Tactics Ogre: Reborn

Data: 11 listopada, 2022
Całodniowe wydarzenie
Premiera

Tactics Ogre, klejnot w koronie taktycznego gatunku RPG, odradza się!
Oparta na wydaniu 2010 gra oferuje ulepszoną grafikę i dźwięk, a także zaktualizowany projekt gry, ożywiając nowego Ogre Tactics, który pozostaje wierny swoim korzeniom. Weterani Tactics Ogre doświadczą gry, która wykracza poza ich najmilsze wspomnienia, podczas gdy nowi gracze w Tactics Ogre odkryją grę niepodobną do żadnej, w jaką kiedykolwiek grali. Odrodzona i głębsza niż kiedykolwiek gra pozwala graczom zanurzyć się w świat i intrygi Tactics Ogre jak nigdy dotąd.
Wyspy Waleriana, klejnoty Morza Obero. Mieszkańcy wysp, przez długi czas będący ośrodkiem handlu morskiego, walczyli o panowanie nad jej brzegami.
W końcu pojawił się człowiek, który położył kres temu konfliktowi: Dorgalua Oberyth. Ale historia zna go jako „Króla Dynastycznego”. Król Dorgalua starał się stłumić nienawiść wśród mieszkańców wysp, a Valeria przez całe pół wieku doznawała dobrobytu.
Jednak po śmierci króla wojna domowa wybuchła na nowo, gdy trzy frakcje rywalizowały o kontrolę: Bakram, który stanowił znaczną część szlachty Valerii; Galgastani, których ludność stanowiła większość populacji wysp; i Walister, których było niewielu.
Wyspy wkrótce zostały podzielone między Bakram i Galgastani, a na lądzie zapanował niepewny pokój. Jednak nikt nie wierzył, że spokój będzie trwał…