[Update] Final Fantasy Explorers zdąża na zachód

13

Square-Enix zapowiedziało dziś że pracują nad wydaniem Final Fantasy Explorers w USA i Europie. Gra trafi do zachodnich graczy 26 stycznia przyszłego roku, a do Europy chwilę później bo 29 stycznia. Z pewnością jest na co czekać. Z tej okazji opublikowano również krótki trailer z tej produkcji. przyszły rok dla fanów gier JRPG zapowiada się smakowicie.

[UPDATE] Garść świeżutkich nowych obrazków. Masywna galeria.

PODZIEL SIĘ

13 komentarzy

 1. burkin (199 komentarzy) w dniu:

  Świetna wiadomość! Nie ma nic lepszego niż rpg na kieszonkę:D rok 2016 zapowiada sie obiecująco. 2015 póki co mocno średni jeżeli chodzi o rpg. Jedyna wada tego ff to taka ze walki nie sa turowe…

 2. susek-o
  susek-o (42 komentarzy) w dniu:

  Ile ja czekałem na zapowiedź w Europie, martwiłem się, że u nas nie wypuszczą a tu taka niespodzianka. Kolejny must-have do listy, chyba nie zdąże ograć tych wszystkich gier w 2016 ;).

 3. trela_karo
  trela_karo (310 komentarzy) w dniu:

  I kwartal/polowa przyszlego roku jest wypakowana po brzegi, ale mmorpg na 3dsa nigdy za wiele, a z kazdym takim tytulem zblizamy sie do zapowiedzi dq dla zachodu ;)

 4. emczer
  emczer (284 komentarzy) w dniu:

  Osobiście podziękuję. Ostatnia dobra gra z tego uniwersum wg. mnie to FFXII. Potem to już nawet szkoda pisać jak zabili i obrzydzili mi tą serię. Teraz już tylko bazują na sentymencie oddanych fanów i nic więcej.

 5. shineek (23 komentarzy) w dniu:

  to nie mmorpg to raz, a dwa jeżeli nie poprawią nieco gameplayu to skończy z tak tragiczną ocena jak Attack on Titans. Miałem okazje przetestować wersje japońską i już po 20 minutach chciało mi się spać, gra jest powolna i miejscami nic się nie dzieje nawet przez kilka minut.

 6. Kojin
  Kojin (325 komentarzy) w dniu:

  Gra ma obsługiwać multi dla 4 osób więc określanie tego mianem MMORPG (dla przyp. Massively multiplayer online role-playing game) nawet jak na 3DSa jest sporym nadużyciem :P

  No ale zapowiada się fajnie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 7. Rot Happy (91 komentarzy) w dniu:

  Ta gra ma jakiś rozbudowany, typowy trzon jrpg czy głównie skupia się na walkach a drobne miasta i dialogi to dodatek ?

 8. shineek (23 komentarzy) w dniu:

  Nie czaje pytania. Sam filmik pokazuje, że ta gra ma tyle wspólnego z jRPG co piernik w wiatrakiem, czyli nic, gry jRPG stawiają na walki turowe oraz na duże ilości dialogów nie tylko powiązanych z fabułą ale także tonie dialogów nie mających z niczym nic wspólnego. Ta gra to zasadniczo kolejna gra, która próbuje kopiować styl Monster Hunter’a czy Phatasy Star’a, niestety rozgrywka jest nieco powolna i nudna przypominając mi Lord of Arcana. Większość czasu zajmuje przemieszczanie się po mapie a nie walki. I chyba na na tym porównaniu pozostanę, jak ktoś miał okazję pograć w Lord of Arcana i wie ile czasu biega się tam po planszy nie robiąc totalnie nic, to lepiej by ominął tę grę szerokim łukiem.

 9. Rot Happy (91 komentarzy) w dniu:

  Wiele jRPG-ów nie stawia na walki turowe a real-time, a krótkie zwiastuny często są mylące. Już doczytałem, klon Monster Huntera, czyli nie dla mnie.

 10. shineek (23 komentarzy) w dniu:

  Gry zaliczane do jRPG to gry takie jak Skies of Arcadia, stare Finale, Chrono Trigger, seria Dragon Quest, seria Golden Sun i seria Suikoden, wszystkie są turowe, a gry jak Phantasty Star to aRPG. Więc się mylisz co do tego, że gry jRPG to gry Action RPG. 90% jRPG to RPGi turowe, owszem teraz klasyczne turowe RPGi stają się rzadkością co nie zmienia faktu że w przeszłości powstało tyle tego typu jRPG, że jeszcze długo pozostaną one większością.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!