FIFA 18 na Switcha nie na silniku Frostbite. Zabraknie trybu Droga do Sławy

3

Konsole Nintendo od jakiegoś czasu nie ujrzały nowej FIFY. Ostatnia wersja na Wii U to „trzynastka”, zaś na 3DSie oraz Wii wylądowały także „czternastka” i „piętnastka”. Podczas styczniowej prezentacji Switcha EA, wydawca gry, ogłosił jednak, że „osiemnastka” trafi na konsolę Nintendo i będzie działać na własnym buildzie.

Teraz informacja ta potwierdza się. Na opublikowanym dziś trailerze pojawiła się data premiery (29 września) oraz pisany małym druczkiem tekst, który poświadcza, że wersja na Switcha nie będzie działać na silniku Frostbite, który napędza odsłony na PS4, XONE i PC. Wersja gry na konsolę Nintendo zostanie także pozbawiona trybu fabularnego Droga do Sławy, będącego opowieścią o młodym zawodniku trafiającym do jednego z angielskich klubów.

Wygląda to trochę tak, jakby FIFA na Switcha miała być podobna do wersji na konsole ubiegłej generacji – PS3 i XBOX 360. „Siedemnastka” na te platformy również działała na innym silniku i nie zawierała trybu fabularnego. Nie jest jednak wykluczone, że sformułowanie „własny build” oznacza specjalny silnik pod maszynkę Nintendo. Na razie „Elektronicy” nie udzielili jednoznacznej odpowiedzi.

PODZIEL SIĘ
Elan

3 komentarze

  1. coby6 (2 komentarzy) w dniu:

    Zaraz się okaże że silnik będzie ten sam co w wersji na androida/ios tylko trochę podrasowany .

  2. b3rt (1 komentarzy) w dniu:

    Wg nieoficjalnego info to FIFA na Switcha będzie czymś w rodzaju platformy, podobnie jak była FIFA Soccer na Vitę. Czyli taki jakby spin-off, na innym silniku i z trochę innymi zasadami. Jeśli mam być szczery to mi to nie przeszkadza, Switch jest za słaby na Frostbite w zadowalającej jakości więc lepiej żeby zrobili to na innym, nawet starszym silniku. Tryb story jest średni więc może go nie być. A możliwość zagrania meczu na handheldzie wygrywa wszystko :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!