Dolny wyświetlacz na klasycznym 3DSie nagle przestał działać.

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.

Posted In: Złota rączka

• 

Doorframe
    Participant

Cześć. Sprzedaję swojego 3DSa i dziś znalazłem klienta, więc odpaliłem konsolę żeby zobaczyć czy wszystko git i… dolny wyświetlacz nic nie pokazuje. Dotyk działa ale ekran jest czarny (podświetlony).
    Próbowałem:
    -Odpiąć i wpiąć kartę wifi
    -Włączyć konsolę trzymając R+L+A+Góra na Dpadzie
    -Wyciągnąć kartę SD
    -Trzymać przycisk zasilania
    -Scisnąć górny ekran
    -Odpiąć i starannie wpiąć tasiemkę dolnego wyświetlacza
    -Odpalić na innej baterii (która kiedyś nagle przestała działać i tak samo nagle jest w pełni sprawna po chyba dwóch latach leżenia w pudełku)
    Wszystkie z powyższych to opcje z internetu które wyczytałem i na które widziałem jakieś odpowiedzi, że działają.
    Konsoli nic się nie stało od czasu kiedy ostatnio działała poprawnie. Leżała sobie w etui w szufladzie. Nie spadła, nie wypadała, nie zmokła ani nic podobnego.
    Po jakimś czasie działania na ekranie bardzo delikatnie widać jakieś linie i kształty (jakby „szkielet” menu które jest obecnie wyświetlane)

hater
    Participant

Boże, to takie piękne, ktoś sam spróbował naprawy przed napisaniem tematu na forum! I nawet napisał co zrobił od razu! Łał! Zasługujesz na działający sprzęt;d

No ale cóż pewnie niestety ekran do wymiany. Oto lista rzeczy które też nie pomogą:
    – zmiana jasności (to może być trudno do wykonania) i 3d.
    – zaktualizuj konsolę jeśli możesz.
    – zostaw konsolę na cały dzień włączoną pod ładowarką. Może jakaś magia zadziała.
    – najbardziej rzetelne, ale nigdy nie mogę znaleźć źródeł, a nie pamiętam dokładnie: jeżeli odepniesz tasiemkę od górnej klapy (ekran, wifi, próbuj wszystko) to DS (sic! podobnie chyba 3ds) nie odpali się. Zamiast tego zasygnalizuje, że coś jest nie podłączone i nie może się uruchomić. A sygnałem będzie: krótkie mignięcie dolnego ekranu na biało. Mam tylko jednego 3ds-a i dobrze działa więc bardzo nie chcę go rozkręcać żeby się upewnić. A ds-a nie chce mi się teraz, zresztą to nie na temat, ale na pewno robi coś w tym stylu.

Jak ci się ten ekran zaświeci na biało chociaż na chwilę to może to jakiś softowy problem, no w każdym razie ekran raczej sprawny. Jak nie, to ja bym definitywnie uznał, że ekran do wymiany.

Doorframe
    Participant

Niestety ekran chyba do wymiany. Kupno ekranu zamiennego wyniosłoby mnie połowę ceny, za jaką sprzedaję konsolę, a gdzieś w trakcie naprawy odpadł mi zatrzask na tasiemkę digitizera więc raczej już nie naprawię.
    Widocznie los chciał żebym ani nie miał pieniędzy ani konsoli.

hater
    Participant

Albo pozostaje też kupno połamanej konsoli z grosze z dobrym ekranem dolnym. Lub sprzedaż konsoli uszkodzonej;)

I… e… zatrzask na tasiemkę chyba nie powinien wypadać… jesteś pewny że na płytce nic nie uszkodziłeś?

Hm, a za ile chcesz sprzedać to co masz obecnie?;)

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie