Castlevania Nintendo DS i 3Ds

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    Darkman
    Darkman
    Participant

Cześć, przymierzam się do serii Castlevania i chciałem Was podpytać od jakiej części warto zagrać. Gry w pudełkach nie są tanie więc chcę dobrze ulokować pieniądze :)
    Przyznam, że nie grałem w żadną z części, ominął mnie szał na NESa i Gameboya. Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Miłego dnia.

sickness
    sickness
    Participant

Na 3DS za wielkiego wyboru nie masz:
    „Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate” – mi osobiście podobała się bardzo(genialny soundtrack), ale ja jestem fanem całej serii…
    Jak poszukasz w internecie to znajdziesz sporo mieszanych opinii na jej temat, niemniej jednak – ja polecam!

Co do DS, od najlepszej do nieco słabszej w tej kolejności:
    Castlevania: Dawn of Sorrow
    Castlevania: Portrait of Ruin
    Castlevania: Order of Ecclesia

Wszystkie bardzo dobre, przed „Dawn of Sorrow” warto zagrać w pierwszą cześć z GBA – „Aria of Sorrow”.

Jeśli nie grałeś w poprzednie części to masz świetną okazje do nadrobienia – Konami wydało nie tak dawno „Castlevania Anniversary Collection”, znajdziesz tam wszystkie gry z Nesa, jedną(według mnie tę lepszą) część z SNESA, jedyną z Segi Genesis i dwie z oryginalnego Game Boya. Sam (pomimo że grałem we wszystkie) kupiłem na Switcha, ale składanka dostępna jest chyba na wszystkie obecne platformy za stosunkowo niewielką cenę.

Antari
    Antari
    Participant

Na Switchu możesz zagrać też w Bloodstained: Ritual of the Night, duchowego spadkobiercę Castlevanii Symphony of the Night autorstwa twórcy nowoczesnego wcielenia serii – Igarashiego.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Darkman
    Darkman
    Participant

Przepraszam, zapomniałem dodać, że mam New 2DS XL więc póki co tylko gry na tę konsolę i ewentualnie eshop. Bardzo dziękuję za informację. Dziś zobaczę co można pobrać.

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie