodował, że trochę z zaciekawieniem patrzyłem w kierunku tego szalonego crossovera, ale nadal byłem daleki od optymizmu. Przełom nastąpił, gdy po raz pierwszy zagrałem w Battle Kingdom. Fajny, kolorowy świat. Kórliki nie irytowały. Wisienką na torcie był system walki, ze zróżnicowanymi bohaterami i ich wykręconymi umiejętnościami.

  3. Hollow Knight

  Mała perełka od Team Cherry. Mega klimatyczna metroidovania z fantastycznymi walkami z bossami. Świetnie wykreowany świat z dziwnymi mieszkańcami wciąga jak tornado. W tę grę nie da się grać chwilę. Każda pojedyncza sesja to przynajmniej dwugodzinne posiedzenie.

  4. Donkey Kong Tropical Freeze

  Z małpiszonem nigdy nie było mi po drodze. Zawsze jakoś jego przygody mnie omijały. To był wielki błąd. Kunszt panów z Retro Studios jest niebywały. Plansze dopieszczone, zbieranie znajdziek odpowiednio masochistyczne, czyli wszystko, co jest wymagane od dwuwymiarowych platformówek.

  5. ARMS

  Bardzo dobre nowe IP od Nintendo. Walki są emocjonujące i bardzo techniczne. Gra trochę straciła na tym, że kolejne postaci i tryby zostawały dodawane w darmowych aktualizacjach. Jeżeli nie graliście, to dajcie szansę. Nie powinniście się zawieść.

  A jak Wasze topki wyglądają?

  
  #113201
  EKSTS
  EKSTS
  Participant
  Postów: 91

  1. The Legend of Zedla Breath of the Wild
  Żadna gra mnie tak nie zachwyciła. Uwielbiam wracać do niej i zawsze wtedy odwiedzam Hateno i Rito Village, według mnie najlepsze miejscówki z Hyrule.

  2. Super Mario Odyssey
  Ta gra przy każdym odpaleniu mnie zadziwia, ile jeszcze ma pochowanych znajdziek. Zawsze wydaje mi się, że już nic nie znajdę i zawsze jestem w błędzie.

  3. Xenoblade Chronicles 2
  Gra, która przekonała mnie do JRPG i anime. Super fabuła, która potrafi wzruszyć, fajne lokacje, system walki. Jedyne do czego mogę się przyczepić to niektóre walki trwały zbyt długo.

  4. Splatoon 2
  Świetne tryby, dziesiątki broni, Splatfesty i aktywna społeczność. To wszystko sprawia, że uważam tę grę za najlepszy multiplayer ever.

  5. Mario Kart 8 Deluxe
  Nie wiem, jak opisać tę grę. Jest po prostu cholernie grywalna.

  Pozwolę sobie dodać wyróżnienie :
  Super Smash Bros. Ultimate – gra, od której się odbiłem i nadal próbuję się do niej przekonać, ale podziwiam ją za skalę – mnogość utworów, aren, postaci, trybów i wszystkiego.

  Ogólnie uważam, że ten rok będzie najlepszy dla Switcha. Fakt, BOTW i Odyssey w 2017 ciężko przebić, ale pomyślcie sobie – Yoshi’s Crafted World, Fire Emblem Three Houses, Daemon X Machina, Animal Crossing, Pokemon Sword/Shield, Astral Chain, Luigi’s Mansion 3, Super Mario Maker 2 i pewnie kilka portów świetnych gier (liczę na NieR:Automata, w końcu Platinum wyrażało chęć przygotowania portu, ale mówili, że zajęłoby to około dwóch lat) no i może Bayonetta 3 (zapraszam do mojego tematu na forum, który powstał około 2 tygodnie temu, a jeszcze nikt się nie udzielił).

  NS Friend Code SW-0866-4834-0788

Łącznie w temacie 2 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

  lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie