Czy jest coś poza japońskimi/dziwnymi grami?

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.
 • 
  #111370

  AdaX666
  Participant
  Postów: 2

  Cześć

  Poważnie rozważam zakup Switcha, przemawia do mnie jego idea, Laptop już leciwy, TV często okupuje żona i córka, a możliwość odpalenia gry na kanapie, w kuchni czy w garażu jest dla mnie idealna.
  Jedyne czego się boje to typu gier. Nigdy nie miałem nintendo, zawsze kojarzyło mi się ono z JRPG, łowcami sushi, i innymi „dziwnymi” grami dla azjatów.
  Czy na Nintendo są (lub będą) poważniejsze tytuły dla europejczyka?. Doom, Wolfrnstein, Skyrim – chodzi mi o ten typ gier.

  
  #111374
  hallkyon
  hallkyon
  Moderator
  Postów: 42

  Cześć.
  Zachodnich tytułów zbyt wiele na Switchu nie znajdziesz i nie nastawiałbym się, że sytuacja ulegnie zmianie w przyszłości. Jak do tej pory jedynie Bethesda, której gry wymieniłeś, zapewnia konsoli jakieś tam wsparcie, ale nie wiadomo jak się to dalej potoczy. Platformy docelowe nowo zapowiedzianych odsłon Dooma i Wolfensteina nie są znane – może wyjdą na Switcha, może nie, a nawet jeśli, to pewnie z opóźnieniem. Ostatnie targi E3 dobitnie pokazały, że deweloperzy 3rd party nie są specjalnie zainteresowani konsolą.

  
  #111377

  AdaX666
  Participant
  Postów: 2

  czyli jak nie jestem fanem japońskich gier to lepiej nie kupować?
  czy są jakieś rpg inne niż skyrim (w sensie nie”jrpg”)?
  czy nintendo to tylko chodzace grzybki, hydraulicy, zalewanie mapy farbą?

  
  #111378

  Sent
  Participant
  Postów: 311

  Będzie jeszcze Wasteland 2 w październiku oraz Pillars of Eternity 2: Deadfire w grudniu, jeśli lubisz klasyczne komputerowe rpgi. Ale co do zasady z gier zachodnich należy się raczej spodziewać gier indie lub AA (jak fifa, fortnite czy rocket league), wynika to po prostu z faktu, że duże zachodnie premiery wymagają dużej mocy obliczeniowej, ktorej switch nie posiada. Moooże coś się zmieni w 2019, bo tworzenie gier trwa około dwóch-trzech lat i moze duze studia nie zdążyły się po prostu jeszcze rozkręcić, ale też duże studia idą obecnie w 2-3 gry rocznie i lootboxy, więc cięzko cokolwiek przewidywać.

  
  #111379
  hallkyon
  hallkyon
  Moderator
  Postów: 42

  „czy nintendo to tylko chodzace grzybki, hydraulicy, zalewanie mapy farbą?”

  W skrócie: tak. Jeśli nie masz ochoty na tego typu gry, to Switcha lepiej sobie odpuścić, przynajmniej na razie. Inna sprawa, że grzybki, hydraulicy i zalewanie mapy farbą to nie tak głupia/infantylna zabawa jakby się mogło wydawać patrząc na to wszystko z boku, ale rozumiem twój punkt widzenia – każdy szuka w grach czegoś innego. Od lat mówi się, że konsole Nintendo kupuje się dla gier Nintendo i Switch – niestety – nie jest tu wyjątkiem.

  
  #111381

  hater
  Participant
  Postów: 168

  Powiedz lepiej w jakie gry zwykle grasz to się prędzej stwierdzi czy dasz radę. Na switchu jest poza nintendo cała armia indyków do ogrania, a będzie coraz lepiej. A w chodzące grzybki będziesz chciał grać jak już otworzysz oczy;)

  
  #111666
  Antari
  Antari
  Participant
  Postów: 301

  Kup sobie nowy TV i PS4 Pro, tam masz pełno gier, o których piszesz. Cały zestaw wyjdzie cie takiej niż Switch z grami :)

  GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

  lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie