Czy sprzedać 3DS?

Łącznie w temacie 23 odpowiedzi.
  • 

FutrzaQQ
    Participant

Siema :)
    Mam taki mały dylemat i wiem że raczej nikt mi nie powie co jest dobrym rozwiązaniem i co powinienem zrobić, jednakże może Wasze odpowiedzi w jakiś sposób mnie nakierują na tą jedyną słuszną decyzję :)
    Mam New Nintendo 3DS, w bardzo dobrym stanie, żeby nie powiedzieć w idealnym. Jakiś czasu temu pomyślałem sobie… po co ja trzymam te wszystkie gry na konsole. (PS4 i 3DS) Więc postanowiłem się tego pozbyć. Jeżeli chodzi o PS4, przyszło to całkiem łatwo bo doszedłem do wniosku że te płyty za kilka lat i tak mogą już nie działać. Więc kilka stówek wpadnie. AAAAle jeżeli chodzi o 3ds. Kartridże chyba trochę wytrzymają prawda? One się nie powinny zepsuć. Konsola w dobrym stanie, nawet bardzo dobrym. I strasznie mi ciężko się tego pozbyć, nie wiem czy dobrze zrobię. Czy czasem za kilka-kilkanaście lat nie pomyślę sobie, ojej, miałem taką fajną kolekcje gier na 3DS plus konsolkę, teraz jest to fajny przedmiot kolekcjonerski (swoją drogą, może wart coś więcej? :))) a ja się tego pozbyłem, tak jak za małolata wyrzucałem (w zasadzie Mama mi wyrzucała) wszystkie big boxy na PC… a sporo tego było i dziś strasznie żałuje że nie wiedziałem że to się przyda :)
    Więc, chyba już wiadomo o co mi chodzi, ale napiszę wprost to pytanie.
    Jak myślicie, sprzedawać czy nie? Mam około 11-13 gier z tego co pamiętam, raczej same klasyki (mariany, zeldy, kirby, mario & lugi, luigi, fire emblem) … Co prawda są jeszcze gry których nie ograłem, ale ważne jest, o czym nie wspomniałem wyżej, że jeżeli pozbyłbym się 3DSa (plus gier na PS4) od razu zakupiłbym switcha (którego prędzej czy później i tak kupie, po prostu sprzedaż 3dsa trochę to przyśpieszy) na którego czaje się od roku ale trochę się boję że jak tylko kupię to od razu N ogłosi nową wersje z jakimś większym ekranem czy coś w ten deseń :) .
    Ciekaw jestem co wy o tym sądzicie.
    Pozdro :)

Kanta
    Participant

Sam opchnąłem kiedyś 3DSa z niezłą kolekcją gier. Wpadło troche kasy, kupiłem WiiU które ostatecznie okazało się być hmm… w zasadzie świetną konsolą jednak wszyscy wiemy jak Nintendo podeszło do tego sprzętu i jak wszystko to dla WiiU się skończyło. Z uwagi na małą ilość gier na WiiU kupiłem z powrotem 3DS’a. Dzisiaj szkoda mi jak diabli gier które wcześniej sprzedałem i gdybym był na Twoim miejscu to raczej bym tego nie handlował i powoli ciułał na Switcha.

Z tego co się orientuję to Nintendo planuje jakąś nową wersję Switcha w 2019 roku. Nie wiem czy rozszerzą pamięć, czy dadzą lepszy hardware, czy powiększą wyświetlacz, ale miałem podobny dylemat co Ty. Ostatecznie kupiłem NS i od jakiegoś czasu nie grałem na żadnej innej konsoli ;) 80% czasu to portable mode, także 3ds poszedł w kąt. Jednak zdecydowanie będę do niego wracał w przyszłości

tommy09
    Participant

Moim zdaniem nie warto jest sprzedawać gier, czy konsol. Ja osobiście jestem tego świadom, że gdybym kupował gry i je sprzedawał po przejściu, to na swoje hobby wydawałbym około 80% mniej kasy, kupuje na 240zł przechodzę i sprzedaje za 190zł po miesiącu. Tylko, że często wracam nieraz do gier (ocarina i pokemony :D) i fajnie wygląda moja kolekcja gier na półce obok książek :D Jestem z pokolenia, że wszystko muszę mieć fizyczne płyty z muzyką, książki itp

Jeśli już teraz chce kupić Switch’a to zawsze możesz wziąć na raty :D

FutrzaQQ
    Participant

Tez lubie widok plyt na półce. Z PC jakis czas temu zrezygnowalem ze wzgledu na ogromna ilosc roznego rodzaju promocjii na wersje cyfrowe, az zal nie korzystac :).
    Jezeli chodzi o konsole to kupuje gry tylko pudełkowe, glownie uzywane (chyba ze dorwie mnie hype na premiere :)
    Dlatego coraz bardziej przyzwyczajam sie do mysli zachowania 3DSa oraz do tego ze bede pewnie żałował tego ze wyprzedaje gry na PS4 :)
    Tymbardziej ze troche gier do ogrania na 3DS mi zostalo :)

Antari
    Antari
    Participant

Ale czemu uważasz, że płyty po paru latach przestaną działać? Mam oryginały gier z PSX, które mają przeszło 20 lat i nadal śmigają idealnie. A ty sprzedajesz PS4 bo za parę lat gry z PS4 przestaną działać? Słaby argument. Chyba naoglądałeś się za dużo tendencyjnych filmików na YT.

Na 3DS wyjdzie jeszcze parę fajnych RPG’ów np. Yo-kai Watch 3, Persona Q2 lub Etrian Odyssey Nexus. Topowe wręcz odsłony tych marek. Plus zapychacze jak Kirby Epic Yarn.

Kupowanie Switcha teraz jest bez sensu, w przyszłym roku wyjdzie poprawiona wersja więc obecny model będzie tylko taniał. Ci co dostaną albo kupią Switcha na Święta, to najwięksi frajerzy ale o to im właśnie chodzi. Dlatego wydają Pokemon LBPE właśnie teraz, żeby wydoić z ludzi ostatni raz dużą kasę na stary sprzęt, który w przyszłym roku mocno stanieje przez wprowadzenie następcy.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Ryukendn
    Ryukendn
    Participant

większych pierdół, że teraz nie opłaca się switcha kupować dawno nie czytałem.. aktualnie nówkę idzie wyrwać w dobrej cenie bądź używkę z kilkoma już grami, cena nie jest zaporowa. Nie wiadomo kiedy dokładnie wyjdzie nowa wersja switcha, co będzie miała poprawione, a teraz czekać kilka dobrych miesięcy, żeby otrzymać nie wiadomo o co lepszą wersje SW? Totalnie bez sensu. Kupuj switcha i ciesz się zajebistymi grami, o ile nie spuszczasz się nad każdą stówką o której piszę Antari, którą zaoszczędzisz kupując konsolę po premierze nowej wersji!

Antari
    Antari
    Participant

Cena Switcha jest zaporowa, daj spokój. 1400 zł to jest zaporówka bebechy z poprzedniej generacji. Poza tym nie chodzi tylko o oszczędność. Kupisz teraz, będziesz płakał za kilka miesięcy, że zapowiedzieli nowy model. Mało takich postów widziałem na temat New 3DS’a? Popatrz sobie na to od tej strony – chcesz kupić 3DS’a teraz. Wybierasz 3DS, 3DS XL czy N3DS, N3DS XL? No słucham, co wybierzesz? No to teraz wyobraź sobie sytuację, że płacisz pełną kwotę za 3DS’a w grudniu, a w marcu dostajesz informację, że wyjdzie N3DS w cenie 3DS’a z grudnia. Nie czuj się wydymany, przecież masz super sprzęt z super grami HAHAHAHAHA. Takie naiwne bzdury to sobie możesz wsadzić do kosza. Wszystko kupuje się strategicznie, są lepsze i gorsze okresy do kupowania danego sprzętu elektronicznego, komputerów, podzespołów, telefonów, samochodów itd. Piszesz w taki sposób, jakby mama kupiła ci niedawno Switcha albo dostaniesz na święta i próbujesz to sobie racjonalizować :D Trochę dystansu człowieku. Miej odwagę przyznać, że Switch’a obecnie się nie kupuje. A jeżeli kupujesz to jesteś frajerem. Zapowiedź nowej wersji sprzętu najprawdopodobniej marzec albo czerwiec na E3. Premiera Pokemon LGPE i Smasha to wabiki na leszczy aby wydoić ostatni raz z ludzi pełną kwotę za sprzęt, który za 4 miesiące będzie już „starą” wersją. Deal with it.

FutrzaQQ
    Participant

Ale czemu uważasz, że płyty po paru latach przestaną działać? Mam oryginały gier z PSX, które mają przeszło 20 lat i nadal śmigają idealnie. A ty sprzedajesz PS4 bo za parę lat gry z PS4 przestaną działać? Słaby argument. Chyba naoglądałeś się za dużo tendencyjnych filmików na YT.

Nie mówię że tak będzie, chodziło mi o to że tak może być ;) Być może w ten sposób chciałem sobie wytłumaczyć że warto sprzedać? Nie wiem, w każdym razie sprzedałem. Jeszcze nie wszystkie, ale wszystkie zamierzam.
    Nintendo 3DS postanowiłem sobie zostawić.

Zapowiedź Switcha za kilka miesięcy? No kurcze, ale ja już czekałem 2 lata, tzn szczypałem się z zakupem :) W końcu udało mi się wylicytować na allegro za 999zł, chyba całkiem niezła cena, dodatkowo do konsoli jest Mario Rabbits Kingdom w edycji kolekcjonerskiej. Mam wrażenie że to dobry deal :)
    Jeżeli chodzi o zapowiedź nowego sprzętu, tak miałem z PS4. Też zbierałem się z rok do zakupu, kasę miałem, ale zawsze było mi trochę szkoda. Tak już mam jak wydaje kilkanaście setek, nie ważne na co, czy to ubrania, konsola czy wakacje. Powiedzmy że jestem sknerą, tak mi mówi żona, a ja uważam że myślę racjonalnie :)
    Nie ważne, wróćmy do tematu. Kupiłem w końcu PS4 i co? Miesiąc później ogłosili PS4 PRO :) Nic nie śledziłem tematu więc nawet nie wiedziałem że coś takiego może nastąpić :)

Ryukendn
    Ryukendn
    Participant

Cena Switcha jest zaporowa, daj spokój. 1400 zł to jest zaporówka bebechy z poprzedniej generacji. Poza tym nie chodzi tylko o oszczędność. Kupisz teraz, będziesz płakał za kilka miesięcy, że zapowiedzieli nowy model. Mało takich postów widziałem na temat New 3DS’a? Popatrz sobie na to od tej strony – chcesz kupić 3DS’a teraz. Wybierasz 3DS, 3DS XL czy N3DS, N3DS XL? No słucham, co wybierzesz? No to teraz wyobraź sobie sytuację, że płacisz pełną kwotę za 3DS’a w grudniu, a w marcu dostajesz informację, że wyjdzie N3DS w cenie 3DS’a z grudnia. Nie czuj się wydymany, przecież masz super sprzęt z super grami HAHAHAHAHA. Takie naiwne bzdury to sobie możesz wsadzić do kosza. Wszystko kupuje się strategicznie, są lepsze i gorsze okresy do kupowania danego sprzętu elektronicznego, komputerów, podzespołów, telefonów, samochodów itd. Piszesz w taki sposób, jakby mama kupiła ci niedawno Switcha albo dostaniesz na święta i próbujesz to sobie racjonalizować :D Trochę dystansu człowieku. Miej odwagę przyznać, że Switch’a obecnie się nie kupuje. A jeżeli kupujesz to jesteś frajerem. Zapowiedź nowej wersji sprzętu najprawdopodobniej marzec albo czerwiec na E3. Premiera Pokemon LGPE i Smasha to wabiki na leszczy aby wydoić ostatni raz z ludzi pełną kwotę za sprzęt, który za 4 miesiące będzie już „starą” wersją. Deal with it.

Biorę 3ds zwykłego w śmiesznie niskiej cenie żeby ograć zaległości. Na prawdę nie każdy musi się podniecać nowym modelem konsoli, ponieważ obecna edycja switcha nie cierpi na jakieś większe bolączki..1400 zł to dużo za konsolę? jak ludzie kupują telefony za 3-4 tysiące.. nie patrzmy na bebechy w przypadku Nintendo bo nie o to chodzi.

Ton twojej wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia, wyzywanie kogoś od frajerów jest strasznie dziecinne, no ale co ja mogę wiedzieć skoro switcha kupiła mi mama. Całkiem poważnie zarabiam na swoje zachcianki więc 200-300 zł mnie nie zbawi na kupno konsoli w obecnym okresie. Mam czekać kilka miesięcy (nie wiadomo ile) na nową wersję konsoli, w której nie wiadomo co poprawią? XD Nie rób sobie ze mnie jaj człowieku. Jak chcesz to możesz sobie analizować nawet kupno jajek w sklepie pod względem akcji spółki i tendencji rynku bo okazać się może, że będą za tydzień o 10 groszy tańsze. Robisz z siebie buraka (skoro już w takim tonie piszemy).

Co do autora kupuj switcha i ciesz się grami, może się okazać, że nowy model nie wprowadza niczego wartego uwagi :)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień przez Ryukendn Ryukendn.

Antari
    Antari
    Participant

Tak jak N3DS nie wprowadził niczego nowego względem 3DS’a… wróć… wprowadził poprawiony efekt 3D, który działał koszmarnie w oryginale, C-stick, z którego korzysta masa gier, a którego mocno brakowało, poprawione klawisze, z których schodził lakier, zmienne panele w wersji „nie XL”, lepszą baterię, płynniejsza rozgrywkę dzięki lepszym bebechom, 2x więcej RAMU, lepszy procek, ekskluzywne gry, których nie odpalisz na poprzednim sprzęcie itd.

Nie wyjeżdżaj mi tu teraz z buractwem, bo sam zacząłeś od stwierdzenia, że cytuję „większych pierdół niż mój post dawno nie czytałeś”. Cieszę się, że udało mi się dopasować poziomem dyskusji do tego, który sam zaprezentowałeś. Nie bawię się w wycieczki osobiste, po prostu Twoja wypowiedź tak właśnie zabrzmiała – jak wkurzony dzieciak, któremu ktoś zepsuł prezent na gwiazdkę.

Jest takie powiedzenie „kto bogatemu zabroni?” i jego analizę polecam sobie przeprowadzić do poduszki. Wysokie zarobki nie uzasadniają nieracjonalnych wydatków i nietrafionych decyzji. Chcesz, kupuj a za pół roku się ze mną zgodzisz. Zasil kolejną rzeszę frustratów, którzy zmądrzeją po szkodzie. Ja też mam PS4 ale swoją zabawę zacząłem od Prosiaka, a nie z wywieszonym jęzorem poleciałem po podstawkę, bo wydali parę exów na premierze.

Patrząc po poście FutrzaQQ, wygląda mi na osobę, która nie do końca ma kasę aby sobie ot tak szastać na lewo i prawo. Dlatego doradzam, że lepiej się wstrzymać, bo to opcja na której nie da się stracić. W połowie 2019 kupi sobie albo nową wersję albo starą w obniżonej cenie. Twoja z kolei rada to kupuj teraz i ciesz się grami, walić ekonomiczne podejście. Które podejście jest tutaj dziecinne?

Ryukendn
    Ryukendn
    Participant

Współczuje rodzinie z najbliższego otoczenie panie sknero, nie rozumiem jak można tak skąpić 2-3 stówki i komuś proponować czekanie kilku miesięcy na nową wersje konsoli o której jeszcze NIC nie wiadomo. Do czego służy konsola? do grania nieprawdaż? czy jak wyjdzie nowy model, stary nie będzie spełniał już tej funkcji? Co w nowszej wersji mogą poprawić? ekran? co to da, aktualny jest wystarczający do rozgrywki przenośnej, mniejsze ramki? 0,5 cala zmieni w jakiś znaczący sposób rozgrywkę?

Chciałbym się bardzo dowiedzieć co jest takiego złego w obecnym wydaniu switch’a, że tak warto czekać na jego przyszłą, nowszą wersje? jak coś jest dobre i spełnia swoje zadanie, to nie ma potrzeby często tego zmieniać. 1400 zł to dużo za konsolę która spełnia funkcję przenośną i zarazem stacjonarną? nie wydaje mi się. Wiesz z założenia najlepiej nie kupować gier zaraz po premierze, bo tylko stracisz na tym pieniądze! najlepiej to poczekać pół roku aż wyjdzie kontynuacja i wtedy poprzednia część wystarczająca stanieje. Widzisz absurd swojego toku myślenia?

Panie ekonomisto, żyj pan sobie w swoim świecie ekonomicznie i baw się tam dobrze.

Dante22
    Dante22
    Participant

„którego prędzej czy później i tak kupie” nie sprzedawaj 3dsa bo switch i gry na niego Ci nie uciekną a może pojawią się jakieś ciekawie wyglądające limitki, jakieś interesujące bundle czy ta legendarna nowa wersja switcha. Ja mając switcha bardzo często wracam do 3dsa(zwłaszcza gdy mam okazję grać w pociągu/autobusie).

Antari
    Antari
    Participant

No dokładnie, a nie ma tych gier jeszcze jakoś specjalnie dużo na Switchu aby było się czym jarać. W 2018 było tego jak na lekarstwo, na palcach jednej ręki albo i mniej. Bez problemu nadrobisz zaległości z dwóch lat, a i ceny powinny być dużo lepsze. Po co się ścigać z czasem i kupować na premierach w zawyżonych cenach jak można wybierać sobie gry sprzed roku-dwóch w fajnych cenach. Przecież nie pali się :)

FutrzaQQ
    Participant

Tak jak wyżej napisałem, switcha już kupiłem. W zasadzie przypadkowo bo zacząłem licytować kwotą z która byłem pewien że ktoś mnie przelicytuje, ale okazało się że nie więc deal poszedł dobry według mnie, ale tak bardzo się skupiliście na wymianie swoich poglądów na temat kupić/nie kupić, że nawet nie przeczytaliście mojego posta :))

Co do nowej wersji switcha i czy warto czekać.
    Według mnie to zależy. Jak ktoś nie jara się każda zmianą i troszkę poprawiony ekran (narazie tylko takie plotki czytałem) nie bardzo go interesuje, to po co czekać? Prawda jest taka że to dalej tylko plotki. Wcale nie jest powiedziane że nowy switch wyjdzie w 2019 roku, a nawet jeżeli wyjdzie to wcale nie jest powiedziane że będzie miał znaczące zmiany (jak w 3DS i N3DS). To są tylko domysły i nie potwierdzone plotki (które mogą sie sprawdzić, ale nie muszą).

Kanta
    Participant

Cena Switcha jest zaporowa, daj spokój. 1400 zł to jest zaporówka bebechy z poprzedniej generacji. Poza tym nie chodzi tylko o oszczędność. Kupisz teraz, będziesz płakał za kilka miesięcy, że zapowiedzieli nowy model…

Kupisz nówkę za 1100 z przesyłką na allegro w tej chwili.

Łącznie w temacie 23 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie